Sayfa 735/996 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,873 - 5,880 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    O nasıl bir söz öyle, millet boşuna kendini jiletlememiş. ( Jiletleme tavsiyesi değildir )
    Jiletçiler zamanın trolleri bence çünkü rahmetli "bu da geçer,alışmalısın,dayanmalısın" da demiş. Bu şekilde toplum psikoloğunu gözden düşürmüşler. Aslında adam hiç "kendinizi jiletlemekten başka çareniz yok" dememiş. Oysa yeni nesil medya şarlatanları toplumda çaresizlik hissi uyandırıp, kendi empoze ettikleri çarelerin kabulünü sağlıyorlar.

https://eksisozluk.com/ece-erkenin-1...?a=popular&p=1

Ev kirasını ödemeyi geciktiren Ece Erken, ev sahibinin kirayı hatırlatmasına isyan etti. Ev sahibiyle konuşmasını paylaşan Erken, ‘Aidat 3600 TL artı kira 12.500 TL, bu paraya villada kalırdım. Sonuçta korona var, kimse çalışmıyor.’ dedi.

Ne yazık ki krizin etkileri gözükmeye başladı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3. Ayda sadece barınma için 16.100TL ödeyebilecek olan kişinin kenarda en az 2-3 milyon TL nakdi zaten vardır.

Bu kişi belli ki reklam amaçlı bir paylaşım yapmış ancak bir toplum gerçeğimizi de göz önüne sermiştir.

İnsanlar fırsatını bulduğunda, parası varken dahi borç ödemelerinden kaçmaktadır.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    bu ölü rakamı 69-70 gibi tam yatay giden başka bir ülke yok, ilginç iran bile aynı nufüs ve yaş yapısına sahip 100 lerin altına nadir düşebiliyordu. İtalya vs zaten 600 düşük sayılıyor.Burada anormal olan bir durum var ama ne, çözebiliriz belki bi kaç yıl sonra.
    Bütün cinlik tanı koymama üzerine. Bakanın verdiği rakamlar tanı koyulmuş vakalara ait. Kelime oyunu yaparak gargaraya getiriyorlar. Hastadan sürüntü alıp gönderiyorlar, test sonucu 2-3 günde ancak geliyor; hızlı kit falan hikaye. Test + gelirse tekrar test yapılıyor, onun da sonucu 2-3 gün bekleniyor. Hastanın durumu kötü değilse ev karantinasına gönderiliyor. İkinci testin sonucu gelmeden de tanı koyulmuyor. Bu süreçte hasta ölürse hangi organın yetmezliğinden ölürse o tanıyı alıyor.

İşin bir de uygulanan test sayısı tarafı var. Aynı kişiye bazen üç test uygulanıyor, bu tekrar test verilerinin de paylaşılması gerek; bu bilgi paylaşılmadığı için test/tanı oranı bilgisi de sakat bir hal alıyor.

Bakan, bugüne kadar kendisine tekrar tekrar sorulan "vaka sayısı konusunda en iyi ve en kötü senaryonuz nedir?" sorusunu her seferinde kelime oyunlarıyla geçiştiriyor. İşimiz zor!

Şu bilgiyi de bırakmış olalım:

Akciğer kapasitesinin bu dönemde çok önemli olduğuna dikkat çeken doktorlar, akciğeri güçlendirmek için herkesin yapabileceği, 4 egzersiz önerdi.

İstanbul Fizik Tedavi Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından Demet Ferahman ve Yunus Emre Doğan, 10 dakikalık 4 egzersizin, günde 5 kez tekrarlanması gerektiğini söylediler.

İşte her yerde yapabileceğiniz ve akciğerinizi güçlendirecek 4 egzersiz.

1- Dudak solunumu: Rahat bir pozisyondayken burundan iki üç saniye rahat nefes alınır ve dudaklar büzülerek 5-6 saniyede nefes verilir. Nefes verme sırasında akciğerlerde hapsolmuş havanın salınması sağlanır. Gevşemeyi teşvik eder, nefes darlığını azaltır.

2- Diyafram solunumu: Göğüs boşluğuyla karın boşluğu arasındaki diyafram makası, solunumda görev alan en önemli kastır. Diyafram solunumla bu kasın daha etkili çalışması sağlanır. Rahat bir şekilde ayakta ya da yatarken bir elinizi göğsünüze bir elinizi karnınıza yerleştirin. Burnunuzdan iki ya da üç saniye nefes alın. Karnınızın dışarı doğru hareket etmesine dikkat edin. Nefes verirken dudakları büzerek, karnınız üzerine hafifçe bastırarak nefesinizi verin.

3- Derin nefes alma: Akciğerlere hava sıkışmasıyla nefes darlığı oluşur. Derin nefes alıp verme akciğerlere hava sıkışmasını engeller. Eller kaburgada oturulur. Burundan derin nefes alınır. Göğüs kafesinin genişlediği hissedilir. Alınan hava beş saniye boyunca tutulur. Burundan yavaşça ve derin bir şekilde verilir.

4- Kontrollü öksürük: Akciğer enfeksiyonunda mukus akciğerlerinizde daha kolay birikebilir. Bu egzersiz mukusu etkili şekilde atmanızı sağlar. Rahat pozisyonda oturun, ağızdan derin nefes alın. Nefesinizi 3 kerede güçlü şekilde öksürerek verin

5.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Ayda sadece barınma için 16.100TL ödeyebilecek olan kişinin kenarda en az 2-3 milyon TL nakdi zaten vardır.

Bu kişi belli ki reklam amaçlı bir paylaşım yapmış ancak bir toplum gerçeğimizi de göz önüne sermiştir.

İnsanlar fırsatını bulduğunda, parası varken dahi borç ödemelerinden kaçmaktadır.
    Aynen şu yoruma imzamı atarım. Pastanelere fırınlara ambalaj üreten bir firma sahibiyim. Müşterilerimden ödeme alamıyorum. Ve inanır mısınız çok samimi olduğum için müşterilerimin herşeyini bilirim. Gazı osman paşa meydanda 10 tane binası ( daire değil ) olan adam bile çıkarıp 1000 tl veremiyor haftada.
    Bu virüs olayı şunu çok iyi anlattı, bu virüs değilde deprem vb gibi bir afet olsa piyasa alacaklarımın tamamının üzerine su içmem lazım.artık vadeli iş yaptığım firmalara en az %50 fark ile ürün satacağım . Alan alır almayan almaz. Nakit ile vadeli arasında %10 fark vardı şimdi en az %50 yapacağım.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Reha ağabeyimin profiline 400-500 defa daha gireyim belki gelir.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Mehmet ceyhan hocanın simülasyonunda 80 milyon nüfusun yüzde 90 ı evde otursa diye bir hesap yaptı zirveye 150 bin vakada ulaşılır 200 bin vakada salgın biter dedi.yüzde 80 evde oturursa bu rakamları 2 ile çarpın.Hesabınızı ona göre yapın.
    Ben ise gidiyorum coluk cocuk evde, hastalik kaptim eve geldim evdekiler de kapti diyelim, binlerce boyle insan var, disardaki insan sayisini evdekilerle carpmak lazim, yani nüfusun büyük bir bölümü risk altinda.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Aynen şu yoruma imzamı atarım. Pastanelere fırınlara ambalaj üreten bir firma sahibiyim. Müşterilerimden ödeme alamıyorum. Ve inanır mısınız çok samimi olduğum için müşterilerimin herşeyini bilirim. Gazı osman paşa meydanda 10 tane binası ( daire değil ) olan adam bile çıkarıp 1000 tl veremiyor haftada.
    Bu virüs olayı şunu çok iyi anlattı, bu virüs değilde deprem vb gibi bir afet olsa piyasa alacaklarımın tamamının üzerine su içmem lazım.artık vadeli iş yaptığım firmalara en az %50 fark ile ürün satacağım . Alan alır almayan almaz. Nakit ile vadeli arasında %10 fark vardı şimdi en az %50 yapacağım.
    Bu dönemin devamını çok iyi paylaştınız. Her şeyin risk primi yükselecek. Bu olay bir kez yaşandı bir daha yaşanmayacağının garantisi yok. Herkes bir şekilde önlem alacak. Mesela memur kiracı artık en değerli kiracı oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 735/996 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •