Sayfa 706/996 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756806 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,641 - 5,648 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Kim aşı bulursa bulsun bizim ruhban sınıfı kısır ediyor diye kullanmayacak.

2.  Alıntı Originally Posted by kxsr Yazıyı Oku
    sn Hkm mesleğinize saygım var ama bu tıpçılar da siyasilerden farksız çıkmadı, birisi çıkıyor türk geni diyor, birisi mutasyona uğruyor aşısı olmaz diyor, birisi çıkıyor hiv gibi hastalarda farklı özellik gösteriyor herkeste işe yaramaz diyor, birisi griptir hapşırınca geçer vs. vs.

yani eminim ki halk bence hiçbirisine inanmıyor, bikaç aya geçer lafına inanmak istiyor, ümitlenmek umudunu kaybetmemek istiyor.

şimdi belki bilimsel yazı vs. çıkarıp diyeceksiniz aha kardeşim burada yazıyor bu işin doğrusu budur ama halk ona bakmaz, twittera bakar ahaber e bakar, orada gördüğü tam bir yalan, karmaşık haberler silsilesi.

o yüzden kendinizi yormayın bence. aşısı çıkmayacak. çıksa da her ülke kendi aşısını çıkaracak, rusya abd nin aşısını ya da abd çin in aşısını ülkesine sokmayacak.
    Çin aslında bir yandan olağan dışı / üstü yani
    Bir gayret sarfediyor
    En son sırf bizim için bir açıklama da yaptı
    Ne dedi Türkler yağlı dana ve koyun etini bir süre çok tüketmesinler
    Yani solunumla alsanda bunu içeri bünyeye
    Bir karaciğer bağlantısi var demekki
    Yani hayvansal yağ iyi gelmiyor bu virüse demekki
    Buna süt yoğurt peynir yağı da dahil olmalı
    Sadece fikir yürütüyorum ama o uyaridan bunu çıkarımladım

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Saçlarda kepek olması ölümcül değildir. İnsandan insana da bulaşır. Önemsizdir.

Ama siz kepek çok hızlı bulaşıyor diye ; seyahatleri, fabrikaları, sosyal hayatı durdurur , sınırları kapatırsanız; kepek artık ciddi bir sorundur .

Virüsün ne olduğundan çok nasıl kullanılacağına yoğunlaşmak lazım. An itibariyle tüm dünya siyasiyetinde çok güzel kullanılıyor bence çünkü dünyanın bütün sorunları sümen altına itildi, siyasetçilerin sırtından büyük bir yük kalktı. Mesela Esad sabah akşam şükür namazı kılıyordur.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,356
    ekşi de 450 AVM iflas etmek üzere diye sayfa açılmış, bu beni çok üzdü kışın ısınmak yazın serinlemek için kullanıyordum,birde 4 mevsim bedava çiş için,hani avm ler doluydu

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Alın size komplo teorileri; sıcak sıcak fırından yeni çıktı, ekşi mayayla yaptım.

Şu süreçte istediğiniz insanı öldürebilirsiniz, bahane hazır.

İstediğiniz toplumda anarşi oluşturabilirsiniz.

Hastalık taşıyan insanları hedef ülkeye girdirip ye iç gez diyebilirsiniz.

Çatışma içerisindeki ordulara hastalığı bulaştırmanız da çok işe yarar.

Kişisel hak ve özgürlükleri dilediğinizce sınırlayabilirsiniz.

Birçok anlaşmayı askıya alabilirsiniz.

Uzar da uzar. .. Operasyonun hedef ülkesi belli olmamakla beraber her zaman madur olan halk olacaktır.

Dolarlarınız, altınlarınızdan önce mutfağınızı güvenceye alın.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Arkadaşlar malum benim teknoloji özürüm var.Biriniz habertürkten prof dr temel yılmazın salgın ne zaman bitecek başlıklı yazısını foruma link verebilir mi.Dün gece sn delikanla tartıştığımız konulara ve salgının başından beri düşündüğüm şeylere benzer şeyler yazmış temel hoca.Aklın yolu bir ,açıkcası bu corona belasından 3 aya kadar kurtuluruz savıma da dayanak oldu bu yazı.
    "Komplo teorilerini sevmem" ile başlayıp, komplo teorisinden başka hiçbir şey anlatmayan bir yazı okudum. Bunu yazan kişinin prof düzeyinde bir doktor olması da ayrıca kötü olmuş. Sokaktaki herhangi bir adamdan hiç farkı kalmamış. 40 yıl sonrası için plan yapıp, toplumlarını koruyan devletlerden bahsedip komplo teorisi üretiyorlar. Bunu yapanlar da şansa yaşamaya alıştırılmış, akıldan ve bilimden uzak düşünme yöntemleriyle hala deneme yanılma yöntemiyle politik doğrulara ulaşmaya çalışan bir toplumun üyesi.

Şu anda bu salgında dünyada 65 yaş altı en yüksek ölüm oranına sahibiz; bu veriyi gerçek ölüm sayılarının paylaşılmadığı ihtimalini de katarak değerlendirin. Hala sokağa çıkma yasağı ilan edilmedi. Bilim kurulu toplanıp karar alıyor, sonra diplomasız biri o kararların uygulanıp uygulanmayacağına karar veriyor. Evet dostum, üç aya kalmaz salgın biter(!)

7. Bovespa % 7

Alman DAX % 5.65 yukarda.

Burada felaket seneryosu yazanlar, eminim bu adamlardan daha bilgili. (!)

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Siz temel yılmazın yazısını okudunuz mu.Hoca aşısı çıkar yakında diyor.
    normal gribinde aşısı var lakin %100 korudugu fılan yok

Sayfa 706/996 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •