Sayfa 593/690 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643 ... SonSon
Arama sonucu : 5516 madde; 4,737 - 4,744 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

Misal bu kağıtda benchmark 1.11 di,benim aklıma göre kimsenin maliyeti bu rakamın altında olamaz.Çok ama çok az bir istisna 1.11 altı maliyet yapabilirdi,speğin total maliyeti nerden hesaplarsan hesapla 1.11 altı olamazdı.O yüzden ben 1.11 altı sürekli aldım,ilk alışım 1.11 üstü olduğundan ilk başta kilergyo yatırımım çok tatsız bir deneyimdi .Ama hesabım bence doğruydu 1.11 altı her seviyeden alımlarım maliyeti çok aşağı çekti şimdi ne kadar karla çıksam hesabındayım ,hedefim de kesinlikle buraları değil,bu kağıt bence patlama yapacak,yaptığı gün ben mutlaka kağıtda olmalıyım,aksine örnekleri kaçan trenleri çok yaşadım,artık kağıtlardan erken çıkmamayı öğrendim)))))))))))))

Yeni alım yapacak arkadaşlar için önerim kesinlikle bu seviyelerden korkmamaları,dolar bazında bedelli günlerindeki 1.11 ile bugünkü 1.47 arasında pek fark yok,kağıt hala çok ucuz,ha gene de borsadır YTD diyelim geçelim.

3. Ben XU100 3300 ü geçmeden ana kağıtlardan uzak dururdum, TTKOM ve TCELL tam primlerini yapmadılar ama yine de borsa düşerse onlar da takip edebilir, SAHOL çok hızlı gitti geri de gelebilir, F/K sürdürülebilir değil, ULKER hakkında iyi şeyler söylemem zor, patron ne isterse PD/DD ya da F/K o olur. Yan primsiz kağıtlarda yüzde 25 i geçmeyecek şekilde bir dağılım yapardım, Gıda şirketlerinden ucuz olanlar portföyümde öncelik alırdı. Sanayi şirketleri ve bankaların geçmiş performanslarına ulaşamayacağını düşünüyorum, büyüme artık yapısal sınırlarında, bankacılık sektörünün ballı kar dönemi de sürdürülemez halde. Bu dönemde portföyün yüzde 25 i fiziksel altında dursa hiç de fena olmaz. Yüzde 25 i dolarda tutar diğer yüzde 25 i de para piyasası fonunda likit tutardım. Ekim ortasına kadar sürecek bir dinlenme döneminden sonra borsanın Kasım Aralık aylarında 4200 puan hedef olmak üzere yükselişe geçmesini bekliyorum. O dönemde az primli ve karlı ana hisselerde yüzde 50 pozisyon alır ve Ocak ortası ile Şubat başına kadar konjonktür izin verirse tutardım. YTD
     Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    %100 $ portföyümu 1 yil önce bozarak %15 ile Bist alımları yaptim.
    Yaklaşık %100 kazanmışım borsadan.
    Gecen hafta biraz satış yapıp %5 usd geri aldım
    Su an %25 bist %75 usd

Yunan savaşı riski beni tedirgin etmeye başladı
    Acaba ana parayı satip. Sadece karları mi tutsam?

Görece risksiz bir portfoyum olduğunu düşünüyorum

%35 Sahol
    %30 ttkom ve tcell

Geri kalanlar ykbnk,ulker az miktar akbnk ve klgyo

Hisse satıp usd alıp ne yapacam ki diye düşünüyorum.
    Gecen sene usd turarak enflasyondan ciddi kaybım oldu.

Trade yapmayı beceremiyorum.. siz olsanız ne yapardınız?
    Yorumlarım sadece kendim için nottur. Asla yatırım tavsiyesi olarak almayın.

4. Sn. Hkm, en doğru sistem kazandıran sistemdir o nedenle yatırım tarzınız yanlış değil hatta olması gerektiği gibi. Ancak yanlış olan hisse seçimi olabilir, GOLDAŞ vardı bir zamanlar ciddi maliyet düşürmüştüm, beleş olduğunu düşündüğüm fiyatlarda kredili mal taşımıştım, sonra biliyorsunuz Fransız Bankası Societe Generale ile 15 ton kayıp altın davasından dolayı tahtası kapandı. KLGYO tahtası kapanır vs demiyorum, bedelli sürecinde olanları biliyorsunuz benzer bir olay bir haber akışıyla bir bilançoyla yaşatılabilir. Bir ortak alışverişi olabilir ucuz olan pahalı hale, karlı olan karsız hale dönüşebilir. Güvenin olmadığı yerde yatırım olmaz. YTD

5. O nedenle ben sizden farklı olarak bilanço açıklanacağı dönemde bir lot hisse tutmam. Riske değmez gerekirse yüzde 5 yukarıdan alırım hisseyi.

Önemli olan kedinin rengi değildir,önemli olan fare yakalıyor olmasıdır.Elbet dediğiniz doğru ,hele ki borsa sözkonusu oldu mu yerden göğe kadar haklısınız.Ama risk olmadan kazanç olmuyor,bu kağıda inandık kimbilir belki doğru karardır belki de yanlış,bekleyip göreceğiz,bundan çıksam daha ucuz kağıt da pek göremiyorum o yüzden ben devam ediyorum ve edeceğim.Umarım doğru karar vermişimdir.)))))))

Bilançodan kendimce eminim o yüzden aksine aşağı basarsa bilanço öncesi kağıda yüklenirim yeni alım yaparım.Aksi kendimi inkar olur,yanlış hesap yapmışım demektir,teknik fiyat şu bu onlar tamam onlar da her şey olabilir ama temel konusunda bilanço konusunda yanıldıysam cezama razı olurum.Kar gelir deyip de zarar çıkarsa demek ki yanlış hesap yapmışımdır bunun cezası olmalıdır.Genelde bilanço konusunda çok ama çok nadiren yanılırım,isterseniz gsdho ve dohol hakkında yapmış olduğum eski bilanço tahminlerime ilgili kağıtların eski sayfalarında bakabilirsiniz.Bu kağıt beni yanılttı bile sayılır ben aslında 6 aylıkta bu kadar fazla kar beklemiyordum)))))9 aylıkta gene rekor kar bekliyorum,o bilançoyu görmeden tek lot satmam aşağı basarsa da özellikle son hafta dünyanın lotunu alırım.

Siz misal paranızın yüzde 20 si ile borsadasınız,ben diyelim ki misal yüzde 60 ile borsadayım.Siz yüzde yirmiyi ikiye katlasanız yüz liranız 120 olur,ben borsadan yüzde 33 kazansam benim de 120 liram olur.Tek kağıtda benim yüzde 33 kazanç olasılığım sizin on kağıtdaki paranızı ikiye katlamanızdan daha fazla.Ama elbet tersi de geçerli benim yanlış hesabımda da canım aynı ölçüde fazla yanar )))))))) Eh borsadayız adrenaline dayanıklı olmak lazım.Ha sizin gibi bir trader parayı ikiye katlar mı bence katlar,risksiz olarak o yüzde 20 ile sürekli para kazanır mı kazanır,benim ne bilgim ne yapım buna müsait değil,o yüzden size saygı duyuyorum ve takdir ediyorum sn tahminci keşke ben de becerebilsem.

Sayfa 593/690 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •