Sayfa 588/996 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,697 - 4,704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Türk milleti maalesef fikri alt yapi acisindan hatlari keskin bir sekilde bölünmüştür, bu fikri birlikteligi saglayacak bir oluşum ve lider ihtiyaci var, piyasadakilerin hicbirisi bu düşünce yapisinin yakinindan bile geçemez, bu bölünme de siyasiler eliyle gerceklestirildi, ulus ve millet bilinci delik desik edildi, simdi bir kismi osmanlici, bir kismi müslüman turk, bir kismi reisci, birazı ulusalcı, kürtçü, Atatürkçü simdi bunlari tek potada eritip hedefe yönlendirmek belki bu cin virüsüne nasip olur?
    Şimdilik virüse de kısmet olmadığı görülüyor. Acilen devlet ve millet arasındaki güven tesis edilmeli .

Erdoğan: Kurumlarımız uygulamaları sıkı bir şekilde takip ediyor

erdoğan: Herkesin gönüllü karantinada kalması çok önemli

erdoğan: Herkes evde kalırsa ek önlemlere gerek kalmaz

erdoğan: üretim ve ihracatın devam etmesi konusunda kararlıyız

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Erdoğan: Kampanyayı devletimiz yürütüyor, devlet içinde devlet olmanın bir anlamı yoktur

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Bu virüs ailesinin mutasyona uğradığı bir gerçek.

Benim kıt bilgimle bildiğim kadarıyla, canlı organizmalar değişen yaşam koşullarına adapte olabilmek için mutasyona uğrarlar. Yaşam şartları stabil ise mutasyon ihtiyacı yoktur.

Bu virüs ailesi de (Don Corona ailesi ) bilindiğinden beri mutasyona uğrayıp duruyor.

Mutasyon sebebi için binlerce sebep olabilir. Global ısınmadan tutun da, vahşi hayvan yaşam alanlarının insan eliyle değiştirilmesine, işgal edilmesine kadar.

Şimdi bir mühendis olarak benim aklıma son yıllarda gittikçe kullanımı artan yüksek frekans geldi. Acaba Novel Coronavirus (COVID-19) da yüksek frekans sebebiyle bir mutasyon sonucu mu ortaya çıktı.

Eğer öyle ise, bilim insanları bu yönde bir çalışma yaparak yüksek frekans band aralıklarını değiştirerek bir çözüm bulabilirler mi. ?

Değişik frekans aralıklarına bu virüsün nasıl tepkiler verdiğini deneysel olarak inceleyebilecek imkanlara sahip olmayı çok isterdim.

Not: Evde kapalı kalmak de düşüncelerimi mutasyona uğratıyor galiba.
    yüksek frekans meselesiyle ilgili bir fikrim yok.

"vahşi hayvan yaşam alanlarının insan eliyle değiştirilmesine, işgal edilmesi" kısmı, bu yaban hayvanlardan insana geçen virüslerde daha etkili aslında.

çünkü insana ulaşıncaya kadar (her harf başka hayvan olmak üzere) x - y - z- j- insan gibi bir zincir lazım. Normalde, biz bu hayvanların alanlarını işgal etmesek, onları yakalayıp daracık alanlara hapsedip, hatta koyup kafeslerde satmasak, bu zincir oluşamıyor. oluşamayınca da insanda salgın olmuyor. Biz bunu başardık...Dahası tropik bölgeleri işgal ettikçe bunu daha da yapacağız. Atıyorum yarın bir gün Hindistan'a çakralarını açmaya giden bir grup avrupalı/amerikalı yanlarındaki evcil hayvanların orada bir virüs kapması sonucu onlardan da kendisine geçmesi sonucu başka bir salgın başlatabilir. Olabilecek şey.

mutasyon olayı şöyle: mutasyon sürekli oluyor, sizin hücrenize girse orada da sürekli virüs mutasyonu olacak. ancak, "mutasyona uğradı" derken kast edilen, virüsü belirli bir özelliğini azaltacak/yükseltecek ölçüde bir mutasyona uğraması. bu kısım aslında biraz kafa karışıklığı doğmasına yol açtı. (bence yani, bir mikrobiyolog da çıksa dese keşke çok seyredilen anaakım bir kanalda, CNN'de filan "mutasyon derken öyle büyük çapta olandan bahsediliyor" vs. diye) Bu virüs olayında bir kez daha gördük ki bilimsel iletişim çok zayıf ülkemizde.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,875
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla o durgunluk zaten gelecekti virüsle ilgisi pek yoktu ya neyse.Bu adamlar çok ama çok zeki.
    Sn. hkm,
    Emlak başlığında da yazdım, buraya da yazıyım dedim. Emlak topiğinde 17 şubat tarihli postunuzda Amerikan borsalarının zirvede olduğunu ve çöküş olabileceğini yazmışsınız ve o gün gerçekten zirve olmuş ve 1 ay içerisinde DJ neredeyse %38 düşüp dibi bulmuş. Tam isabet kaydetmişsiniz.

Gönderilerinizi daha bir dikkatli okuyacağım artık
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Usdtry 6.6767

8. 3 madde de dövizin yukselmesi olacaktı)

Sayfa 588/996 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •