Sayfa 426/996 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1. Firüs nedeniyle kapalıyız

- şaka şaka battık biz

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Sokağa çıkma yasağına karşıyım. Bu iş o kadar kolay değil. Evde oturunca yemek, içmek ve diğer temel tüketim işleri bitmiyor. Bunların üretiminin devamı gerekiyor. Polisi, zabıtası, toplu taşımı, sağlıkçısı, benzincisi, fırıncısı vb. düşünebileceğin kadar görevli... geriye kim kalıyorsa onlar da beyin varsa zaten çıkmaz. Çıkmak istiyorsa da bırakın çıksın. Demokrasi gereği kişinin ölmeyi seçmesine de saygı göstermek gerek. Efendim diğerlerine bulaştırıyor..... bulaşmayın , uzak durun.
    Sorun onların özgür iradesi değil Sayın Ressam,sorun şu;30 bin yatak kapasiten var,bu virüs işi gereği zorunlu olarak dışarıda olması gereken;sağlık personeli,asker,polis,hizmet sektörü mensupları vs ayırmıyor,bu andaval gibi dışarıda gezenler bir süre sonra aynı İtalya da olduğu gibi hastalanacak,işi gereği dışarıda olanlarda hastalanacak;30 bin +1.ci hasta hastane koridorunda yatmak zorunda kalacak,tüm sağlık sistemi aşırı yığılmadan ötürü sıkıntıya girecek,sadece bu sebebten bile belli kurallar dahlinde sokağa çıkma yasağı çok gerekli ve önemlidir..

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sn Ressam zaten temel üretimler bu süreçten etkilenmeyecek. Bu sorumsuzlar yüzünden zorunlu olarak çalışanlar hasta olursa , hastahanede yatak bulamazsak ne yapacağız.
    Tüm mücadele zaten bunun için veriliyor.
    Zaman geçtikçe daha katı tedbir gerekecek ve devamında daha büyük ekonomik bedel karşımıza çıkacak.
    Yoksa bu konu ne hükümet ne parti meselesi benim canım yandıktan sonra japonya olsak ne yazar. Kenya olsak ne yazar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Aynı şeyi söylemişiz Sayın Egeli,aklın yolu bir...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
    Borsa eksiye geçmiş bu arada.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

gemiden inenlerde olduğuna göre yönün ne olucağı az çok belli...

ülkenin sağlık bakanı bile sayılarda manipülasyon ve hala yaşlar üzerinden algı yapıyorsa bu ülkeden hayır bekliyorsunuz öylemi..

acaba bu ülkede corona ölümlerinin kaçı corona olarak kaydediliyor.. kaçı başka bir hastalık üzerinden gösteriliyor...

son zamanlarda aldığım duyumlar ve okuduğum haberlerin alayında ölenlerin yaş aralığının düştüğüyle ilgili..

tabi algıya devam, ölenler hep yaşlı..Yersen...

yaşlılar evde otursun, çocuklar gençler okula gitmesin, virüsü biz eve taşırız, vebali kimin boynuna peki!!!..

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Sokağa çıkma yasağına karşıyım. Bu iş o kadar kolay değil. Evde oturunca yemek, içmek ve diğer temel tüketim işleri bitmiyor. Bunların üretiminin devamı gerekiyor. Polisi, zabıtası, toplu taşımı, sağlıkçısı, benzincisi, fırıncısı vb. düşünebileceğin kadar görevli... geriye kim kalıyorsa onlar da beyin varsa zaten çıkmaz. Çıkmak istiyorsa da bırakın çıksın. Demokrasi gereği kişinin ölmeyi seçmesine de saygı göstermek gerek. Efendim diğerlerine bulaştırıyor..... bulaşmayın , uzak durun.
    Kardeşim,

gelen videolar var.. Türkiye'den ..

insanlar otururken düşüp ölüyorlar..

Yayınlamıyorum..

Moral falan bırakmıyor..

Bu durumu gören insanların ruh hali için, "demokrasi gereği" denmemesi kanaatindeyim.

Yok Çin normale girmiş falan bunlar hikâye, bir posta 2 aydır Dan dun havalimanından çıkmıyorsa, Çin hâlâ ayvalarda demektur.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Kardeşim,

gelen videolar var.. Türkiye'den ..

insanlar otururken düşüp ölüyorlar..

Yayınlamıyorum..

Moral falan bırakmıyor..

Bu durumu gören insanların ruh hali için, "demokrasi gereği" denmemesi kanaatindeyim.
    Sn İzmirli o videoları bende gördüm. Gerçek olduğunu sanmıyorum. Ama o videoların gerçek olmaması, zorlu bir süreçten geçtiğimiz gerçeğini değiştirmiyor.
    4 şeritli yollarda karşıdan karşıya geçenleri önce tabela ile uyarırsınız, hala geçiyorlarsa çit çekersiniz, hala çözüm olmuyorsa araya bitki ekersiniz. Bazen üst geçit bile yaramaz insanların fikrini değiştirmeye biz şu anda böyle bir süreçten geçiyoruz.

Tek avantajımız bizde kolonya, maske ve dezenfektan olması, avrupadaki dostlar bunların ellerinde olmadığını söylüyor. Ama bu avantaj bizi sadece bir süre korur. O nedenle dikkatli olmak gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 426/996 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •