Sayfa 634/996 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Anladım. lakin euro ne olacak ? Bu paraya teknik işlemiyor mu ?
    EUR neye karşı ne olacak. Dolara karşı mı, Lira'ya karşı mı. ?

2. sabah 7 den bu yana AKTİF FX de resmen bedava döviz satılıyor. Bu banka çok uyanıktır, neden dövizi 2 kuruş aşağıdan satar ? Elbette alırken de 3 kuruş aşağıdan alıyor.

Acaba bir bildikleri mi var ? Misal , gün boyu 6,70, 6,72 arasından satılan dolarlar ile TL yaratılarak londra piyasasına yüksek swap ile veriyorlar mı ? Akşam dolar tekrar 6,65 lere gevşeyince bir de oradan kazanacaklar mı ?

3.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    EUR neye karşı ne olacak. Dolara karşı mı, Lira'ya karşı mı. ?
    Elbetteki TL. ye karşı . Dolar /tl euro / tl bizim işimiz.

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    2020 için 6.55 için üstü imkansız diyenleri bekliyoruz efem..
    Hani hep dolarları tepede satıp en dipten vakvağa girip de bu işin çok kolay olduğunu videosunda da açıklayan tipleri.
    100 dolar bozdurup berber traşı yapıldığı dönemde shortçu arkadaş vardı onu merak ediyorum ben.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Elbetteki TL. ye karşı . Dolar /tl euro / tl bizim işimiz.
    Dediğim gibi, EURTL takibimde değil.

Sadece grafik bakmak da net sonuç vermiyor.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    sabah 7 den bu yana AKTİF FX de resmen bedava döviz satılıyor. Bu banka çok uyanıktır, neden dövizi 2 kuruş aşağıdan satar ? Elbette alırken de 3 kuruş aşağıdan alıyor.

Acaba bir bildikleri mi var ? Misal , gün boyu 6,70, 6,72 arasından satılan dolarlar ile TL yaratılarak londra piyasasına yüksek swap ile veriyorlar mı ? Akşam dolar tekrar 6,65 lere gevşeyince bir de oradan kazanacaklar mı ?
    Belkide swap piyasasında işlem yapan yabancı yatırımcıları vardır.

Yabancı dolarını veriyor, uluslararası TL swap piyasasından %8-10 faizle TL alıyor. Bu TL ile iniyor spot piyasaya. Oradan faraza 6,20-6,40 arası döviz topluyor. Döviz artınca yine spottan eldeki dolarları satıyor. TL'yi alıyor. Gidiyor swap piyasasına orada TL borcunu kapatıyor.

Ancak swap piyasasında faizler dün%65'e çıktı. Günlük 1,2 kuruş 1 dolar taşıma maliyetleri var. Swap TL piyasası eskiye göre çok sığ. Ve eskisi gibi faizlerin yine %1500'lere çıkacağını düşünerek ( 1 doların taşıma maliyeti 1 gün için 25 kuruş olur) hızla ellerindeki doları spotta sattılar. Ve dolar 11 kuruş geri geldi.

Tabi swap piyasası sığ olunca bugün tekrar aynı seviyeye çıktı.

Bugün hala dolar satıp TL pozisyonunu kapatmak isteyen, spot aracısı olarak bahsettiğiniz bankayı kullanan yabancı yatırımcı varsa ucuza verip karını realize etmek istemiş olabilir.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. Bu zatın yazdıkları söylediklerini okumuştum. Bir de derdiki sizin yüzünüzden yüksek fiyatlardan dolar alan çok insanı zarara uğrattınız. Allahın sopası yok bu kadar iddalı trollük yaparsan böyle olur. Kimbilir kaç kişiye ucuzdan döviz sattırdı bu. Şimdi ortalıkta yok.

Sayfa 634/996 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644684734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •