Sayfa 460/996 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560960 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 3,673 - 3,680 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Ilk paragrafta anlatmak istedigim. Zihinsel olarak gelistik. ortak yasam icin cok güzel teoriler, filozofik olsun, sosyolijik olsun, yönetimsel olsun, gelistirdik (gelistiren, düsünen insanlar oldu). Ancak bu insanlar hicbir zaman yönetimde olmadi/olamadi, daha dogrusu dogalari geregi olmakta istemediler. Yönetenlerde hic bir zaman bu "akillerin" (bizim akilllerden bahsetmiyorum ortaya attiklari fikirlei benimseyip uygulamadilar.

Teknoloji sadece bir arac. Mühim olan toplumsal bilince ulasmak, ve bu yolda teknoloji cok ise yarayabilir/yariyor.
    Bunu biraz sadece kuzey avrupa ülkeleri becerebildi su ana kadar. Acaba gercekten toplumsal olarak o bilince ulastilar mi, bence tam degil. Kendi iclerinde evet, ama dünyaya karsi degil henüz. Haklilarda, eger disariya tam taviz verirlerse yem olacaklar. Bu dünyada güclü olmadan tutunamiyoruz.
    Yoksa Neadertaler gibi yok olurlar.

Norvec ile ilgili bir belgeselde görmüstüm. Adamin 10-12 calisani var (agac, odun isliyorlardi). Kazanciniz nasil diye sordular adama. Calisanlarimin cogu net olarak benden daha cok kazaniyor dedi. E peki niye sirketini kapatmiyorsun sorusuna verdigi cevap cok ilgimi cekmisti. Az kazaniyorum, ama kendimin patronuyum, bana yetiyor ve böyle mutluyum demisti. Buraya gelmesi lazim tüm insanoglunun.
    Gelebilir mi? Bence malesef hayir.
    Tarım devriminden önce en büyük insan kolonisinin 80 'ni geçmediği söylenir. Tarım devrimiyle kolonilerin nüfusü arttı ve toplumsal hayat oluştu ki ''' ortak yasam icin cok güzel teoriler, '' bu yeni hayatı organize etmek ortaya çıktı.

Hakkınızı teslim etmeliyim. Tarihte çok güzel insanlar çıktı. Gerçekten doğayı ve evreni anmlandırmamıza yardımcı oldular ama yine dediğiniz gibi bu insanlar kaderimiz yönlendirecek konuma gel-e- mediler.

Norveç içinse bir şey diyemem ,Suriye'yle aynı konuma düşerlerse , Suriyelilerle kıyaslayabilirim. ( Finlandiya diyerek bu fikrimi çürüteceksin biliyorum, Beyaz Zambaklar Ulkesini ben de okudum ama Norveç sadece bir örnek )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    USA vaka sayısında çini geçmiş.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Tarım devriminden önce en büyük insan kolonisinin 80 'ni geçmediği söylenir. Tarım devrimiyle kolonilerin nüfusü arttı ve toplumsal hayat oluştu ki ''' ortak yasam icin cok güzel teoriler, '' bu yeni hayatı organize etmek ortaya çıktı.

Hakkınızı teslim etmeliyim. Tarihte çok güzel insanlar çıktı. Gerçekten doğayı ve evreni anmlandırmamıza yardımcı oldular ama yine dediğiniz gibi bu insanlar kaderimiz yönlendirecek konuma gel-e- mediler.

Norveç içinse bir şey diyemem ,Suriye'yle aynı konuma düşerlerse , Suriyelilerle kıyaslayabilirim. ( Finlandiya diyerek bu fikrimi çürüteceksin biliyorum, Beyaz Zambaklar Ulkesini ben de okudum ama Norveç sadece bir örnek )
    Beyaz Zambaklar Ülkesini okumadim, ama dediginiz gibi Norvec bir örnek sadece.
    Cürütülecek bir sey yok ki, fikirlerimizi paylasiyoruz medenice.

Esimi tanimadan önce kuzey avrupa ve sibirya cok ilgimi cekiyordu.
    Artik öncelikli olarak Ege var hayatimizda.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Tamam.

Çıktık mahkemeye diyelim.

Hakim sordu, sen mi öldürdün diye.

Ne diyeceğiz. "Valla hakim bey, tam hatırlamıyorum, 50 bin sene geçti üstünden."

Yırtarız gibime geliyor.
    Yırtamıyoruz. Bak işte mahkeme kuruldu. Hakim ise bir virüs. İnsanoğluna vahşiliğinin hesabını soruyor. Doğa unutmaz ve son derece adaletlidir.

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    USA vaka sayısında çini geçmiş.
    Trump yarin cikip "Make america first again" demistim der mi?
    Biliyorum pek uygun degil bu cümlem, ama biraz mizah lazim!

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Beyaz Zambaklar Ülkesini okumadim, ama dediginiz gibi Norvec bir örnek sadece.
    Cürütülecek bir sey yok ki, fikirlerimizi paylasiyoruz medenice.

Esimi tanimadan önce kuzey avrupa ve sibirya cok ilgimi cekiyordu.
    Artik öncelikli olarak Ege var hayatimizda.
    Ülkemiz çok güzel ama çevresi, arkadaşları kötü.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Ülkemiz çok güzel ama çevresi, arkadaşları kötü.
    Malesef!
    Iceride'de az kötü yok!
    Tüm güzellikler yok ediliyor/ediyoruz!

8. Norvec ile ilgili bir belgeselde görmüstüm. Adamin 10-12 calisani var (agac, odun isliyorlardi). Kazanciniz nasil diye sordular adama. Calisanlarimin cogu net olarak benden daha cok kazaniyor dedi. E peki niye sirketini kapatmiyorsun sorusuna verdigi cevap cok ilgimi cekmisti. Az kazaniyorum, ama kendimin patronuyum, bana yetiyor ve böyle mutluyum demisti. Buraya gelmesi lazim tüm insanoglunun.
    Gelebilir mi? Bence malesef hayir.

belgesel değil gerçek hayatta da var
    başakşehirde bir lokantacı
    dükkan da ve evinde kiracı
    garsonu 2 ev sahibi olmuştu, tabi verdiği maaştan değil, bahşişlerden

Sayfa 460/996 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz