Sayfa 564/996 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574614664 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 4,505 - 4,512 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

1. mahalledeki kedi köpekler için 15 kilo mama sipariş ettim. yazık bu hayvanlara, eskiden "kedi annesi " diye tabir ettiğimiz hanımlar vardı ellerinde avuç avuç mama verirlerdi şimdi onlar çıkmıyor sokaklara hayvanlar acı acı miyavlıyor. dolarla ne alakası var derseniz dolar bu nedenle bile yükselir

ikinci kişi de bir hafta dinlenmeye alındı. Yazıktır, kenetlenmemiz gereken günlerde didişmeyelim, kimseye yaramıyor.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

2. telif hakkı olmayan kitaplar da uçuk karlar vardır
    şöyle
    9 lira etiket vurduğumuz kitabı
    patron bana ....bey şunu bu ay 1 liradan satalım deyince yüzüne baktım
    800kr. dedi.

3.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Dostum ticaretinde ÖTV kaldırılmıştı galiba çok oluyor. Pırlanta özel tüketim değil mi diye bayağı bir tartışması olmuştu. Hatırlayanlar vardır.
    %18 kdv var .

evet ötv yok .
    ötv nin niye olmadığını

ayakkabı kutularına sormak lazım onlar biliyorlardır

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by baddog Yazıyı Oku
    Birey müslüman ise ...kurbanda adak bile yapabilirsin...müslümanın beyni kendisine ait değildir...efendiler düşünür müslüman uygular.
    İslam kelimesi ile Teslim kelimesi aynı kökten gelir zaten . Müslüman da '' Teslim olan ''anlamına gelir .
    Tabi teslimiyet de farklı yorumlanır mezhepler arasında. Eşarilik ve maturudilik gibi .

İnsanların inandığı dine teslim olmasında behis yoktur lakin inandığı dinin kitabını dahi okumamış insanların dine değil de insanlara teslim olmasına sonuna kadar söverim.

Ama şimdi değil , patron buralarda geziyor. Yenge hanım yemek de vermemiş, aforoz edecek adam arıyor.

Alıntı Originally Posted by Objektif Yazıyı Oku
    mahalledeki kedi köpekler için 15 kilo mama sipariş ettim. yazık bu hayvanlara, eskiden "kedi annesi " diye tabir ettiğimiz hanımlar vardı ellerinde avuç avuç mama verirlerdi şimdi onlar çıkmıyor sokaklara hayvanlar acı acı miyavlıyor.
    Kedi, köpek ayırmadan patili can anneliğine devam Bizim sokakta açlık çeken can yok.
    Gücümüz ancak bir sokağa yetiyor.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by baddog Yazıyı Oku
    Bu ülkenin gerçek sahibi biziz dostum....biz kimiz...ATATÜRK'ÇÜLER...

ATATÜRK'ÇÜLER kim....her daim bilim ve akıldan yana olanlar...

Bizi kimiz...aile ve vatan dinden ve dinlerden önce gelir diyenler...

Biz kimiz kimleriz...15_20 milyon...buda bize yeter...

Bu ülkenin lokomotifi biziz ....diğerlerinin bir çoğu yığınsal sürü...!!!!!!!!!
    Tam olarak katılamıyorum. Bu ülkeye güneşli günleri gösterecek, motorları maviliklere sürdürecek insanlar bizleriz ama bu ülkenin tek sahibi bizler değiliz. Hepimiziz. Ötekileştirmenin her türlüsüne karşıyım.
    Bizim halkımız gerçekten aydın bir halktı. Tarihte biraz daha eskilere gidersen , Magna Carta 'yı aratmayan kanunların binlerce yıl önce uygulandığını görürsün.

Cahil de bırakılmış olsa , fakir düşürülmüş olsa bu insanlar bizim insanımız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,577
    Foruma bakamıyorum,

bizim köy karantinaya alınmış Rize'de size de bulaştırmayayım diye

eyice dağıtmışsınız,

big boss bile başlığı ziyarete gelmiş.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    telif hakkı olmayan kitaplar da uçuk karlar vardır
    şöyle
    9 lira etiket vurduğumuz kitabı
    patron bana ....bey şunu bu ay 1 liradan satalım deyince yüzüne baktım
    800kr. dedi.
    Hadi ya .

Yav yokluyorum ama soruyu açık sormadığım için cevap alamıyorum. Velevki aylık 20 - 30 kitap okuyorsunuz , hanım çocuklar falan derken sayı iyice artıyor. Onların verdiği değil de kendi seçtiğim kitapları komik fiyatlara almanın yolu var mı?

Sayfa 564/996 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574614664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •