Sayfa 723/996 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773823 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,777 - 5,784 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Nüfusu azaltmak için yapıldıgını düşünüyorum. Bu pandemide alıştırıp bir diğerinde yapacaklar belki. Belki de gerçekten 3. dünya savaşına giden yola bir tuğla daha döşüyorlar.

Herkes nüfusun azalması gerektiği konuda hemfikir ama kimse kendini fazlalık olarak görmüyor .
    Nüfusu böyle azaltamazlar. Hic bir pandemiyi kontrol altina alamazlar.
    Sonucunda gücü elinde tutmalari lazim, ipin ucu kacarsa, yapmak isteyenede bir sey kalmaz.
    3. dünya savasi nükleersiz olmaz. O da sermaye sahiplerinin neden isine yarasin ki. Ne yapacaklar yasanmaz bir dünyayi?
    Sermaye sahipleri icin aslinda büyük nüfus daha iyi. Ne kadar cok insan, o kadar cok müsteri.

Nüfusu azaltmanin en mantikli yolu, insanlarin yasam kalitesini yükseltmek (fazla sermaye vermeden). Yasam kalitesi yükseldikce dogurganlik azalacak. Dünya'nin daha kapasitesi var. Önemli olan, özellikle Afrika'da nüfus artisini durdurabilmek. Diger tüm kitalarda nüfus artisi azalmakta, Sadece Afrika'da cok artis var. Tam tarihini hatirlayamadim, ama Afrika Asya'yi gececek böyle giderse.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    oyuncu ıyı ıdı matrıx fılmını o cekseydı ilah olurdu artık
    Olabilir , Keanu Reeves ; John Wick' te iyi ama Matrix' de yüzüne taktığı o aptal ifadeyi sevmiyorum.
    Nosce Te Ipsum ... Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Sonucunda gücü elinde tutmalari lazim, ipin ucu kacarsa, yapmak isteyenede bir sey kalmaz.
    3. dünya savasi nükleersiz olmaz. O da sermaye sahiplerinin neden isine yarasin ki. Ne yapacaklar yasanmaz bir dünyayi?
    Sermaye sahipleri icin aslinda büyük nüfus daha iyi. Ne kadar cok insan, o kadar cok müsteri.

Nüfusu azaltmanin en mantikli yolu, insanlarin yasam kalitesini yükseltmek (fazla sermaye vermeden). Yasam kalitesi yükseldikce dogurganlik azalacak. Dünya'nin daha kapasitesi var. Önemli olan, özellikle Afrika'da nüfus artisini durdurabilmek. Diger tüm kitalarda nüfus artisi azalmakta, Sadece Afrika'da cok artis var. Tam tarihini hatirlayamadim, ama Afrika Asya'yi gececek böyle giderse.
    Doğru riskli . Ama onlar da bizden daha paralı ve daha zeki olmasa bile zekileri emrine alabiliyor. Ama senin dediğin daha mantıklı.

Afrika nasıl geçiyor yav, ekmek yok su yok, nasıl bir libido varmış adamlarda. Onlara erzak yardımı yapılmazmış o halde.
    Nosce Te Ipsum ... Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Olabilir , Keanu Reeves ; John Wick' te iyi ama Matrix' de yüzüne taktığı o aptal ifadeyi sevmiyorum.
    Matrix'i görmeden önceleri gercekten düsünüyordum bazen, acaba ben baska birisinin rüyasindamiyim, gercek degilmiyim mi diye.

Kurgu bilim comic severmisin?
    Eger seviyorsan ve tanimiyorsan John Difool'a bir bak. Enterasan bir comic figürüdür. Kurgu bilimdir, ama tanrisal olaylara baska bir acidan da bakar.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Incal#Final_Incal_2

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku

Afrika degil en buyuk nufus artisi arap yarimadasinda

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Afrika degil en buyuk nufus artisi arap yarimadasinda
    http://data.un.org/Data.aspx?q=world...ID:12;crID:900

https://de.statista.com/statistik/da...h-kontinenten/

7. 20 yaşından küçüksen, virüs taşıyorsun, sokağa çıkman yasak, 20 yaşından küçüksen ve çalışıyorsan, virüs taşımıyorsun, sokağa çıkıp, işe gidebilirsin... Bu önlemi beğeniyorsan ve beyin yaşın ikiden küçükse zaten sorun yok.

Yukarıdakini yılmaz özdil demiş

Bre beyinsiz adam beyinsiz olduğunu ben biliyordumda tescillendin
    sokağa çıkmayanlar kendilerinde virüs var da onun için mi çıkmıyorlar? bre beyinsiz.
    Son düzenleme : kitapci34; 07-04-2020 saat: 04:30.

8. Son dakika , Corona virüsünde mucize: Son 24 saatte hiç ölüm yok

Corona virüsü salgınının başladığı Çin'den uluslararası kamuoyunu şaşırtan bir açıklama geldi.... Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, son 24 saat içinde ülkede 32 yeni vaka tespit edildiğini ve corona virüsüne bağlı ölüm sayısının sıfır olduğunu duyurdu. Ocak ayından beri ilk kez bir ölümün yaşanmadığı açıklandı.

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/...m-yok-5730214/

Sayfa 723/996 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •