Sayfa 667/690 İlkİlk ... 167567617657665666667668669677 ... SonSon
Arama sonucu : 5516 madde; 5,329 - 5,336 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

1. Syn.Hkm inşallah siz haklı çıkarsınız fakat bu adamları çok uzun süredir tanıyorum.bu kadar kar var madem temettü versinler de görelim iyi niyetlilerini..ekmek bile 6 TL olmuş halka arzdan beri süründürüyorlar.hisse fiyatı 0.15 cent..yazık çok yazık bu hisseye güvenip yatırım yapanlara.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sn şekerli borsa böyle bir yer.Canınızı sıkmayın,yarın bir bakarsınız seçim stresi azalır genelde seçim sonunda borsa yükselir.Borsada böyle zamanlarda çok fazla hareket etmek iyi değildir.Bu kağıtda durum ortada bu fiyat olmaz,değerini bulacağından ben eminim.

Sn ada spek de bir ara para kazanmak zorunda.Bağladıkları parayı düşünürsek henüz ortada bir kar yok.Ortalama maliyetleri eminim 2 ila 2.5 arasında.E bunun paranın zaman maliyeti de düşünülürse kar mümkün değil.Bence o kadar umutsuz olmamak lazım.Ben canım sıkılınca faaliyet raporunu ve bilançoyu inceliyorum,bu şirketin ortağı olmak hiç de moralimi bozmuyor.Malumunuz ilk girdiğimden aylar sonra bile zarardaydım,ama o zamanlarda o fiyatın olmayacağından emindim,moralimi de bozmadım,şimdi de bu fiyatdan eminim,uzun vadeli bu fiyat burda kalamaz.

Ertelenmiş kar ve stoklara bakılırsa zaten kar da saklanmış,halen çakallık yapmalarına rağmen bilanço innanılmaz geldi.Sadece elindeki nakit bu 2.67 nin 2 sine tekabul ediyor,Safire 1 milyar verdik ,arsalara bir milyardan fazla cash para verdik.Bunları toplasan yakın zamanki nakit bile su içinde 5 eder.Bunlar teorik değil,somut rakamlar.Ha borsadır adam umutsuz ortam yaratır deprem zamanı gibi,2.04 de borsa kapanmasaydı alıcısız ortamda 0.83 e kadar bile basabilirdi.Ama orda tutabilirmiydi,bence mümkün değil.

5. Sn hkm mutlaka eninde sonunda yüksekecektir.benim anlatmak istediğim konu bu hissenin yatırımcısını hiç bir zaman güvende hissettirmemesi.böyle bir günde hisse taban oluyorsa o hisse ve patronu sorgulanır haliyle..şirket milyarlık kar açıklamış ama kasa tamtakır..hisse geri alım yapsın desen kasada para yok..bu şirket iyi niyetli yönetiliyor mu sizce de?
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ertelenmiş kar ve stoklara bakılırsa zaten kar da saklanmış,halen çakallık yapmalarına rağmen bilanço innanılmaz geldi.Sadece elindeki nakit bu 2.67 nin 2 sine tekabul ediyor,Safire 1 milyar verdik ,arsalara bir milyardan fazla cash para verdik.Bunları toplasan yakın zamanki nakit bile su içinde 5 eder.Bunlar teorik değil,somut rakamlar.Ha borsadır adam umutsuz ortam yaratır deprem zamanı gibi,2.04 de borsa kapanmasaydı alıcısız ortamda 0.83 e kadar bile basabilirdi.Ama orda tutabilirmiydi,bence mümkün değil.

Birde şöyle düşünerek anti tez yapalım.
    Kar denilen şey değerlemeden gelen birşey.Bizim turconun stok karı gibi o yüzden bir anlamı olmuyor.
    İkinci olarak hemen hemen tüm gayrimenkuller istanbulda ve istanbul deprem bölgesi.
    Depremden sonra saphire birşey olursa,klgyo kalırmı?
    Yada depremden önce yada sonra bu arsalara iki kat zorunluluğu getirilirse o arsaların bir değeri kalırmı?
    Bunlar hep ihtimal olacak diye birşey yok.
    Üçüncü olarak acaba piyasa akp ve onla büyüyen bu grubunu yolluyor?
    Son olarak acaba yine bir operasyonmu çevriliyor.
    Bende bugün çıkmayı düşünüyordum 2.80 de iki defa elim tuşa gitti ama beceremedim.
    Sayın tahmincinin fikrini sormuştum satmak için oda yeni giriş yapınca birazda ona güvenmiştim.
    Maliyet 0.88 olduğundan rahatım ama seçimden önce olmaz bende inşallah.
    2011 miydi 2013 mü hatırlamıyorum ama sermayesinin yarısı kadar kar varken bu fiyatlardaydı.Ayıp artık gerçekten.
    Kütahya şeker tureks kiler holdingin halka arzından çok para aldılar.
    Bunun bedellilerindende.
    Devlet bankasındanda 400 milyon.
    Paraya ihtiyaç yok demekki şu an😂😂

Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Sn hkm mutlaka eninde sonunda yüksekecektir.benim anlatmak istediğim konu bu hissenin yatırımcısını hiç bir zaman güvende hissettirmemesi.böyle bir günde hisse taban oluyorsa o hisse ve patronu sorgulanır haliyle..şirket milyarlık kar açıklamış ama kasa tamtakır..hisse geri alım yapsın desen kasada para yok..bu şirket iyi niyetli yönetiliyor mu sizce de?

Kasa tamtakır derken aynı bilançoya mı baktık sn ada ben baya nakit gördüm.Ertelenmiş gelirler stoklar falan borsadaki para dövizi kkm si maşallah her tarakta bezi var.Ben baya baya nakit para gördüm sn ada.Kar sadece değerlemelerden gelen para değil ki.

Sn GP nin antitezine bir antitezde benden olsun.Misal beşiktaş abbasağadaki sıfır projemizin muadili o havalide var mı.Ben geçen aradım 68 milyonluk 6 artı bir eve yalandan alıcı oldum.O satıldı 48 milyonluk var dediler.68 milyonluk daire tek bir daire parası ve satılmış.Proje lansmanı iki ay önce yapıldı ortalamaya bakılırsa evler 30 milyondan satılıyor 5 milyar bugünün parası ile hasılat bekleniyor.Keza beylikdüzündeki projenin arsası bizim ,silme kar olacak.Misal beylikdüzünde oturuyorsunuz evinize güvenmiyorsunuz ,bu sıfır projeyi düşünmezmisiniz.Devlet son kredi paketini bu şirket gibi şirketler için çıkardı.Mahalle arası müteahit evin değerini tam göstermediğinden kredili ev satarken zorlanır bu zorlanmaz.Göktürkteki 2 arazimiz birleşip bir proje yapılacak,zemini istanbulun en sağlam zemini,lansmana çıksın o evler kapışılır.Yani diyeceğim o ki deprem korkusu bu şirkete yarar.Üstelik ben safirin sağlam olduğunu da düşünüyorum.O çaplı bir bina bence depreme dayanıklı yapılmıştır.

Sayfa 667/690 İlkİlk ... 167567617657665666667668669677 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •