Special Days Image
Sayfa 676/996 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,401 - 5,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Kira konusu hakkında bir paradoks yazayım .

İşyeri kapalı olan yerde kira alan bir dükkan sahibi var .

Bu dükkan sahibi bununla geçinip ve artanı ile ev kirasını ödüyor .

Bu kiracının da mal sahibi de kurumsal bir yerde çalışırken Cavid

Nedeniyle ücretsiz izine çıkartılmış durumda ve çocukların kolej taksiti var

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Bu denklemde beş kuruş para hareket etmez. Kişilerin birikimlerine göre toleransları farklı olur. Ancak kolej kesinlikle para alamaz. Zira veliler şu anda kolej paralarının bir kısmını eğitim olmadığı için geri almak istiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Rakamlara ben pek takılmıyorum.Beni sevindiren şeyi yazayım sizleri biraz rahatlatır umarım.Hatay belediye başkanı lütfü savaş iki gün önce bir açıklama yaptı.Kendisi enfeksiyon hastalıkları uzmanı bir öğretim görevlisiymiş.Eşi de doktor halk sağlığı profesörüymüş.Dedi ki ocak ayında hatayda zatürreden pek çok ölüm oldu.Cenazelerine gittiğimde çok hızlı seyreden viral pnömoni olduğunu düşündüm.Bulgular corona ile aynıydı.Ben de geçirdim.Bu salgını hatay ocak şubatta atlattı dedi.Şimdi toplumun yüzde sekseni bağışıktır ondan vaka yok dedi.Hakikaten hatay sınır ili gelen geçen belli değil sadece 22 vaka var ölüm falan yok vakalarda şehir dışı bağlantılı.Neyine sevindin derseniz ocak şubatta salgın hatayı vurdu ve nisanda vaka sayısı çok azsa demek ki salgın bir toplumda iki ayda toplum bağışıklığına neden oluyor.Yani mart 13 ilk vaka diyelim ,daha öncedir ya istanbulda neyse,şimdi istanbulda patladı,haziran başı bilemedin ortasında bu iş biter gibi gözüküyor.Ha bu arada çok can kaybı olur ,italya gibi bir süreç yaşanır o ayrı.İstanbul dememin nedeni şu anda salgının memleketimizde her anlamda odaklanılması gereken odağı orası da ondan istanbul dedim,diğer illerde de benzeri bir süreç olacaktır.
    ben benzer bir şeyi ankara için de düşünüyorum.
    zira burada viral pnönomi geçiren herkes birbirinden kaptı, ağır geçirdi. ve influanza testleri negatifti.

keşke şu antijen testlerini yapacak personel olsa da bu şüphelerimizi doğrulayabilsek.
    şu anda değil antijen taraması yapmak devlette çalışan moleküler biyolog pek fazla olmadığı için rt-pcr yapmayı bilen, memur olmayan, moleküler biyologlar test merkezlerinde gönüllü çalışıyor.

Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    ben benzer bir şeyi ankara için de düşünüyorum.
    zira burada viral pnönomi geçiren herkes birbirinden kaptı, ağır geçirdi. ve influanza testleri negatifti.

keşke şu antijen testlerini yapacak personel olsa da bu şüphelerimizi doğrulayabilsek.
    şu anda değil antijen taraması yapmak devlette çalışan moleküler biyolog pek fazla olmadığı için rt-pcr yapmayı bilen, memur olmayan, moleküler biyologlar test merkezlerinde gönüllü çalışıyor.
    Sn subcomponent antigen testine gerek yok,memleketimizdeki il il pnomoni vaka istatistikleri ocak şubat ve mart ayları için il il geçen yılla kıyaslansa yeter de yapılmaz elbette.Neyse belki ilerde yapılır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn subcomponent antigen testine gerek yok,memleketimizdeki il il pnomoni vaka istatistikleri ocak şubat ve mart ayları için il il geçen yılla kıyaslansa yeter de yapılmaz elbette.Neyse belki ilerde yapılır.
    Ne yazık ki, ülkemizde bilim insanı diye saygı gösterdiğimiz bir çok kişinin "bir şey yapmak için değil, bir şey olmak için" çalıştığına şahit oluyoruz.

Kim yapacak bu çalışmayı. ?

Ya da nasıl bir sonuç çıkartmak için yapacak. ?

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Ne yazık ki, ülkemizde bilim insanı diye saygı gösterdiğimiz bir çok kişinin "bir şey yapmak için değil, bir şey olmak için" çalıştığına şahit oluyoruz.

Kim yapacak bu çalışmayı. ?

Ya da nasıl bir sonuç çıkartmak için yapacak. ?
    Bir şey olmak sizce ne anlam ifade ediyor asıl olay o.O çalışmayı yapan bir şey olur benim gözümde,hem de çok şey olur.Sonuç çıkartılmaz çıkar,neyse o.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    aynı dönemde domuz gribi de salgındı. o nedenle zatürre vakalarında bir artış ortaya koyulsa bile antijen testi olmadan sebep-sonuç ilişkisi kurulamaz.
    dahası, o dönemde ölüm raporlarına ne nasıl girildi bilmiyoruz.
    65-70 yaşındaki bir kişi şimdi COVID+ ise ve yoğun bakımda kalbi durup ölürse ona COVİD+ kodu giriliyor (mesela ölen Profesör doktor hocamız, kalbi durduğundan öldü)
    Ocak salgınında ise kimbilir kaç kişi, hastalığı sırasında kalpten öldü? ve ölüm raporuna kalp yazıldı...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bir şey olmak sizce ne anlam ifade ediyor asıl olay o.O çalışmayı yapan bir şey olur benim gözümde,hem de çok şey olur.
    Bir şey olmaktan kastım, ünvan ya da koltuk kapma kaygısının, bilimsel çalışma yapıp ortaya koyma çabasının önünde olmasıdır.

Bilmem anlaşılabildim mi. ?

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Bir şey olmaktan kastım, ünvan ya da koltuk kapma kaygısının, bilimsel çalışma yapıp ortaya koyma çabasının önünde olmasıdır.

Bilmem anlaşılabildim mi. ?
    Elbette ben sizi anladım da o bilimsel çalışma yapma değil o başka bir şey.Bilimsel çalışma yapan insan zaten bilim adamıdır,üstünde ne olacak ki.Teslanın ünvanı yoktu.Kalp damar cerrahı kemal beyazıt prof olmak için sınava girmemişti,beni sınava alacak juri türkiyede yok diye.

Sayfa 676/996 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •