Sayfa 559/996 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bankalara iş başvurusu yaparken referansın önemi büyük.
    İşi geçtim, staj için bile referans şart.
    Tanıdık bulamazsanız staj bile yapamazsınız, yıllarınız ve emekleriniz boşa gider, mezun olamazsınız.
    İşte böyle vahşi ve adaletsiz bir ortam.
    Neler gördüm neler yaşadım, ağız dolusu küfür etsem yine içim soğumaz.

Referanssız işe girmeyi başarıp da mağdur olanlara acırım.
    Onun haricindekilere su verenin..
    Sayın Djoz , ben de X Belediyesi ' nde 6 seneden beri güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum. Asıl mesleğim güvenlik değil . Sakarya Ünv. Bilgisayarlı Muhasebe bölümü mezunuyum. Özellikle benim gibi hayata değil sıfırdan eksilerden başlayan biri için hayat gerçekten çok zor . Maddiyatı bir dert , maneviyatı apayrı bir dert. Muhasebe işinde çalışmayı çok istedim ama bir türlü olmadı. Anne ve baba da ayrılınca Allah başa vermesin insan kendini bir an boşlukta hissediyor . Ünv. mezunuyum demeden , iş ayrımı yapmadan tekstil , gıda , güvenlik sektöründe çalıştım . Son 12 seneden beri güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum .

Ama nasip deyin , ama kısmet deyin , belki şans bir el kaza sonucu belediyede normal piyasa koşullarının üzerinde çalışmak nasip oldu . Kısacası bu ülkede referans ( torpil ) olmadan iyi yerlerde çalışmak gerçekten zor .
    Son 16 senedir neler çektiğimi , neler yaşadığımı bir ben , bir de Allah bilir .

Bu ülkede sıfırdan başlayıp iyi yerlere gelmek gerçekten çok zor. Deveye hendek atmaktan daha zor . Sağlıcakla kalın .

Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Sayın Djoz , ben de X Belediyesi ' nde 6 seneden beri güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum. Asıl mesleğim güvenlik değil . Sakarya Ünv. Bilgisayarlı Muhasebe bölümü mezunuyum. Özellikle benim gibi hayata değil sıfırdan eksilerden başlayan biri için hayat gerçekten çok zor . Maddiyatı bir dert , maneviyatı apayrı bir dert. Muhasebe işinde çalışmayı çok istedim ama bir türlü olmadı. Anne ve baba da ayrılınca Allah başa vermesin insan kendini bir an boşlukta hissediyor . Ünv. mezunuyum demeden , iş ayrımı yapmadan tekstil , gıda , güvenlik sektöründe çalıştım . Son 12 seneden beri güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum .

Ama nasip deyin , ama kısmet deyin , belki şans bir el kaza sonucu belediyede normal piyasa koşullarının üzerinde çalışmak nasip oldu . Kısacası bu ülkede referans ( torpil ) olmadan iyi yerlerde çalışmak gerçekten zor .
    Son 16 senedir neler çektiğimi , neler yaşadığımı bir ben , bir de Allah bilir .

Bu ülkede sıfırdan başlayıp iyi yerlere gelmek gerçekten çok zor. Deveye hendek atmaktan daha zor . Sağlıcakla kalın .
    Türkiye’deki en büyük problem halk arasındaki deyimiyle torpil. Gerçek anlamıyla kul hakkıdır.
    Ne yazık ki özellikle üst makamlarda torpil şarttır. Torpil olmadan, yani verdiğiniz kararlarda arkanızda duran biri yoksa. Ya her karar he dersiniz. Yada çekip gidersiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ne yazık ki bu olaydan en büyük darbeyi banka emekçileri yiyecek. Personel azaltma sevdalıları bu süreç sonrasında müşterilerinin dijital kanal kullanması gerekçesiyle personel azaltacaklar, şubeleri kapatıp işleri merkezileştirmeye çalışacaklar.
    Aynı ortamda kalma ve kişi sayısına bakarsak sağlık çalışanlarından sonra belkide en riskli grup olarak takdir görmeyecekler. Hatta kriter karşılamayan müşterilerin şikayetleri ile karşı karşıya kalacaklar.
    Not: Bankacı değilim.

Görevini yaparken virüs bulaşan bankacınin bir de maaşını keserler artık.
    Görevini yaparken hastalık kapan doktor rapor alır maaşı kesilir. Okulu kapatıp öğretmene erzak dağıttırırlar parasını keserler . Polislerin ne halde olduğu belli değil, askerlerin ne halde olduğu belli değil. Amerikan ordusunda ilk vaka gerçekleşmiş dün.
    Sağlık personeline tavandan ek ödeme dedikleri olay da hemşireleri kapsamıyormuş galiba. Bu insanlar hastalık kapınca ne oluyor acaba .

Kardeşim hani salgın hastalıktan ölen şehit oluyordu, bu insanlar da gazi sayılır o halde.

Bu ülkenin paradan daha önemli şeylere ihtiyacı var .

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bankalara iş başvurusu yaparken referansın önemi büyük.
    İşi geçtim, staj için bile referans şart.
    Tanıdık bulamazsanız staj bile yapamazsınız, yıllarınız ve emekleriniz boşa gider, mezun olamazsınız.
    İşte böyle vahşi ve adaletsiz bir ortam.
    Neler gördüm neler yaşadım, ağız dolusu küfür etsem yine içim soğumaz.

Referanssız işe girmeyi başarıp da mağdur olanlara acırım.
    Onun haricindekilere su verenin..
    Katılıyorum. Bir insan karşınıza çıktığında eğer yeterince sırtından bıçaklandıysanız. 1 saaten kısa sürede kimin ne olduğunu hızla anlıyorsunuz. Bu dünyada mesele, zengin veya ünlü olmak değil onurlu olmakta. Eğer yetenekliyseniz bu nispeten kolay. Ama Allah vergisi bir yeteneğiniz yoksa çok çalışmak ve bazı şeylerden vazgeçmek zorundasınız.

O egeli ben değilim

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Türkiye’deki en büyük problem halk arasındaki deyimiyle torpil. Gerçek anlamıyla kul hakkıdır.
    Ne yazık ki özellikle üst makamlarda torpil şarttır. Torpil olmadan, yani verdiğiniz kararlarda arkanızda duran biri yoksa. Ya her karar he dersiniz. Yada çekip gidersiniz.

İki yıllık bölüm okuyup bakanlık müşaviri olan deha kardeşlerimiz de var . Hepsi torpille değil, böyle istisnalar da mevcud.

Üniversiteler de hep öğretim üyesi yahut öğretim görevlisi alırken gündeme gelir ama kimse idari kadroların durumuna dikkat etmez.

Boğaziçi mezunu işsiz gezer ama acikogretm lise , arkasından açıköğretim üniversite bitirip polis olan mükemmel insanlar gördü bu gözler.

Liyakat nedir . Liyakat diploma değil, liyakat eğitim değil. Liyakatın sözlük anlamı referans artık.
    Bunca yaşayıp bir referans bulmıyorsan liyakatsizsin. Haklı adamlar.

6. Carfurda kiyma 90 lira olmus.100.000 kg ile sınırlı.dolar sanki hala ucuz kalmis.dolara degil kiymaya yatirim sart

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by yuzdeoncu Yazıyı Oku
    Carfurda kiyma 90 lira olmus.100.000 kg ile sınırlı.dolar sanki hala ucuz kalmis.dolara degil kiymaya yatirim sart
    Sınırlı miktarda diyorlar yani .

Arabanı sür bir dağ köyüne. Hem havanı al hem de bir çoban bul. Keçi, koyun neyse kesip, yüzüp, parçalayıp koysun bagajına.
    Sütünü, yumurtanı da hediye eder , bir türkü tutturur dönersin evine .

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    İki yıllık bölüm okuyup bakanlık müşaviri olan deha kardeşlerimiz de var . Hepsi torpille değil, böyle istisnalar da mevcud.

Üniversiteler de hep öğretim üyesi yahut öğretim görevlisi alırken gündeme gelir ama kimse idari kadroların durumuna dikkat etmez.

Boğaziçi mezunu işsiz gezer ama acikogretm lise , arkasından açıköğretim üniversite bitirip polis olan mükemmel insanlar gördü bu gözler.

Liyakat nedir . Liyakat diploma değil, liyakat eğitim değil. Liyakatın sözlük anlamı referans artık.
    Bunca yaşayıp bir referans bulmıyorsan liyakatsizsin. Haklı adamlar.
    Diploma bazı meslekler için şart. Ancak her işi yapmak için diploma gerekmiyor. İnanın bazı insanlara bakıyorum. Karakteri işlerine o kadar oturuyor ki.Direk pazartesi gel başla diyesin geliyor.
    Mesela kimisi çok dikkatli olur, kimisi çok sevecen, kimisi iletişimi sever, kimisi sessizliği. Biz ülke olarak diplomaya ve hayatta kalmaya o kadar odaklandık ki bir çok insanı doğru işe yerleştiremiyoruz.

O egeli ben değilim

Sayfa 559/996 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •