Sayfa 702/996 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 5,609 - 5,616 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1.  Alıntı Originally Posted by ryland Yazıyı Oku
    cds'yi bilmem, tek bildiğim makyajlanan "her türlü" rakamlara inanmaya devam eden edebilir...

yenebilen şeylerin minimum fiyatlarını yazdım zaten...

o değilde bizim millet bu fiyatlara daha ne kadar dayanabilecek, bi merakımda bu.. iş yok güç yok... her yer kapalı..
    sıvı yağ ne demek, zeytinyğağ da sıvı, ayçiçek, fındık,kanola,pamuk yağlar da..

2.  Alıntı Originally Posted by ryland Yazıyı Oku
    yenilebilecek en ucuz peynir: 40 lira
    sıvı yağ: 45
    kıyma: 55-60
    çay: 30-40
    5 kg toz şeker: 30
    en ucuz meyve 5-6 dan başlıyor

100 lira olmuş bozuk para

soran olursa enflasyon 0,57 artmış..

dolardan çıkınca ne yapmalıcılar, ne yaptınız köşe oldunuzmu bari... bende katılıcamda bence erken indiniz trenden...
    Dolarla beraber artan altındayım. Birazda Ingiliz sterlini... Ikisinde de dolara göre az kar mevcut.

3. Bana basılan ve arzı çoğalan bir paranın yükelmesi pek mantıklı gelmiyor ama netice itibari ile öğreniyoruz. Hergün yaşadığımız bir durum değil sadece düz mantık yürüttüyorum ama herzaman yemiyor. Neyse varlığımız yine dolara endeksli olması nedeni ile birşey kaybetmiyorum. Umarım kaybetmem. Saygılar.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Dolar 6.77
    Euro 7.31
    Gram altın 355
    Portakal 6.95
    Diğerleri dayanıyorda portakal dayanmıyor. Patates daha iyi değil mi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5. Kaçan balık büyük olur derler,küçük yerde yaşamanın dezavantajlarından biride istediğin bazı şeylere ulaşmak için büyük şehirlere gitmek zorunda olman,mart başında altın gramı 307-310 tl arasındayken,bulunduğum yerde hiç bir kuyumcuya külçe altın getirmeyi kabul ettiremedim,hatta bazıları beni tam altına yönlendirmeye kalktı

Kuveyt-Türk ü aradım,elimdeki dolarları direk külçe altına çevirebileceklerini,istersem fiziki olarak da 3-5 iş günü içerisinde alabileceğimi söylediler,ancak il merkezine gitmek gerekiyordu ve aynı zamanda hem salgın hemde mülteciler yüzünden bir sürü kontrol oluyordu yollarda,bende vazgeçtim,kısmet değilmiş..

Ancak,bence son bir yılda altın,dövize göre net fazla getiri verdi yatırımcısına ve fark açılıyor hala...YTD.

6. Bi kardeşim yazmış.
    2008 e göre dibi borsanın 12 cent mi işte neyse 82 bin miş. Dolar çıkınca 83 bin oluyormuş, bu yüzden diğer hisselere alım varmış yazdı. Kim söyledi dedim. Hafta sonu ve genel aracı kurum yönlendiren danışman analistler bu şekil anlatıyormuş.

Onlara diyin ki;
    2008 de üretim vardı tüketim vardı; kriz diye bunlar azalmıştı;
    2008 de ticaret vardı; kriz diye azalmıştı ama çoktu ama azdı vardı;
    2008 de ithalat vardı ihracat vardı; kriz diye bunlar azalmıştı, ama çoktu ama azdı vardı;
    2008 de fabrikalar şirket çalışıyordu; bacalar tütüyordu; ama çok ama az faaliyetteydiler,
    Şu an böyle bişey yok. Dünyada tücaret durmuş, Sınırlar uçuşlar kapalı. Dünya closed vaziyette. Çin 4 aydır tükkanı kapattı, Avrupa 2 aydır tükkanı kapattı; biz ve Abd 1 aydır tükkanı kapattık. Ne zaman açıcaz belli değil.
    Bunu, 2008 le kıyaslamak hayal, altı boş bi analiz. Virüs bel ki yarın bitecek, belki 2 ay sınra. Şu an kriz yok, krizden de öte belirsizlik var, en kötüsü. O zaman fabrikalar şirketler buna dayanabiliyordu,
    Şu an ki kurda;
    Gıda un ve sağlık ilaç dezenfektan/temizlik şirketleri ve bunların hammadelerini üreten şirketler hariç,
    kaç şirket dayanabilir???
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Kaçan balık büyük olur derler,küçük yerde yaşamanın dezavantajlarından biride istediğin bazı şeylere ulaşmak için büyük şehirlere gitmek zorunda olman,mart başında altın gramı 307-310 tl arasındayken,bulunduğum yerde hiç bir kuyumcuya külçe altın getirmeyi kabul ettiremedim,hatta bazıları beni tam altına yönlendirmeye kalktı

Kuveyt-Türk ü aradım,elimdeki dolarları direk külçe altına çevirebileceklerini,istersem fiziki olarak da 3-5 iş günü içerisinde alabileceğimi söylediler,ancak il merkezine gitmek gerekiyordu ve aynı zamanda hem salgın hemde mülteciler yüzünden bir sürü kontrol oluyordu yollarda,bende vazgeçtim,kısmet değilmiş..

Ancak,bence son bir yılda altın,dövize göre net fazla getiri verdi yatırımcısına ve fark açılıyor hala...YTD.
    Boş verin dolarda durun siz gene altın alıp ne yapacaksınız. Sonra biri dedektörle bulur altınınızı. keş nakit takılmıyor daha güvenli. Nakit iyidir her zaman

8. Televizyonlarda hergün gözümüze ne dayarsalar patlayıp gidiyor... Mahalle şarkıcısı birden ulusal yıldız olabiliyor. konusunda çok iyi birisi bir haftada en berbat insan yapılabiliyor.

2018 krizinde 6,20- 6,80 aralığından Dolar alanlar, '' aldığım yere gelsin anında satacağım, bir daha da bulaşmam'' diyorlardı. Şimdi ise '' Hareket yeni başladı, zaten faiz zararım çok, buradan satar mıyım '' diyorlar.

Mantıken yüksek kurla maliyetlenen 200 milyar dolar mevduat varken, Pala bu kadar satışa geçmeye aday varken buralardan neden dolar toplar ? Bu tüccar, bu maldan en az % 10 kazanmadan satar mı ? Ya da tam tersi işlemlerle para kazanıyor olabilir mi ? Önce sağlığımıza, sonra aklımıza ve ailemize sahip çıkalım.

Sayfa 702/996 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •