Sayfa 690/996 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,513 - 5,520 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Eski toprak temkinli dogru.
    Ama ayni zamanda yükünü zaten almis oldugu ve önünde kalan sürec icin yeterince birikimi varsa pek olumsuz bakmiyor duruma.
    Gerek te yok o kadar olumsuz bakmaya (aslinda bayagi karamsar bir insanimdir). Kisa vade de olmasa da, orta ve uzun vade de düzelecek her sey. Emek, birikim ve mantikli yatirim sonucunda meyvelerini verecektir.
    Tabiki düzelecek, ilelebet böyle kalmaz ama birisinin yapacağı bir aciklamayla da ucmayacak hiçbir şey .

Daha şimdiden o kadar çok aşı bulundu haberi geldi ki aşı bulunduğu gün kimse o habere inanıp ciddiye almayacak herhalde.

Diyelim ki aşı bulundu, uygulanması hayatın normale dönmesi dahi aylar alır. Ama millet şimdi hisse alıp Haziran'a zengin olma hayalleri kuruyor .

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Tabiki düzelecek, ilelebet böyle kalmaz ama birisinin yapacağı bir aciklamayla da ucmayacak hiçbir şey .

Daha şimdiden o kadar çok aşı bulundu haberi geldi ki aşı bulunduğu gün kimse o habere inanıp ciddiye almayacak herhalde.

Diyelim ki aşı bulundu, uygulanması hayatın normale dönmesi dahi aylar alır. Ama millet şimdi hisse alıp Haziran'a zengin olma hayalleri kuruyor .
    Iste sorun oradan kaynaklaniyor. Haziran'da hisse alayim, Temmuz'da zengin olayim.
    Yok öyle bir hikaye. O ancak kumarhanede veya lotoda olur. Bu dün de öyleydi, yarin da öyle olacak.
    Asi vs. olayina hic girmeyeyim: Bu corona virüsünun tehlikeli oldugunu kabul etsem de, bu sekilde empoze edildigi kadar tehlikeli oldugunu hala kabul etmeyenlerdenim.

Veba ile savaşmanın tek yolu dürüstlüktür. Albert Camus

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Iste sorun oradan kaynaklaniyor. Haziran'da hisse alayim, Temmuz'da zengin olayim.
    Yok öyle bir hikaye. O ancak kumarhanede veya lotoda olur. Bu dün de öyleydi, yarin da öyle olacak.
    Asi vs. olayina hic girmeyeyim: Bu corona virüsünun tehlikeli oldugunu kabul etsem de, bu sekilde empoze edildigi kadar tehlikeli oldugunu hala kabul etmeyenlerdenim.

Bu güzeldi.

En uzun yol sonunu göremediğin yoldur. ( Albert abime özendim ) Bu virüsün nereye kadar gideceğini bilemiyoruz. Hatta şuan dahi sınırları belirlenmiş bir tanımlama yok. Filmlerde insanların korkusuyla beslenen iblisler gibi biz korktukça yan etkileri daha da güçleniyor. Bir de güçlülerin önceden beri yapmak istediklerinin bahanesi olabilir . yani bilinmezlik gerçeğinden daha kötü olabilir.
    Nosce Te Ipsum ... Yatırım tavsiyesi değildir.

Grip gibi bulaşıcı,tedavisi yok ve ortalama 12 günde öldürebiliyor,tüm sağlık sistemini yayıldığı ülkelerde ortalama 1.5 ayda kitliyor ve bir şekilde tehlike derecesinde altta görebiliyorsunuz.Keşke sizin düşünce sistematiğinize sahip olabilseydim.

Ben belli amaçlarla salınmış bir laboratuvar virüsü olduğuna hatta aşısının hazır olduğuna inanıyorum.Ama doğruya doğru bu hastalıktan çok korkuyorum.Neticede nefes alamaz hale geliyorsunuz ,10 15 gün içinde de ya iyileşiyorsunuz ya ölüyorsunuz.

Öldürme yüzdesi de griple kıyaslanamaz.Çok daha yüksek mortalitesi var,grip kadar da kolay bulaşıyor.Yapan akıl çok ama çok amaca uygun bir virüs yapmış.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben belli amaçlarla salınmış bir laboratuvar virüsü olduğuna hatta aşısının hazır olduğuna inanıyorum.Ama doğruya doğru bu hastalıktan çok korkuyorum.Neticede nefes alamaz hale geliyorsunuz ,10 15 gün içinde de ya iyileşiyorsunuz ya ölüyorsunuz.
    Ben de aynı şeye inanıyorum... dnya toplumlarını yeni bir düzene hazırlıyorlar...

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Hocam, İtalya' da insanların ailesiyle telefonda vedalaştığı ve boğularak öldüğü haberi gelmişti. Haliyle her yerde böyle. İnsanın öleceği kesinleşmiyor mu neden boğulmasını bekliyorlar , bir tür ötenazi olmaz mı ? Ben boğularak öleceğime uykuya dalmayı tercih ederim.
    Nosce Te Ipsum ... Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 690/996 İlkİlk ... 190590640680688689690691692700740790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •