Sayfa 692/996 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Üstelik ben komplo teorilerine meraklı bir insan olarak her yıl bir sonraki yıl hakkında kapak hazırlayan şifreler sunan rotschild ailesine ait ekonomist dergisi kapağı hakkında ne yorum yapıldıysa okurum.2019 sonundaki 2020 için hazırlanan kapakta bir hayvan vardı.Kapağı yorumlayan o kadar şifre bilimi bilen yorumcudan kimse bu hayvan niye orda anlıyamamıştı.Hayvan pangolinmiş. 2020 dergi kapağına neden pangolin konulsun ki ne alaka di mi.2020 de pangolinle alakalı ne olabilir ki.Merak eden bir arkadaş kapağı bu topiğe alıntılıyabilirse çok sevinirim.

2019 için olanı kastettiniz galiba , linkini bırakayım.

https://meltemguner.com/semboller/20...embol-okumasi/
    Nosce Te Ipsum ... Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn dimitris solunum cihazı dediğiniz yüksek basınçlı oksijen verilmesini sağlayan bir makina.Entübe olduğunuzda siz kendiniz nefes alıp vermiyorsunuz makina düzenli aralıklarla siz uyutulmuşken akciğerinize hava basıyor ventilasyonu sağlıyor.Elbette alveollerde karbondioksit oksijen değiş tokuşu yapılır.Alveoller hastalığa bağlı sıvı ile doluyor bu transferi yapamıyor.Sıvı ile dolunca boğulma hissini yaşıyorsunuz.Normal oksijen yetmeyince yüksek basınçla oksijen basıyor makine.
    Hastalık bulaşınca yoğun bakımdan dönülürse yırttınız demek, Tabi yoğun bakıma gitmeden yırtmak da var.
    entübe aşaması hastanın acı çekmeden vaktini tamamlaması! anladığım o.

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Tehlikesiz demiyorum ki!
    Her güne baslarken risklerle basliyoruz. Baska nedenlerle ölme riskimiz cok daha az degil su andaki verilerle bakildiginda.
    Saglik sistemleri panik yapildigi icin daha cok kilitlendi bir cok ülkede. Eger panik yapilmasaydi hastalarin cogu gercekten hasta oldugu icin yatacakti ve daha az belirtisi olanlar hastaneye bile gitmeyeceklerdi. Italya, ispanya, Almanya'da vs bakim evleri karantina ile kapatildi. Sonucunda yaslilar daha hizli ölmeye basladi yeterince bakim olmadigi icin. Bazi hastaneler komple kapatildi ve sistem daha cok kilitlenmeye basladi. Diger ülkeleri bilmiyorum, ama Almanya'da hastene bakterisi yüzünden 40-45k insan ölüyor her yil.

Dünya devletleri bu corona pandemisini zamaninda birisinin dedigi "Allah'in lütfu" gibi kullaniyor. Avrupa'nin bazi ülkelerinde toplam ölüm rakamlari normalin altinda bile gidiyor. Cünkü ameliyatlar yapilmiyor (masada kalan yok), trafikde kazalar azaldi vs. Almanya'da bir kac tane hastane disinda yogun bakim bölümleri dolu olan hastane yok. Insanlar calismiyor, mesafeli duruyor, toplanmiyor (genelinde), ama sokakta geziyor, bisiklet sürüyor, alis verisini yapiyor (yas siniri yok). Maske takanlarin orani bayagi düsük.

Ama ev ici siddet artiyor, insanlar daha cok kutuplasiyor. Birlik ve beraberlik dahada azalacak. Herkes kendi basinin caresine bakacak hissine kapilacak ve kendini devletin himayesine birakacak tüm özgürlük kisitlamarina razi olarak.
    Ben bunlari görüyorum acikcasi. Aslinda beni pek zora sokan seyler de degil. Yasamimim 3/4'ünü yasamisim. Bundan sonra dogasal olarak kisitli olacagim zaten.

Umarim insanlik, gencler icin, benim düsüncelerimin tersine daha özgür, esit bir dünyaya dogru gider.
    Bu hastalıkta hastanelerde normal tedavi olarak yapılan bir şey yok.Hastaneler bir nevi karantina merkezi olarak kullanılıyor,yoksa verilen bilinen etkin bir tedavi yok.Olay yoğun bakımlarda bitiyor,hasta çoğalınca yoğun bakım ihtiyacı artıyor,yoğun bakımlar kitlenince oksijen verilmek için makina ihtiyacı artıyor,yoğun bakımda düzelme olasılığı olanlar da ölüyor.Kitlenme nedeni bu.Ve engel olmak mümkün değil.İstanbulda bundan korkuluyor bu nedenle önlemler sıkılaştırıldı.Olay büyütülmüyor abartılmıyor olay zaten çok büyük ve abartılı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Hangi viroloğa sorsanız size bunun mümkün olduğunu söyler.Konuya uzaksınız sn demirkan.
    Doktordunuz galiba.

Müspet ilim tahsil etmiş birisinin daha bilimsel yaklaşım sergilemesini beklerdim.

Yazımdaki linke tıklarsanız ve o makaleyi okursanız biraz daha aydınlanırsınız.

Not: Adım DeliKAN. Ben mühendisim, 75 derece sağa yatık ve okunaklı yazarım. ( Göz doktoru değilsinizdir inşallah. )

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Hastalık bulaşınca yoğun bakımdan dönülürse yırttınız demek
    entübe aşaması hastanın acı çekmeden vaktini tamamlaması! anladığım o.
    Yok entübe olanlardan da elbette dönen oluyor.Ama oran olarak tatsız.Entübe olanlar artık bağışıklık sisteminin olayı çözemediği sorunlu akciğer kapasitesi yetersiz hastalar.

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Doktordunuz galiba.

Müspet ilim tahsil etmiş birisinin daha bilimsel yaklaşım sergilemesini beklerdim.

Yazımdaki linke tıklarsanız ve o makaleyi okursanız biraz daha aydınlanırsınız.

Not: Adım DeliKAN. Ben mühendisim, 75 derece sağa yatık ve okunaklı yazarım. ( Göz doktoru değilsinizdir inşallah. )
    Kusura bakmayın corona kafa bırakmadı sn delikan.Eh yaşta az değil benim.Göz doktoru değilim branş çok farklı.Bilimsel derken bu forumun sınırlı kapasitesinde düşüncelerimi size ifade etmem sanmam ki mümkün olsun.Bilim derken bir gerçek bilim var bir de bize yutturulan bilim.Size o kadar çok örnek veririm ki bilimsel diye kakalanan halk sağlığı açısından zararlı ,aklınız almaz.

Makale dediğiniz bir düşünce, benim dediğimi doğruluyan onlarca makale size gösterirdim de bu forum bunun yeri değil.Elbet bunlar benim düşüncelerim benim inandıklarım benim aklımın yattığı şeyler.Herkesin aklı var farklı şeyler okuyup farklı şeylere inanabilirsiniz tabi.

Bu hastalıkta hastanelerde normal tedavi olarak yapılan bir şey yok.Hastaneler bir nevi karantina merkezi olarak kullanılıyor,yoksa verilen bilinen etkin bir tedavi yok.Olay yoğun bakımlarda bitiyor,hasta çoğalınca yoğun bakım ihtiyacı artıyor,yoğun bakımlar kitlenince oksijen verilmek için makina ihtiyacı artıyor,yoğun bakımda düzelme olasılığı olanlar da ölüyor.Kitlenme nedeni bu.Ve engel olmak mümkün değil.İstanbulda bundan korkuluyor bu nedenle önlemler sıkılaştırıldı.Olay büyütülmüyor abartılmıyor olay zaten çok büyük ve abartılı.
    Biraz alternatif bilgilerin oldugu isvicre bazli bir site (yalniz corona üzerine degil genel olarak standard medya disi olmaya calisiyorlar).
    Corona hakkinda genel medya disinda olan verilerin bilgilerini veriyorlar.
    Allta türkce olan linki var.

İsviçreli Bir Doktordan Kovid-19 Üzerine

Eger medya topyekün bir konu hakkinda ayni seyleri yaziyorsa süphelenirim. Hele ki bu bati medyasinda oluyorsa.
    Almanya Cin degil, ama medya topyekün tek yönde ilerliyor. Aksi düsünenler shitstrom ile yerle bir ediliyorlar ve söz hakki bile verilmiyor.

Sayfa 692/996 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •