Sayfa 77/996 İlkİlk ... 2767757677787987127177577 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 609 - 616 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Borsa kumardır.Yatırım falan değildir.Bu kadar speğin,üçkağıtçı patronun ve küçük yatırımcı düşmanı SPK nın olduğu bir mecraya kumarhane dışında bir şey denmez.Ha kendine güvenen oyunu seven bilen girer oynar kumarı sevmeyen uzak durmalı.Ben öyle uzun vade tutan yatırımcı falan hiç tanımadım,hemen hepsi sıkılır hemen satar ya da uzun süre tutar zararda az bişi kazandı mı satar,sonuç değişmez.Günlük alsatçı kumar oynadığını bilir ya kazanır ya kaybeder.Borsanın dolar bazlı grafiğine bakın o grafikle kim nasıl para kazanabilir gelin bana söyleyin.Misal sn tınazın tuttuğu aksa bir ara güvenip tüm paramı gömdüm.Altı ay burnumdan getirdi yüzde otuz düştü anlamsızca,kar temettü falan hepsi vız geldi kağıda.Sonra bir akp seçim zaferi coşkusunda ancak zararı kurtarıp sattım.Hala takibimdedir ,borsanın en sağlam kağıdıdır,ama al işte bugünkü göçüşe ayak uydurdu o da göçtü.Borsada zamanlama her şeydir.Dipleri bulup giremezsen işin zor.
    Ben bu bos tartismaya girmek istemiyorum.

AKSA'nin hisselerini aldin, ortak oldun, zorlayan neydi ki sattin, zor kurtardin.

O para lazim olur anlarim, bir sirkete ortak olur, o sirketin kaderini paylasirsin yok dustu yok cikti hic isin olmaz.

Simdi AKSA'yi yaziyorsun da, millet kiziyor, hisse reklami oluyor diye.

O AKSA'nin bugun bir piyasa degerine bak, bir de yeniden kurulum maaliyetine.

Bugun Besiktas'da 1 Milyonluk konutu 200 bine veriyorlar mi ?

2. ...işte bugünkü göçüşe ayak uydurdu o da göçtü.

Sirketin ozgun kosullarinda bir degisiklik oldu da ondan mi dustu.?

Yoksa virus salgini korkusundan dusen borsada, bu isi bilmiyenlerin paniginden mi dustu.

Hkm dostum sen bu isi bilmiyorsun, kusura bakma, bence en iyisini yapmissin, borsa sana uygun bir yatirim secenegi degil.

Dow -7.97%
    Dax vadeli -10.09%

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    ...işte bugünkü göçüşe ayak uydurdu o da göçtü.

Sirketin ozgun kosullarinda bir degisiklik oldu da ondan mi dustu.?

Yoksa virus salgini korkusundan dusen borsada, bu isi bilmiyenlerin paniginden mi dustu.

Hkm dostum sen bu isi bilmiyorsun, kusura bakma, bence en iyisini yapmissin, borsa sana uygun bir yatirim secenegi degil.
    Tamam sn tınaz.Kızmaya gerek yok ben kendi düşüncelerimi yazdım siz de kendi düşüncelerinizi konu kapandı.Unutun gitsin.

Dow -8.03%
    Dax vadeli -10.09%

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Türkiye etf -7.01%

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bir arkadaşım hariç. Şimdi hatırladım.

Onun da borsayla hiç bir ilgisi yoktu.

Rusya'ya şirket kurmaya giderken benden elindeki yıl sonu jestiyon primini nereye yatırayım diye sordu.

Ben de bir ilaç şirketinin hisselerini tavsiye ettim.

Yıllar sonra internette karşılaştık.

Bana şükran borçlu idi.

4-5 sene sonra Rusya'dan gelmiş, bu arada aldığını unuttuğu hisseleri için aracı kuruma başvurmuş.

Hisselerinin değerine inanamamış.

Ve doğru gitmiş şimdi oturduğu güzel evini satın almış o hisselerin satış bedeliyle.

Bu arkadaşın başarı sırrı ise açık:

- Borsayı takip etmemiş.

- Hisselerini unutmuş.

Bu nedenle de onların değerinin düşmesi ya da yükselmesinden haberdar olmamış.

Nasıl ama?

Arkadaşlar hemen her gün bu foruma giriyoruz.Bir nevi dost olduk diye kabul ediyorum ben.Sanal manal,baya şey paylaşıyoruz.Arada farklı düşüncelerimiz elbet olacak tartışacağız forumlar bunun için var.O yüzden yazılanların iyi niyetle yazıldığına inanıyorsanız okuyun geçin .

Sayfa 77/996 İlkİlk ... 2767757677787987127177577 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •