Sayfa 492/996 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by caner50 Yazıyı Oku
    Loser , kaybeden anlamında kullandım. Derinlemesine anlam yüklemeye gerek yok.
    Aktrol cahillik , dincilik ne demek onun üzerinde yoğunlaşsak , nasıl anlamı var aceba, ayıp mı küfür mü? Saygısızlık mı, ?
    Bu tür seviyesizlerle polemiğe gerek olmadığını Bora bey iyi bilir.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Güzel Türkçemizde her ihtiyaca yanıt verecek yeterli kelime bulunmakta.

Hem anlaşılır hem de bizi bir Türk olarak mutlu eder...

2. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla virüs facia bir durum.3 aya kadar tedavi ,aşı vs bir şeyler olabileceğini düşünüyorum.Bu salgın 6 ay kadar etkisini gösterir.Ama asıl önemli olan olayları yapanın virüs olmadığı gerçeği.Bu kriz zaten gelecekti virüs katalizör oldu.Paranın sahipleri yaptıkları saçmalıkları virüs geldi böyle oldu diye rasyonelize etme ve kendi gelecek planlarını kolayca halka uygulatma imkanı buldular.Misal evde eğitim geçen bizim eğitim sorumlularından biri tv de evden eğitime 2 yıldır hazırlık yapıldığını söyledi.2 yıl önceden virüs salgınını nerden bildin de hazırlık yaptın.Bir haftada koca eğitim sistemini kolayca evden eğitime hazır hale nasıl oldu da kolayca adapte ettin.Yani bir plan var o plan uygulanıyor.Bu planın devamında korkunç bir işsizlik ve joker filminin sonundaki manzaralar var.2025 e kadar devam eder,ondan sonrası tamamen başka bir dünya olacak.Bizde seçim falan artık hiç bir şeyi etkilemez,o tren 2002 den sonra kaçtı,artık çok geç.
    Normal grip mikrobuna care bulamamış insanlık buna nasıl care bulacak. Sana virus bulassa bagısıklık kazansan ona baskasınan gelecek olan virus baska bir formda oldugundan gene hastalanacaksın. İki ucu coranalı sopa olayı

Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Normal grip mikrobuna care bulamamış insanlık buna nasıl care bulacak. Sana virus bulassa bagısıklık kazansan ona baskasınan gelecek olan virus baska bir formda oldugundan gene hastalanacaksın. İki ucu coranalı sopa olayı
    Sn eksina virüslerde mutasyon o kadar sık olan bir şey değil.Misal aids virüsü misal hepatit c misal hbs yıllardır hastalık yapıyorlar mutasyona da uğramıyorlar.Bu mutasyon işi corona influenza virüslarında daha sık olan bir olgu olmakla beraber virüslerin mutasyona uğrama olasılığı az olan bölümlerine özgü aşı mümkün.Bence yeni corona labrotuvar virüsü ,aşısı bile hazırdır gibime geliyor.bu virüs üretilebilir mi kısmına gelince o kısmında kafanızı hiç yormayın tüm virologlar biliyor ki elbette üretilebilir.İsteyen contagıon filmini seyretsin şu halimize ne kadar benziyor filmdeki salgın görürsünüz.filmin sonunda aşı çıkıyordu)))

Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Misal SARS aşısı bulunmuştu ama sars bu kadar kolay bulaşmıyordu,sars toplumda bir şekilde kendisini sınırlayınca sars aşısı üretimi rantabl olmadığından yapılmadı.

Ha illa aşı şart değil,plazma tedavisi olur,başka ilaç olur bir şekilde hallolabilir.Artık aids ve hepatit c tedavisi var tamamen öldürücü olmaktan çıktılar hepatit b nin aşısı var.Yani istenirse corona da halledilir.Zaten tedavisi bilinmese bence piyasaya salmazlardı.Bir işlevi var o işlevi bitsin corona yı hallederler de o zamana kadar yakalanmamak şart.Corona sonrası ise bizi bekleyen şey 1929.

7. ben bilimle uğraştığımdan loser vs değilim, chpli de değilim zaten. Sadece alternatifler var anlamında söyledim, at gözlüğüm yok yani.Seninkiler 60 senedir winner ya bak çağdan çağa atlattınız memleketi.Bi virüse karşı kasanda para yok dilenci gibi kaldın ortada , işçinin maaşını ödemekten aciz winnerlara bak be.

8. GSM operatörleri güya rekabet ortamı sağlayacaktı. Birisi çıkıyor 5 Gb, 1000 dk, 1000 sms 35 diyor, diğeri 4GB, 750 dk 30 diyor. Aslında hepsi aynı kapıya çıkıyor. Birine kızıyor diğerine geçiyoruz, 3- 4 ay sonra başlıyor sms göndererek % 20 - 30 zam yapmaya.

birde operatör değiştirince tüm bankalarda bloke oluyor, günlerce uğraşıyoruz bloke kaldırmaya. Dün E devlet üzerinden rekabet kurumu, BTK ve ulaştırma bakanlığına ayrı ayrı şikayet formu gönderdim. SESSİZ KALMAYALIM. LÜTFEN YAPILAN HER ORANTISIZ ZAM İÇİN ŞİKAYET OLUŞTURALIM.

Sayfa 492/996 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •