Sayfa 586/996 İlkİlk ... 86486536576584585586587588596636686 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,681 - 4,688 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Ocak ayından beri mevcut olan ilgili bütün ilaçları tek tek inceledik. 70 bin ilaçtan bahsettiğim iki ilaç üzerinde odaklandık. Favipiravir çıktığı günden itibaren güvenlik konusunda çok sabit çok istikrarlı bir ilaç. Kullanımında da hiçbir yan etkisi olmamış bir ilaç. Bu ilaçla tedavi ederken karşılaştırmalı tedavi yaptık. Bir grup Favipiravir kullandı, diğer grup kullanmadı.

Favipiravir kullanan grubun içerisinde 3 belirtinin etkisi daha belirgin şekilde azalıyor. Kullananlarda iki gün içerisinde ateş düşüyor. Kullanılmadığı zaman 4.2 günde düşüyor. Favipiravir kullanılan hastalarda nükleik asit 4 gün içerisinde negatife dönüyor. Diğerlerinde 11 gün içerisinde dönüyor. Favipiravir kullananların akciğer filmleri önce ve sonra olarak karşılaştırıldığında iyileştirme oranı yüzde 91. Favipiravir kullanmayanların akciğer filmlerine bakıldığında ise iyileşme oranı yüzde 66-67. Yani bu ilacın etkisi büyük ve yan etkisi çok düşük bir şekilde çıkıyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/c...slandi-1730628

3.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Baştan beri risk grubuna dahi almıyorlardı. Tersi bir açıklama yoktu .
    Çok düşük risk grubunda olanlar,10 yaş altı çocuklar,onlarda virüsün hücreye tutulmasını sağlayan yapı tam gelişmediği için,etkisi bir grip gibi oluyormuş,ancak bu virüs ilk çıkışından bu yana 7 kez mutasyona uğramış,yani bu hastalıkta hiçbir şeyin %100 garantisi var diyemeyiz..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Tunç soyeride kınarmısınız. Örnek erzak paketi hazırlatmış. Şimdi biz markette makarna bulamasak ne yapacağız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Akepeli Gaziantep ve Konya belediyeleri de yardım kampanyası başlatmış, onlar da mı ayrı devlet kurmak istiyormuş acaba?

https://tele1.com.tr/gaziantep-beled...stiyor-147105/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şimdi okudum sn dimitris.Benim bildiğim tıpta hemen her konuda yapılan genellemelere uymayan istisnalar daima olur.Misal hastalığı geçiren bir daha geçirmez densin,arada beş altı vaka geçirsin bu kuralı bozmaz.Onlarca etmen olabilir bu istisnayı açıklayabilecek.Bu etmenleri de bazen bilirsiniz bazen de bilmezsiniz.Ben çocukların temelde etkilendiğine inanmıyorum.Hasta oluyorlar ama ne sekel kalıyor ne de ölüm oluyor çocuklarda genelde sorunsuz iyileşiyorlar.Tekrardan hastalanmaya da inanmıyorum.Bence endişelenmeyin çocuklara gençlere bir şey olmaz.30 yaş üstü ve erkekseniz bak o zaman sıkıntı.Hele de yan hastalıklar varsa o zaman baya baya tedbir şart.
    Bugün,bizim küçük ilçede 2 kişi kesin tanıyla yattı,biri İstanbul dan gelen teyzeden kapan 65 yaşında bir kadın,diğeri de;bilinen sistemik hiçbir rahatsızlığı olmayan,sigara kullanmayan 45 yaşında bir erkek,şu an solunum sıkıntısı çekmekte,biz erkek ve 45 yaş+ lar için sıkıntı gerçekten büyük...

Tabi bunu,bugün arabayla geçerken gördüğüm,Ptt önünde,yardım kuyruğunda dip,dibe bekleyip,bağırıp çağırıp,sigara içen,öksüren Roman vatandaşlarımıza anlatma şansımız maalesef yok..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
    Tamam yardım iyi bir şey de ülkemizde halen doktorlar malzeme eksikliğinden yakınırken İtalya ve İspanya'ya uçakla malzeme yollamamız ne kadar doğru?

https://tele1.com.tr/turkiyeden-ispa...zemesi-147054/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Fiziki degilse bosuna ugrasma...
    Ne dolarlar gordum, yoktular !!!
     Alıntı Originally Posted by alosk Yazıyı Oku
    6.66 dan tüm dolarları bozuyoruz, ekonomimize destek oluyoruz.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Güzel anlatmış. Cumhuriyet ruhunun bitmesiyle geriye gidişimizin kesiştiği tarihler.

Sayfa 586/996 İlkİlk ... 86486536576584585586587588596636686 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •