Sayfa 512/996 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1. Ciddi bir uyarı,dikkate almak lazım...https://t24.com.tr/video/doc-dr-yusu...da-degil,27089

2. başlıkla pek alakası kalmasa bile bilgi babında izninizle yazayım.

Cuma günü , yeğenim İstanbul Aktif özel bankacılıktan Ankara Fibaya ( benim adıma ) 15 bin dolar gönderdi. Güya ben bu doları salı günü şubeden çekecektim. Sabah 11 de yapılan swıft işlemini gün boyu sorgulamış , beni sık sık arıyor '' amca fiba hesabına bakarmısın para geçmiş mi '' diyor. Akşam saat 19 da hesapta dolar yoktu.

Bugün sabah baktım. 15 bin dolar hesapta. dekont tuşuna basınca ; paranın Newyork bank mellon dan geldiği yazıyor. Garip geldi bana. Aktifbank -bank mellon ne alaka ?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    dimitris...tahsil ve meslek nedir...

tüm dini kitaplari okudum dedin de merak ettim. anca mesleki merakla okunur o mevzuat.

bir de belki insanı bu kadar korkutup eza cefa edip asagiliyan kurumların dayanağı nedir diye merak ettiysen hani...

ben kurgusu iyi olmayan, ustalikla yazılmamış, aklımla oynayan, sinirimi bozan, mantigima ters, zorlandigim hiç bir şeyi okuyamıyorum...

öyle olsa Orhan Pamuk falan okurdum hani...

bana anlatmamak şartıyla bu tür kitapları okuma başarısı gösterenlere ilgiyle bakiyorum
    Abi gerçek hayattaki uzmanlık alanım din yahut tarih değil.... Değil diploma liseden sonra ders dahi almadım bu konularda . Kişisel merak . Ezoterik tarih ise bağımlılık alanım.

Dini metinlere, en iyi korunmuş tarihi vesikalar olarak bakıyorum. Mantığıma muhatap almadığım için beni rahatsız etmiyor. Yerel adetleri mantıki olarak değil de kültürel olarak değerlendirmek gibi .

Özellikle tarihi konularda çok beyanatta bulunuyorum . Uzman olmadığımı söyleme fırsatı verdiğin için teşekkür ederim abi , ciddiye almayin , fikirlerim amatördür. Yanılırsam, unutursam fısıldayın.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    başlıkla pek alakası kalmasa bile bilgi babında izninizle yazayım.

Cuma günü , yeğenim İstanbul Aktif özel bankacılıktan Ankara Fibaya ( benim adıma ) 15 bin dolar gönderdi. Güya ben bu doları salı günü şubeden çekecektim. Sabah 11 de yapılan swıft işlemini gün boyu sorgulamış , beni sık sık arıyor '' amca fiba hesabına bakarmısın para geçmiş mi '' diyor. Akşam saat 19 da hesapta dolar yoktu.

Bugün sabah baktım. 15 bin dolar hesapta. dekont tuşuna basınca ; paranın Newyork bank mellon dan geldiği yazıyor. Garip geldi bana. Aktifbank -bank mellon ne alaka ?

Vardır bir alâkası, ikisi de yaygın bankalar olmadığından, sizin dolar gaymeler Berlin, London, New York hattından gidip Paris, Zürih, Münih hattından gelmiştir.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Ciddi bir uyarı,dikkate almak lazım...https://t24.com.tr/video/doc-dr-yusu...da-degil,27089
    Bence ilerde değiliz. Yahut şöyle diyeyim , ilk vakanın açıklandığı tarihin , ilk vaka tarihi olup olmadığından emin olmadığımız için değerlendirme yapılamaz diye düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku

Türkiye’deki Bankalar arası döviz transferleri, yurt dışındaki muhabir bankalar aracılığı ile yapılır. Yani TL’de olduğu gibi yurt içi EFT sistemi ile değil.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku

Daha önce de söylemiştim galiba, tekrara düşeceğim ama 5 bin dolar ve üstü para aktarımlarda Amerika 'dan onay alınması gerekir . Bu prosedür gereği oluşmuş bir olay olabilir diye TAHMİN EDİYORUM.
    Bu onay , kaçak dolar girişindeki en büyük sıkıntı.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Türkiye’deki Bankalar arası döviz transferleri, yurt dışındaki muhabir bankalar aracılığı ile yapılır. Yani TL’de olduğu gibi yurt içi EFT sistemi ile değil.

Bir daha özet geçelim, açıklayıcı olur.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 512/996 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •