Sayfa 581/996 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,641 - 4,648 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şimdi okudum sn dimitris.Benim bildiğim tıpta hemen her konuda yapılan genellemelere uymayan istisnalar daima olur.Misal hastalığı geçiren bir daha geçirmez densin,arada beş altı vaka geçirsin bu kuralı bozmaz.Onlarca etmen olabilir bu istisnayı açıklayabilecek.Bu etmenleri de bazen bilirsiniz bazen de bilmezsiniz.Ben çocukların temelde etkilendiğine inanmıyorum.Hasta oluyorlar ama ne sekel kalıyor ne de ölüm oluyor çocuklarda genelde sorunsuz iyileşiyorlar.Tekrardan hastalanmaya da inanmıyorum.Bence endişelenmeyin çocuklara gençlere bir şey olmaz.30 yaş üstü ve erkekseniz bak o zaman sıkıntı.Hele de yan hastalıklar varsa o zaman baya baya tedbir şart.
    Hocam çok teşekkür ederim görüşlerinizi paylaştığınız için. Çocuklara bir şey olmasın. Sadece benim değil kimsenin çocuğuna bir şey olmasın. Tekrar teşekkür ederim .

Aslında bu iş artık hızlanacak,nasılsa zorunlu karantina olacak,anlamsız bir bekleyiş içindeyiz.Yakında sağlık sistemimiz bu işin yükünden bunalmaya başlayacak,yeterli sağlık hizmeti olmayınca da ölümler artacak.Pek çok sağlık personeli hastalanmaya başladı.En azından doktorlardan benim duyduklarım çok.Bu doktorlar ve diğer personel bu sefer hastaları enfekte etmeye başlayacak,iş iyice tatsızlaşacak.Benim aklıma göre en azından istanbulda belli saatlerde sokağa çıkma yasağı şart gibi.Bizim halka bırakılırsa bu iş olmaz.Yoğun bakım yatağımız sayı olarak fena değil de yetişmiş yoğun personeli sıkıntısı açıkcası bence var.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Gecenlerde yazmistim. Gectigimiz kis (kasim civari) bir akrabamin 4 yasindaki kizi agir grip olmustu. 4. doktor bazi testlerden sonra SARS teshisi koymus.
    Babasinada gecirmis ve 4-6 hafta sonra bayagi bir tedavi ile gecirdiler hastaligi. Babasi daha zor gecirdi hastaligi. Isin ilginci annesinde hic bir hastalik belirtisi olmadi.
    Anlıyorum. Genetik mirasla ilgilidir belki . Belki de beslenme . Aslında çok değişken var ama ben beslenmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Bu salgın geçer başkası gelir. Her zaman sağlam bir bünyeye sahip olmak lazım.
    Ama çok aydın olduğunu söyleyen, birkaç diplomalı ailelerin çocuklarına yedirdiklerini görünce sinirlerim atıyor. Bir şey diyemiyorum. Anaokuluna giden çocuğunun beslenme çantasına cips koyuyorlar. Ben yedirmiyorum. Ama çocuğum onu görüyor. Bu ve benzeri şeyler iyice zorluyor.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Hocam çok teşekkür ederim görüşlerinizi paylaştığınız için. Çocuklara bir şey olmasın. Sadece benim değil kimsenin çocuğuna bir şey olmasın. Tekrar teşekkür ederim .
    Ne demek lafı mı olur sn dimitris.Aklımızın erdiği bildiğimiz bir konu oldukça her zaman sorularınız olursa elbette bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım.Aslında ben cerrahım enfeksiyon hastalıkları konusunda özellikle salgınlar konusunda bu hastalıkla beraber tekrar bir eğitim aldım sayılır .İster istemez her bilgiyi okuyorum okudukça da insanın canı sıkılıyor.Tek iyi yön şimdi hasta olanlar bir ay sonra iyileşmiş olacaklar ve dirençli olacaklar.Bu da her geçen gün salgının sonuna yaklaşmamızı sağlayacak.Bizim hükümet yarı sürü bağışıklığı sistemine mi karar verdi anlayamadım ki.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Bu arada az önce Kitapçı 'ya karşı çok ukalaca bir cevap yazdım kusura bakmayın. Öyle bir insan değilim aslında. Mesajı da sildim , kirlilik yapmasın.

6. Saat 2 de en geç uyku saatim olduğu için internet kesiliyor o yüzden cevap veremedim size

Çocuklar daha dirençlidir ama yine de siz tedbiri elden bırakmayın

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ne demek lafı mı olur sn dimitris.Aklımızın erdiği bildiğimiz bir konu oldukça her zaman sorularınız olursa elbette bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım.Aslında ben cerrahım enfeksiyon hastalıkları konusunda özellikle salgınlar konusunda bu hastalıkla beraber tekrar bir eğitim aldım sayılır .İster istemez her bilgiyi okuyorum okudukça da insanın canı sıkılıyor.Tek iyi yön şimdi hasta olanlar bir ay sonra iyileşmiş olacaklar ve dirençli olacaklar.Bu da her geçen gün salgının sonuna yaklaşmamızı sağlayacak.Bizim hükümet yarı sürü bağışıklığı sistemine mi karar verdi anlayamadım ki.
    Eksik olmayın hocam .

Ben de hükümetin yarı sürü bağışıklığına geçtiğini düşünüyorum. Ne şiş yansın ne kebap şeklinde durumu idare etmeye çalışacaklar. Mevcut veriler onların elinde , duruma daha hakimler . Umarım ne yaptıklarından emindirler de en az zararla atlatırız şu dönemi.

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    İstatistiksel veriler önemli olsa da, ne şartta olursa olsun, mümkün mertebe herkesi korumak lazım.

Çocuk, genç, yaşlı, erkek kadın demeden korumalı, korunmalıyız.

Yakalanırsak ( Allah muhafaza) insiyatif virüse geçiyor. Ne yapacağını da ne virüs biliyor, ne de biz.
    Virüs ne yapacağını baya baya biliyor maalesef sn demirkan.Çok basit bir aklı var.

Sayfa 581/996 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •