Sayfa 563/996 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,497 - 4,504 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    patron yanlışlıkla sildim herhalde . Klasik pazarlama teorisi hariç bir şey gelmedi aklıma. Kitap giderim çok. Bilmediğim, kaçırdığım bir şey mi var acaba , açıklayabilir misiniz ?
    matbbaa çıkış maliyetine x 4, 5 yaparlar
    dağıtıcıya,%40 ile 70 oranında indirimle verirler, bir matbaa 1 kitabı 1000 adet de 2000 adet de aynı fiyata basar, yayıncı deposu küçüktür diye 1000 tane bastırır, 2000 adet bastırmış gibi hesap yapar vs vs.
    Bakmayın ağladıklarına çok fahiş fiyat uygularlar. Kitapçılarda çok karlıdır aslında
    10 lira etiketli kitabı 5 liraya fatura ettirmiştir parasını 4 ay sonra öder, ya da konsinye koydurmuştur dükkana.
    demem o ki kitapda ki kdv işiin bahanesidir yayıncı için deve de kulaktır.
    siz siz olun kurumsal avm lerde ki kitabevlerinden alış veriş yapmayın, gidin ufak tefek kitapçılara sıkı pazarlık yapın, elinde aradığınız kitap olmasa da bulur getirir.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Pırlanta da vergi yoksa neden mahrem yerlerine koyarak getiriyorlar ki bunları tüm ülkelere o şekilde giriyor da

Benim bildiğim altın da vergi yok sadece kdv bile yok .
    Dostum ticaretinde ÖTV kaldırılmıştı galiba çok oluyor. Pırlanta özel tüketim değil mi diye bayağı bir tartışması olmuştu. Hatırlayanlar vardır.

3. kahveler benden.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Hanım mutfaktan kovaladı, daha 40 dakka varmış yemeğe, saat 7 de oturtuyor sofraya portakal mıdır mandalina mıdır denen adamı seyredemiyorum. Zaten bugün sinirinden iyice kekeler durur.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    matbbaa çıkış maliyetine x 4, 5 yaparlar
    dağıtıcıya,%40 ile 70 oranında indirimle verirler, bir matbaa 1 kitabı 1000 adet de 2000 adet de aynı fiyata basar, yayıncı deposu küçüktür diye 1000 tane bastırır, 2000 adet bastırmış gibi hesap yapar vs vs.
    Bakmayın ağladıklarına çok fahiş fiyat uygularlar. Kitapçılarda çok karlıdır aslında
    10 lira etiketli kitabı 5 liraya fatura ettirmiştir parasını 4 ay sonra öder, ya da konsinye koydurmuştur dükkana.
    demem o ki kitapptaki kdv işi,n bahanesidir yayıncı için deve de kulaktır.
    siz siz olun kurumsal avm lerde ki kitabevlerinden alış veriş yapmayın, gidin ufak tefek kitapçılara sıkı pazarlık yapın, elinde aradığınız kitap olmasa da bulur getirir.
    Böyle ayrıntılara hakim değilim ama insanın olduğu her yerde çakallık var . Yalnız bu işten ben yine devleti sorumlu tutarım. Haksızlığı önlemek devletin sorumluluğunda.

Ama sonuç olarak , önceleri biz kaybediyor olduysak bile şimdi onlar kaybediyor. Basılı kitap okumayı çok severim ama fiyatlar yüksek olduğu için pdf indirip okuyorum.

Şimdi tekil bir kitap olarak düşününce, para küçük gibi gelebilir ama düzenli okurlar için toplamda ciddi bir yekun tutuyor .
    Fiyatı uygun tutarlarsa basılı kitap alırım hem sektör hem de devlet kazanır. Ama uygun olmazsa pdf indiririm, onlar kaybeder / kazancı azalır.

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...21#post3735621

Forum Monologlarına şöyle bir kayıt almışım ama.
    bora beyi mod olmadan zaten bir çok kişi biletini kesmiş duruyor. bu başlıkta artık yazabilecek yüzü olduğunu düşünmüyorum.

küfür etmeyip zeki sanabilir tabi kendisini. mod affedebilir belki ama ben affetmem.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

7.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Böyle ayrıntılara hakim değilim ama insanın olduğu her yerde çakallık var . Yalnız bu işten ben yine devleti sorumlu tutarım. Haksızlığı önlemek devletin sorumluluğunda.

Ama sonuç olarak , önceleri biz kaybediyor olduysak bile şimdi onlar kaybediyor. Basılı kitap okumayı çok severim ama fiyatlar yüksek olduğu için pdf indirip okuyorum.

Şimdi tekil bir kitap olarak düşününce, para küçük gibi gelebilir ama düzenli okurlar için toplamda ciddi bir yekun tutuyor .
    Fiyatı uygun tutarlarsa basılı kitap alırım hem sektör hem de devlet kazanır. Ama uygun olmazsa pdf indiririm, onlar kaybeder / kazancı azalır.
    elbet de külfetli şeydir
    yalnız alt gelir grubu sadece çocuklarının okumak zorunda bırakıldıkları kitapları satın alırlar
    ekseriyetle üst gelir grubu kitap müşterisidir avm lerde. onlar da ekseriyetle almış olduğunu söyleyebilmek için alır, okuyanı küçük bir azınlıktır.

8.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Eğitimli bir halk güdülemez. Öğretmeni öyle bir ezeceksin ki idealist olup öğrenciyle uğraşamayacak .

Kitap okuyan insan kandırılmaz. Özet okuyanlar arada bir kandırılabilir ama ona söz veremem. Pırlantadan almadığın vergiyi kitaptan alacaksın ki , azınlıkta olan okur kitlesi de vazgeçecek.

Gelişmişlik göstergelerinden birisi de kağıt tüketimidir. Ne yazıkki İran bizden ilerlede. Japonya'yla falan kıyaslayıp da komik duruma düşmeyim şimdi. İran yeter .

Bu ülkenin gerçek sahibi biziz dostum....biz kimiz...ATATÜRK'ÇÜLER...

ATATÜRK'ÇÜLER kim....her daim bilim ve akıldan yana olanlar...

Bizi kimiz...aile ve vatan dinden ve dinlerden önce gelir diyenler...

Biz kimiz kimleriz...15_20 milyon...buda bize yeter...

Bu ülkenin lokomotifi biziz ....diğerlerinin bir çoğu yığınsal sürü...!!!!!!!!!

Sayfa 563/996 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •