Sayfa 487/996 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587987 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 3,889 - 3,896 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Haklısınız,

sözlerimin bin katı şiddette, her şeyi net tartışmasız gösteren

BIST100€ / DAX .

BIST100 $ grafikleri var.

yayınlamaktan bıktım..

Detayda kaybolmaktan bıktım.

Ve özetle, son sözü söylüyorum.

Başka çarelerin daha dipsiz kuyularda daha büyük acılara neden olacağı için

Sonbaharda, demokrasinin gereği

ERKEN SEÇİME

bir sıradan vatandaş olarak

çağrı yapıyorum..
    Bu önerinizin olabilirliği nasıldır bilmiyorum...

Biz seçmenler olarak (siz de bir seçmen olarak öneride bulunmuşsunuz) erken seçimi nasıl sağlayacağız?

Bunu da yazsaydınız...

Benim bildiğim , değişmediyse, TBMM'ndeki 276 milletvekilinin erken seçim demesi gerekiyor.

TBMM nin aritmetiğinde bu nasıl mümkün olur bilmiyorum.

Ya siz?

2. Beyefendinin adı ..

Dr. Ergin Koçyıldırım.
    *Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi, Öğretim Üyesi

şöyle yazıyor..

Ben de şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan bir hekim ve bilim insanı olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığınız en son konuşma esnasında, Amerika’ya gönderdiğinizi söylediğiniz yerli üretim test kitleri konusunu merak ettim. Amerikan Haber Alma Özgürlüğü Yasa’sından faydalanarak, bu konuda en yetkili kurumlar olan CDC (Center for Dısease Control-Amerikan Hastalık Kontrol Merkezi) ve FDA’ya (Food and Drug Administration – Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) konuyu danıştım. Buradan aldığım bilgilere göre şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde Covid-19 tanısı için test amaçlı kullanılan kitler arasında Türkiye’den gelen bir kit olmadığını, kaldı ki sadece FDA onayı olan kitlerin kullanılabildiğini öğrendim. FDA tarafından onay verilen kitler arasında da Türkiye’den gelen hiçbir kitin yer almadığını gördüm. Bu listede, CDC de dahil, yani Amerikan devletinin kendi test kitini de içeren, toplam 13 test kitinin adı ve bunları üreten kurum ve şirketlerin bilgileri var. Amerika rüyalar ülkesi. Fırsatlar cenneti. Her milletten sayısız girişimci, sayısız aklı farklı çalışan insan var Amerika’da. Birisi bu kitlerde bir gelecek görüp, bunu belki de ileride internetten satabilmek için almış olabilir. Bu iş için 500 bin, iyi bir stok rakamı. Ya da bir laboratuvar bu kitleri birtakım araştırma deneylerinde kullanmak için almış olabilir. Bu iş için de 500 bin, çok büyük rakam. Kimin bu kitleri, ne amaçla aldığını ancak siz biliyorsunuz. Bizlerin bunu bilmesi mümkün değil. Benim asıl kaygılandığım konu, dün açıkladığınız gibi, hem de parasını ödeyerek, neden Çin’den, Vietnam’dan çok hızlı sonuç veren yüzbinlerce kit alınırken; envanterden 500 bin test kiti satıldı? Bunu bir hekim olarak anlamak mümkün değil.
    evet , yetişmiş rafine bir insan

yani... KİBAR-EFENDİ..

maalesef bizim halkın anlayacağı gibi yazmıyor.. halbuki tek kelime yeterli idi..

halkımız koca bir paragrafı okuyacak sabırda bile değil...

işte sorunumuz bu...

3.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    devlet evinden cikma dediği fakir fukaraya her türlü destegi vermelidir ki evinden çıkmasın,,,devlet herkesin halihazir isini garanti etmeli. işten cikarma önlenmeli. şirketlere bu destek verilmeli. devlet hazineden ne gerekiyorsa almalı.

Erdoğan bugün olayı vehametini anlayan bir yonetici görüntüsü vermedi. bu sadaka falan değil. bu zor gunlerden lafla değil batılı devletler gibi gerçekçi desteklerle çıkacak..

zaten önümüzdeki günlerde mutlaka yeni bir paket açılacak...
    Bir arkadaşım var,tost büfesi işletiyor,sadece kendisi sabah 9 akşam 21:00 çalışıyor zaten küçük bir büfe,hafta sonları akşamları da bir düğün salonunda çekime gidiyor..

Şimdi bu arkadaşın,dükkan kira,ev kira,adamın bağkur ödemesini iptal etmiyor öteliyorsun;1000 tl+1000 tl ödeyecek.(hatta bu ay ötelemede yokmuş,pazartesi gidip onu yatıracağım mecburen yoksa,hastane kabul etmiyor abi dedi)

2 gün evvel dükkanı mecburen kapattı,kenarda köşede birikmişi yok,eşinin 2 bileziği var,bu adama evde hayat nasıl güzel olacak?

4.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bu önerinizin olabilirliği nasıldır bilmiyorum...

Biz seçmenler olarak (siz de bir seçmen olarak öneride bulunmuşsunuz) erken seçimi nasıl sağlayacağız?

Bunu da yazsaydınız...

Benim bildiğim , değişmediyse, TBMM'ndeki 276 milletvekilinin erken seçim demesi gerekiyor.

TBMM nin aritmetiğinde bu nasıl mümkün olur bilmiyorum.

Ya siz?
    Sanırım,

halkın muhalif fikirlerini temsilen başka partilerde vardır mecliste..

Ayrıca bir vatandaş olarak , ne istediğimizi dolambaçlı yollarla değil, direk istememizin yeterli olacağını ve
    tüm taraflarda gereken baskıyı temin edebileceğini düşünüyorum.

Mevcut iktidar, kanımca, artık "inandırıcılık potansiyelini" kaybetmiştir.

Gereği demokratik ortamlarda SEÇİM dir.

ve dile getirmenin zamanı gelmiştir. (bazılarının ölüm uykusuna rağmen)

5. Mecliste 276 vekil onayı şartı şekil yada usul şartı,
    Demokrasilerde kamuoyu isteği görmezden gelinemez, izmirli hocamız bunu söylüyor sanırım.
    Seçime hazırlıksız girmek , siyasi partiler için savaşa hazırlıksız girmek gibi,
    Ekonomik yada sosyal nedenlerle seçim istenebilir, ancak mevcut yönetim gücünü koruyor.
    Alternatifler var mı , ben şahsen henüz göremiyorum.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by caner50 Yazıyı Oku
    Mecliste 276 vekil onayı şartı şekil yada usul şartı,
    Demokrasilerde kamuoyu isteği görmezden gelinemez, izmirli hocamız bunu söylüyor sanırım.
    Seçime hazırlıksız girmek , siyasi partiler için savaşa hazırlıksız girmek gibi,
    Ekonomik yada sosyal nedenlerle seçim istenebilir, ancak mevcut yönetim gücünü koruyor.
    Alternatifler var mı , ben şahsen henüz göremiyorum.

Siyasi partiler ve bilhassa muhalefet eğer olası bir erken seçim için her zaman hazır değilse,

babamın oğlu olsa ..gözünün yaşına bakmam..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    BU ülkenin temel sorunu bence şu:

Bir çoğumuz, aydın, okumuş, tahsilli, mesleği olan insan kendi mesleki, ya da tahsil gördüğü alanda, işinde değil de üzerimize doğrudan vazife olarak verilmeyen iş ve konularda kendimiz harab ediyoruz.

Yetki ve yeterliliğimiz de olmadığından konuya bir katkımız, çözüme bir yararımız da olmuyor.

Bunun nedeni o işler için seçilmiş, atanmış ya da para kazanan kişilerin o işi layıkıyla , dünya ölçeğinde bir yetkinlikle yapamaması.

Ekonomide durum böyle,

Siyasette böyle.

Tıpta tababet de böyle.

Becerili işlerde böyle.

Karışmak durumunda kalıyoruz.

Kendimden örnek vereyim...

Benim eşim tıp ehlinin gazabına uğradığından 10 yıldır yürüyemiyor...

Ama günde 12 saatten az olmamak üzere (aynen benim gibi) siyasetle uğraşıyor.

İşin daha da kötüsü bunca yıldır oy da kullanmıyor...

Ne anlamsız bir olay değil mi?

Değiştiremeyeceği işlerde hem kendisini hem de çevresini mutsuz etmekle ömür geçiriyor...

Bir çoğumuz böyleyiz.

Hepimize en büyük ve de tek armağan olan hayatımızı yaşamıyor heba ediyoruz...

Mutlu olmak için çabalayacağımıza mutsuz olmak için her şeyi yapıyoruz sabahtan akşama.

Üzerimize vazife olmayan, geçimimize bir katkısı olmayan, düzeltemeyeceğimiz iş ve konularla.

Yazık bize..

8.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Siyasi partiler ve bilhassa muhalefet eğer olası bir erken seçim için her zaman hazır değilse,

babamın oğlu olsa ..gözünün yaşına bakmam..
    Muhalefetin seçime hazırlık durumunu bilemşyorum, çoğunlukla söylem yada iktidar uygulamalarını yanlış yada eksik bulma şeklinde,
    Yönetim ise kanaldan tutun, finansal kredi, vergi ertelemesi, sağlık sisteminin iyileştirilmesi,
    İnfaz yasası vs vs vs daha çok hazırlanıyor görünüyor.

Sayfa 487/996 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •