Sayfa 289/289 İlkİlk ... 189239279287288289
Arama sonucu : 2312 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: Fon Cafe & Muhabbet - II

1. Arkadaşlar fon alım değeri, valor dolduktan sonraki değer mi oluyor yoksa alım emri verildiği tarih mi oluyor. Fon satisi da aynisi mıdır?

Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Arkadaşlar fon alım değeri, valor dolduktan sonraki değer mi oluyor yoksa alım emri verildiği tarih mi oluyor. Fon satisi da aynisi mıdır?

Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Alış fiyatı, emri verdikten bir sonraki sonraki gün (T+1) oluyor. Satış fiyatı ise, satış emri verdikten bir sonraki gün ilan edilen fiyattan hesaplanıyor. Mesela pazartesi günü T+3 valörlü bir fon satış emri verdiniz. Salı günkü fiyattan hesaplanıp perşembe 14:30'da hesabınıza geçer. İki gün boşta beklemiş oluyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Dr. Boone Yazıyı Oku
    Alış fiyatı, emri verdikten bir sonraki sonraki gün (T+1) oluyor. Satış fiyatı ise, satış emri verdikten bir sonraki gün ilan edilen fiyattan hesaplanıyor. Mesela pazartesi günü T+3 valörlü bir fon satış emri verdiniz. Salı günkü fiyattan hesaplanıp perşembe 14:30'da hesabınıza geçer. İki gün boşta beklemiş oluyor.
    Bilgi için teşekkür ederim

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Eurobind devlet tahvilleri hangi şartlarda (döviz artışı /azalisi, altin azalisi/artışı, faiz artışı/azalisi) hangi şartlarda kaybettirir? Savaş/ekenomik risk nasıl etkiler. Mesela, dünkü moodys in not düşüşü(B2 çöp seviyesi)nasıl etkiler?

5. Merhaba arkadaşlar yatırım konusunda çok yeniyim sadece mevduat faiz girdim şimdiye kadar
    ayrıca 5-6 aydır da ufak ufak borsa al sat yapmaya çalışıyorum çok bi kar yaptığım söylenemez hatta %3-5 ancadır sanırım
    bu tefas da ki fonları gördüm
    bunları garanti yapı kredi hangi banka üzerinden almak daha mantıklı ve öneriniz var mı

6.  Alıntı Originally Posted by mustafaneta Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar yatırım konusunda çok yeniyim sadece mevduat faiz girdim şimdiye kadar
    ayrıca 5-6 aydır da ufak ufak borsa al sat yapmaya çalışıyorum çok bi kar yaptığım söylenemez hatta %3-5 ancadır sanırım
    bu tefas da ki fonları gördüm
    bunları garanti yapı kredi hangi banka üzerinden almak daha mantıklı ve öneriniz var mı
    ben olsam banka olarak İş Bankasını tek geçerim. Baktım İş Bankasından alamadığım bir fön oldu*** , o zaman ya aracı kurumdan o fonu alırım ya da yapı freddy ...

*** mesela İş Bnkasında hala ak ppörtföyün petröl fönü aes , işleme kapalı ... ne yapıyorum ben de gidip başka yerlerden aracı kurumlardaki hesaplarımdan alıyorum... niye İş Bankasında kapalı , sormadım bangaya ...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Bunu burda degil de surda konusalim mi

https://www.hisse.net/topluluk/showt...=1161&page=584

Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Eurobind devlet tahvilleri hangi şartlarda (döviz artışı /azalisi, altin azalisi/artışı, faiz artışı/azalisi) hangi şartlarda kaybettirir? Savaş/ekenomik risk nasıl etkiler. Mesela, dünkü moodys in not düşüşü(B2 çöp seviyesi)nasıl etkiler?

yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

AES icin sunu deneyebilir misiniz
    Benim yonca bankada oldugu gibi bir yuzde 20 extra yer ayirma durumu da olabilir
    soyle ki 1200 tl lik degil 1000 tl lik talep edin (hesapta 1200tl var ise)

Saygilarimla

Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    ben olsam banka olarak İş Bankasını tek geçerim. Baktım İş Bankasından alamadığım bir fön oldu*** , o zaman ya aracı kurumdan o fonu alırım ya da yapı freddy ...

*** mesela İş Bnkasında hala ak ppörtföyün petröl fönü aes , işleme kapalı ... ne yapıyorum ben de gidip başka yerlerden aracı kurumlardaki hesaplarımdan alıyorum... niye İş Bankasında kapalı , sormadım bangaya ...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 289/289 İlkİlk ... 189239279287288289

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •