Special Days Image
Sayfa 823/996 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 6,577 - 6,584 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Devlet de böyle düşünüyor.

Ama yok işte...., 5 sene lisans , 2 tane de 2'şer yıl master yaptım. Bi tane profesörümüz de çıkıp Çinde virüs çıkarsa eve 10 tane maske alın demedi.
    En azından ocaktan beri bu forumda bu hastalıkla ilgili nerdeyse yüzün üstünde benim yazım oldu.Maske eldiven konusu da yazılmıştı.Neyse elbet ben uzman değilim,branşım tamamen alakasız bu hastalıkla,ama can korkusundan değme profesöre taş çıkaracağıma inanıyorum maalesef.Bizim profların veballeri çok bu konuda,nasıl gece rahat uyuyorlar bilemiyorum.Koca insanlık tarihinde hava yolu ile bulaşan bir pandemide maskesiz pandeminin hallolduğu tek bir salgın yok.Neyse olan oldu artık.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    öyle düşünürseniz toplu taşımada oturduğumuz koltuğa virüs bulaşmışsa
    kumaş pantolon veya montumuz temizlenmediği sürece 48 saat enfekte halde diyorsunuz..?
    Adam öksürür , yüzüne değil elbisene gelir mesela . Biz giyinme odası belirledik. Dışarıda tek elbise giyiyoruz.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Alkole bildiğim kadarı ile bunu kesin yazmıyorum belirteyim, bakteriler çok daha dayanıklı onlar bile bu da kesin bilgi değil % 20 alkol çözeltisiyle bile ölüyor.

Yani, benim ilacın etkisini kaybetmesi çok zor.

Yukarıda yanlış bilgim varsa doğrusu yazılabilir, yazan arkadaşa paça kasnak dalmayacağıma, söz veriyorum.
    Senin ilaçla Angara 'yı komple yıkasak bütün virüsler temizlense

4.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bilime çok inanan biri olarak, ben de cok kızgınım bu profesörlere.

Hanımla defalarca konuştuk bu konuyu, o hasta olmayanın takmasına gerek yokmuş dedikçe, bana geliyorlardı.

Yahu adam henüz taşıyıcı farkında değil, o takacak ben takacağım ki hem çift filtre olacak, hem de bulaş riski azalacak.
    profesörlerin haklı olduğu tek nokta, kişi hastalık geçirmiş ve iyileşmenin üzerinden uzun süre geçmiş ise
    maske takmasının anlamı kalmıyor ne hastalık kapabiliyor ne de saçabiliyor, tabii şimdiki bilgilerimiz uyarınca..

öyle düşünürseniz toplu taşımada oturduğumuz koltuğa virüs bulaşmışsa
    kumaş pantolon veya montumuz temizlenmediği sürece 48 saat enfekte halde diyorsunuz..?
    Virüsün dış ortamda dayanıksız olduğu biliniyor.Ama yeni bir virüs olduğundan hangi materyalde ne kadar dayanıyor bilmek şu anda tam olarak mümkün değil.Kumaşta farklıdır,kağıtda farklı metalde farklıdır.Benim forumdaşlara tavsiyem aynı yöntemi giysiler içinde uygulamaları .Her eve geldiğinizde giysileri bekletip yıkandıktan sonra giymeniz en doğrusu olmakla beraber,ben olsam balkona 2 üç takım giysi hazırlarım(illa balkon şart değil bir oda da olur)Onları dönümlü olarak giyerim.Böyle 3 farklı giysi olanağınız olsa bir giysi 4 gün sonra giyilmiş olur.Bu da hiç bir dezenfeksiyon yöntemi uygulamasanız bile baya güvenilir bir yöntem olur.

profesörlerin haklı olduğu tek nokta, kişi hastalık geçirmiş ve iyileşmenin üzerinden uzun süre geçmiş ise
    maske takmasının anlamı kalmıyor ne hastalık kapabiliyor ne de saçabiliyor, tabii şimdiki bilgilerimiz uyarınca..
    Semptomsuz olduğunuz halde millete bulaştırabiliyorsanız ki bu hastalık böyle maskesiz sokağa çıkın demek saçmalıktır.

7.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    hiç gerek yok koy güneş ışığına, tatmin olmazsan kolonya püskürt bekle 24 saat
    beğenmediysen orta sıcaklıkta ütüle önlü arkalı, beklesin bir gece yeterli..
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yalnız virüs ocakta çinde başladı.1 aydır ülkemizde bu forumdaki ortalama üstünde eğitimli insanların bile evinde hala 10 tane maske yoksa vay halimize.
    Ben sıkıntılı durumumuz için bir paket 50 li bir 10 tane küçük bir de filtreli mart başı almıştım.

O aşamaya henüz gelmedik, daha kaç kişi iyileşip uzun süre geçti ki.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 823/996 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •