Sayfa 341/996 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 2,721 - 2,728 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1. Bu yaşıma kadar en fazla 20 cenaze törenine / namazına katılmışımdır. Dikkatimi çeken hususlar şunlar ;

- Evlenen çiftlere hediye verilirken amaç , onları ekonomik olarak desteklemek olacakken , genelde düğün yapan zararla çıkar. Cenaze sahipleri üzüntüden günlük işlerini yapamaz halde olurlar ve bu durumu yakın çevresi ve arkadaşları vasıtasıyla atlatmak isterler. Eskiden cenaze evinde 1 hafta yemek pişmez, komşular, akrabalar bu işi üstlenirken, günümüzde herkes ( çoğunlukla ) cenaze evine karnını doyurmaya gider oldu. Güneydoğu bölgesinde müftüler fetva vererek , cenaze sahiplerini borçtan kurtarmaya çalışıyorlar. İnsanlar taziye evi diye 7 gün 24 saat yemek- içmek karşılamak zorundalar.

- Çocukluğumda mahallede bir cenaze olduğunda , hiç bir evde müzik, eğlence olmazdı. Adeta yas tutulurdu. son 10 yılda katıldığım cenaze törenlerinde , daha namazı bile kılınmadan musalla taşında mevtanın başında dedikodusu yapılır olmuş. Mezarlıkta bir grup defin işini yaparken çoğunluk üçer- beşer gruplar halinde ( farklı şehirlerden gelmişler, hasret gideriyorlar ) gülmeli, şakalaşmalı sohbette oluyor.

En son gittiğim cenaze de , mezarlıktan çıkar çıkmaz defin gideri kavgası yapanlara şahit oldum. İnsanlar mutasyona uğramış.....

Işin sırrı çözüldü inek idrarıymış, biz de daha şifalısı var deve sidigi, başlayalım bari.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3. toplu taşımada 65 yaş bedava uygulaması tamamen kalkmalı. Sembolik bir rakam (1 tl ) olmalı. Bizim insanımız '' bedava sirke baldan tatlıdır '' mantığında olduğundan, sanki her gün birkaç kez bu hakkı kullanmaz ise zarar ediyormuş gibi algılıyor. Sabah, akşam iş saatlerinde, okul saatlerinde metro- otobüs yaşlı dolu.
    İzmir de 80 yaşında bir insan her vakit namazını değişik bir camide kıldığını övünerek anlatıyordu. ben '' peki bu bedava hakkı size bu iş için mi verdiler, hastane - alışverişte kullanın diye verdiler. Günah değil mi. '' dedim. Adam aksine sevap olduğunu savununca, uzaklaştım.

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bugün hükümetide alkışlıyorum. Çok doğru karar verdiler. Uygulaması en zor kararlardan biri umarım bekleneni verir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Pek uygulanabileceğini sanmıyorum.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Fransa'da halk hastaneleri yağmalamaya başlamış.

https://www.borsagundem.com/haber/fr...asladi/1478798
    avrupanin dagilmasina kadar yolu var bu isin.
    bu ulkeler nasil ulkeymis ben anlamadim. markette nasil 1 kutu birsey kalmiyor.
    bizde adam makarnayi yigarim dedi misal.
    bulgaristan maske diye gebermis burdan gitmis . ingikterede hensire agliyor acim diye.
    almanyayi al ac hepsi.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,356
    CUMHUR REİS 1-2 ay öncesi surıyeli kardeşlerimiz için 50 milyar harcadık gerekirse bi 50 daha harcarız demişti şimdi bizim cocuklar işsiz kaldı bi 50 milyarda onlar için harcayıverse

7. Bu virüs insanların işini bozdu. Benim köyün kenarından geçen otoban kenarında müşteri bekleyen, üç beş kazanan mini etekli hanımları 10 gündür göremez oldum.

Sütlerini şehirde satan köylülerin işide bozuldu. Süt alan müşterileri artık pastörize alıyormuş. Köylü kardeşler büyük siteleri paylaşmışlardı. Onlara satamadıkları süt için üzülmemelerini , peynir - tereyağ yaparak 2 ay sonra güzel fiyatlardan satmalarını söyledim. Şimdi köyün sütlerini birleştirerek ( herkes verdiği litre kadar ortak oluyor ) tek bir mandıradan markalaştırıyorlar.

8.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    CUMHUR REİS 1-2 ay öncesi surıyeli kardeşlerimiz için 50 milyar harcadık gerekirse bi 50 daha harcarız demişti şimdi bizim cocuklar işsiz kaldı bi 50 milyarda onlar için harcayıverse
    Harcanan bahse konu parayı zaten senin çocuklar finanse ediyordu. Şimdi işsiz kaldılarsa Suriyeli de aç kalacak demektir. Kardeşlikte sen aç- ben aç veya sen tok- ben tok misali.

Sayfa 341/996 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •