Sayfa 580/996 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,633 - 4,640 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Bu ülkeyi ikinci dünya savaşının zor şartlarında kıt kaynaklarla yönetmeye çalışanları komünizm getirmeye çalışmakla itham ediyorsunuz.

Yeterli derecede bilgi sahibi olmadığınız kanaatine vardığım için konuyu kendi adıma kapatıyorum ve sizi kendi çaresizliğinizle baş başa bırakıyorum..
    Oradan sonrasını (60,70'li yıllar 80 e kadar) kastediyorum, bunu sizde biliyorsunuz neyse bende kapatmış olayım.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Oradan sonrasını (60,70'li yılara 80 e kadar) (kastediyorum, bunu sizde biliyorsunuz neyse bende kapatmış olayım.
    Onlar komünizmi getirmeye çalışıyordu, ülkücülerin getirdigi de Amerikaydi o halde . Alın buyrun başınıza çalın. Amerika geldi başınız göğe erdi .

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Bayağı panik yaptım ya . Teşekkürler. Herkesin çocuğu değerli, ölen çocuğa da üzüldüm. Umarım başka bir şey vardır.
    Gecenlerde yazmistim. Gectigimiz kis (kasim civari) bir akrabamin 4 yasindaki kizi agir grip olmustu. 4. doktor bazi testlerden sonra SARS teshisi koymus.
    Babasinada gecirmis ve 4-6 hafta sonra bayagi bir tedavi ile gecirdiler hastaligi. Babasi daha zor gecirdi hastaligi. Isin ilginci annesinde hic bir hastalik belirtisi olmadi.

4.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Onlar komünizmi getirmeye çalışıyordu, ülkücülerin getirdigi de Amerikaydi o halde . Alın buyrun başınıza çalın. Amerika geldi başınız göğe erdi .
    HAYIR
    Onlar mevcut düzeni korumaya çalışıyordu,yazdıklarım kitaplardan değil reel hayattan bizzet yaşadığm şey.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Ne Ruscu'yum ne Amerikanci; üzerinden 50 yıl geçmiş hala bir taraf diğer tarafı suçluyor. Her şeyin ne b.k. oldugu çıktı. Emekli büyük elçiler, CIA ajanları konuştu ülkeyi karıştırmak için neler yaptıklarını anlattılar. Hala sen şusun ben buyum deniyor.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Arkadaşlar İngiltere 'de 13 yaşında bir çocuk virüs nedeniyle hayatını kaybetmiş. Bilinen bir kronik rahatsızlığı yokmuş. Bu nasıl oldu , çocuklar adına rahat değil miydik ?

Genetikci arkadaşımız, hkm bey buradalar mı yahut uzman arkadaşlar ne diyor bu konuda?
    Şimdi okudum sn dimitris.Benim bildiğim tıpta hemen her konuda yapılan genellemelere uymayan istisnalar daima olur.Misal hastalığı geçiren bir daha geçirmez densin,arada beş altı vaka geçirsin bu kuralı bozmaz.Onlarca etmen olabilir bu istisnayı açıklayabilecek.Bu etmenleri de bazen bilirsiniz bazen de bilmezsiniz.Ben çocukların temelde etkilendiğine inanmıyorum.Hasta oluyorlar ama ne sekel kalıyor ne de ölüm oluyor çocuklarda genelde sorunsuz iyileşiyorlar.Tekrardan hastalanmaya da inanmıyorum.Bence endişelenmeyin çocuklara gençlere bir şey olmaz.30 yaş üstü ve erkekseniz bak o zaman sıkıntı.Hele de yan hastalıklar varsa o zaman baya baya tedbir şart.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    İstatistiksel veriler önemli olsa da, ne şartta olursa olsun, mümkün mertebe herkesi korumak lazım.

Çocuk, genç, yaşlı, erkek kadın demeden korumalı, korunmalıyız.

Yakalanırsak ( Allah muhafaza) insiyatif virüse geçiyor. Ne yapacağını da ne virüs biliyor, ne de biz.

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    İstatistiksel veriler önemli olsa da, ne şartta olursa olsun, mümkün mertebe herkesi korumak lazım.

Çocuk, genç, yaşlı, erkek kadın demeden korumalı, korunmalıyız.
    Kesinlikle öyle.Gençler hastalık yayıcısı.Onları korumak ve onlardan korunmak lazım.

Sayfa 580/996 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •