Sayfa 616/996 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,921 - 4,928 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Alayimiz Borg olacagiz
    Borg mu oluruz Morg mu oluruz bilemiyorum ama Ortadoğu'da yaşadığımız için şanslıyız. Çünkü teknolojide 100 yıl gerideyiz .

Amerikalılar Borg teknolojisine geçtiği sıralarda biz daha ucak fabrikasına arsa bakıyoruz oluruz .

Bizi teknolojiden koruyan insanlardan Allah razı olsun.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Borg mu oluruz Morg mu oluruz bilemiyorum ama Ortadoğu'da yaşadığımız için şanslıyız. Çünkü teknolojide 100 yıl gerideyiz .

Amerikalılar Borg teknolojisine geçtiği sıralarda biz daha ucak fabrikasına arsa bakıyoruz oluruz .

Bizi teknolojiden koruyan insanlardan Allah razı olsun.
    O da sorun mu sayin Dimitris!
    Gökten nano robotlar yagacak!

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Enflasyon az çıkabilir gibi bu sene .

Bugün yarım kilo çileği 3 tl ye aldım

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Memur emeklileri 20 yıldır ilk defa zam alabilirler yani , artış katsayısı enflasyondan yüksek olursa .

Filmin ismi aklıma gelmedi. Düşün dur artık kesinlikle gelmez .

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    O da sorun mu sayin Dimitris!
    Gökten nano robotlar yagacak!
    Nano robotlar papaz eriğini, imam erigine çevirebilirse en büyük bilimsel sorunumuzu çözmüş oluruz böylece.

5. Piyasalar bence halen mevzunun idrakinde değil. Mevzuyu eski krizlerle kıyaslıyor 2008 vs gibi
    1. Bu bir kirz değil, krizden de öte belirsizlik, dipsiz kuyu, krizi fiyatlarsın ve fakat belirsizliğin fiyatı olmaz;
    2. Piyasalar, borsalar; virüs biter kontrol altına alınır diye hep bir polyana olumlu duygusallık içinde. Gözden kaçan nokta şu. Çin de diyelim ki şu an virüs bitti, üretim başladı. Ürettiğini kime satacak? Avrupa-Abd lockdown çünkü. Öyle bi üretim yok yane.
    3. Abd- Avrupa da virüs tehdidi bitse; yine herkesin gözden kaçırdığı Dünyanın en büyük 2. Nüfusu hindistanda yeni başladı, Rusyada yeni başladı. Daha 2 binli rakamlardalar. Sayılar gizlense bile gerçek hayatta 1 kişi ortalama 5 kişiye virüs bulaştırıyor. Yani bu virüs Asya, Afrika ayağı daha yeni başladı.
    4. Eskiden kriz olsa bile, fabrikalar şirketler ürettiğini az zarar ya az mal ile bi şekilde bi yerlere iç piyasaya ya da başka ülkelete satıyorlardı. Şu an 4 milyar insan stabil. Fabrikalar kapalı. Üretim yok. Üretsen bile hava taşımacılığı kısmen vagon taşımacılığı hariç ihracat yok. Üretsen bile başkasına satma ihtimalın minumum seviyelerde.
    O zaman? Ürettiğini ya da üretebilen malını iç piyasaya satacak ki çark dönsün, zarar etmesin, batmasın.
    5. Fordun müdürü bugün virüs kontrol edilebilirse belki Haziranda tekrar işbaşı olabilir diyor.
    6. Tüm dünyada virüs kontrol edilse bile etkileri hem biter mi? Hem ekonomik hem sosyal.
    7. İç piyasaya mal satabilen, Martta ve Nisanda ve de Mayısta çarkı çevirebilecek hatta kar yazabilecek Gıda perakende Un İlaç Tıbbi malzeme üreten şirketler bu işten büyüyerek çıkar kaldıkları yerden devam ederler. Sonuçta kahvaltıda ekmek yiyoruz, cep telefonu kemirmiyoruz. Diğer firma ,şirket ,fabrikalara Allah kolaylık versin, işleri çok zor.
    8. Bence fiyatlamalar, şu an olumlu duygusallık çervesinde dönüyor. Piyasalar gerçeklerle yüzleşmek istemiyor.

Asla yatırım tavsiyesi değildir.

6. Filmin adi "in time"

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

7.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Herkese çip takıp dijitalleştiremezler herhalde.

Yoksa dijital kıyamet olursa herkes bir birinin çipini yer.
    Çipimi alırlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku

1 TL kaç dakika eder acaba ?
    Zamanı TL ile değil dolarla satacaklar herhalde. Dolara bu kadar talep bundan olsa gerek.

Hadi gene iyisiniz dolarcılar.

Olan var olmayan var.

Sayfa 616/996 İlkİlk ... 116516566606614615616617618626666716 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •