Sayfa 462/996 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 3,689 - 3,696 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1. Bazı eklemeler ile tekrar yazayım:

Toplam sonuçlanan vaka'ya göre bir hesaplama yapmak gerekir. Ancak bu hesaplamayı şimdiden yapmak hatalı olur.

Yine de bir hesaplama yapılacaksa şöyle yapılır:

ölüm oranı = (ölü sayısı) / (ölü+iyileşen sayısı)

Şu an italya için hesaplarsak:

ölümoranı= 8.215/(8.215+10.361)=0,44

Şu anki verilere göre İtalya'da ölüm oranı %44. Meali, Hastalığı tamamlayan 100 kişiden 44'ü ölmüş. Ama panik yapmaya gerek yok, zira hastalığın iyileşmesi 1 ay hatta yaşlılarda 2 aya kadar uzuyor diye yazılmış. Bu böyleyse oran hızla düşecektir.

Çin'de yayılım neredeyse durmuş sonuçlanan vaka neredeyse %95. Toplam 81.340 vaka. Bunlardan 3.292'si ölmüş, 74.588'i iyileşmiş.
    3.460 kişi hala tedavide.

Çinin verilerine güveniyorsak orada durum şöyle:

çin ölüm oranı: 3.292/ ( 3.292+74.588)=%4,2

Verilerin kaynağı
    https://www.worldometers.info/coronavirus/
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by miryusuftaha Yazıyı Oku
    Konu başlığı dolarda yükseliş kaçınılmaz...ancak dolar dışında sohbet kıraathane havasın da...değerli adminler ve fikirlerin den faydalanmak istediğim değerli yazar arkadaşlar...konu net usd ne olur , piyasaya para sürmesi , işsizliğe katkı yaratması 2.sınıf ülkelerin parasına etki eder mi yoksa kendi iç döngüsün de enflasyon çanları çalmaya başlar mı...ve Türkiye ekonomisi ,üretim olmadan , işsizlik önümüzde ki aylar da daha da çok artacak iken işletmeler yardım almaksızın kapatılmış iken bizi nisan sonu haziran ve sonrası dönem de ne bekliyor.
    Doların ne olacağına bizim ekonomi yönetimi karar verecektir. Dayana bildiği kadar dayanacaklardır.

Şant manukyanın videolarını izleyin. Birinci aşamada doların değer kazanmasını bekliyordu. Zira dünya ticaretinde tek geçen para dolar ve herkese dolar gerekli diyordu.
    fed sonrasında fikri değişmiş olabilir.
    Benim beklentim bu dolar bolluğu sonrasında sıra altına gelecektir. Bizde esnafın dükkanları açar açmaz zam yapmaya odaklanacaktır zira ortada bir kayıp var ve bu kayıbı çıkarmaya çalışacaktır.
    Ama bu benim amatör yorumum dolayısıyla tavsiye sayılmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ben orada test arttıkça sayının artacağı kısmını dikkate almıştım. Bu konuda daha önce görüşümü belirtmiştim. Sizle aynı fikirdeyim.
    Alıntıyı sizden yapmıştım ancak fatih portakalın sözleri idi. Haliyle size bir düzeltme amacı ile yazmamıştım. Yanlış anlaşılma varsa düzelteyim.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Evet gecti ama ABD cok buyuk bir ulke

NY ve SF gibi sehirlerde insanlar kaldirimlarda ustuste yuruyor birde oralarda turizm merkezleri o yuzden orada virus hizli yayildi

Ama 7-8 buyuk sehir disinda virus cok nadir goruldu.

Soylentiye gore NY ve California gibi eyaletlerden kalabalik olmayan eyaletlere kacis varmis. Iste ABD nin virusle savasi kaybetmesinin sebebi bu olacak. Komunist bir ulke degilizki sehire giris cikislar yasaklansin barikatlar kurulsun. Insanlar hala serbestce dolasiyor.

Eger bilim kurgu romanlarina merakliysaniz hic roman okumaniza gerek yok. Israil ve Cin in virusle savasirken nasil teknolojiyi kullandiklarini okuyun agziniz acik kalacak.
    Hoca sen keçiören'de değil miydin?!!

5.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Hayııır. O kadar basit değil dostum. Ayak hareketlerine ve karşınızdaki kişiyle olan konumunuzun nasıl değiştiğine dikkat edin . İnsanın dürtüsel olarak koruduğu yerlere vurmak zordur . Daha basit noktalara yoğunlaşın. Diyafram gibi mesela . Yüzde 90 açık olur. Ve çoğu kişi 50 kiloluk birisinin diyaframa vurarak 120 kiloluk adamı yere serebilecegini bilmez .

Ama tekrar ediyorum, dikkatli olmak lazım. Keşke dayak yeseydim yahut keşke o parayı verseydim ama o kadar zarar vermeseydim diyeceğiniz durumlar oluşabilir.

İsrail mi ...? Şeytan azapta gerek
    İlginç. Link verebilir misini?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    USDTRY

6.4 desteğinin altına sarktıkca alttan ittiriyorlar.

6.4 aşağı kırılır da direnç haline gelirse (ki gelecektir) bu sefer de aynı sopayla üstten üstten vuracaklardır kafasına.

diye düşünüyorum naçizane.

7.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Merkez Bankasının biraz önce yayınladığı 27 Mart 2020 tarihli aylık verisine göre,merkez bankasının bankalardan swap yoluyla aldığı ve net rezervlerinde gösterdiği emanet dolarların tutarı:25.859 milyar usd.Vade olarak ise;18.809 milyar dolarlık kısmı 1 aya kadar,1 milyar dolar 2-3 ay arası ,6.050 milyar dolarlık kısmı ise 4 ay-1 yıl arasında.

https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conn...1ffe16-n4qOBCP

Bu veriyi merkez bankasının en son dün yayınladığı 25 Mart tarihli analitik bilançosunda yerine koyarsak,merkez bankasının net döviz rezervleri:

25 Mart 2020 Çarşamba
    Dış varlıklar 607,525,835
    Dış yükümlülükler 26,388,134
    Bankalar mevduatı 381,754,121
    Kamu mevduatı 82,218,547
    NET DÖVİZ REZERVİ(TL) 117,165,033
    1USD 6.4139
    NET DÖVİZ REZERVİ(USD) 18,267,362
    Altın rezervi 23,815,147

Swap ile merkez bankasına 25,859,000
    emanet gelen para

Swap hariç net rezerv(altın dahil) -7,591,638
    Swap hariç net rezerv(altın hariç) -31,406,785

-1 Ay öncesine göre:

-Merkez bankasının -altın ve swaplar hariç -net rezervi 16.796 milyar dolar azalmış,merkez bankası tükettiği dövizlerin bir bölümünü bankalardan ilave swap sözleşmeleri ile kısa vadeli olarak aldığı 6.850 milyar dolar ile karşılamış.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    İlginç. Link verebilir misini?
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Dostlarım, bir sokakta iki serseriyle karşı karşıya geldiğinizde paranız, sosyal dereceniz, çevreniz sizi kurtaramaz . Devlette olmaz o an .
    Kendinizi savunmayı öğrenin. Öyle birden de olmaz küçükten öğrenmek lazım ama KRAV MAGA diye bir şey var , birkaç video izleyin. Basit etkili . Eğitim almanız gerekmez . Ama uygulamak zorunda kalırsanız dikkatli olun . Karşınızdaki kişiyi öldürmeyin.

Not : Bir savunma sanatında madalyalarım var .
    İlk mesajım buydu aslında. Ararsanız kedinize uygun onlarca video bulabilirsiniz.

Sayfa 462/996 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562962 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •