Sayfa 87/690 İlkİlk ... 3777858687888997137187587 ... SonSon
Arama sonucu : 5516 madde; 689 - 696 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

1. Çok garip bir hisse ilk izlenimlerim
    1 Günlük işlem hacmi 50 milyon civarı olmasına rağmen kademelerde 1 milyon üzeri lotlar var (normalde sıkışmış denilir aşağı yukarı hız kazanabilir diye yorumlanabilir ama bu hisse bana normal gelmedi)
    2) şirketin internet sitesinde projelerimiz kısmında 2019 yılında biten inşaatları bile yayınlanıyor ,proje geleceğe yönelik olur
    3) son 3 ay takasına baktığımızda hissenin alım satımı el değiştirmiş alanlar belli ama satanları bulamadım
    4) şirketin sahibi veya ortağı AKParti li
    5) Bedelli sermaye aktarımı yapılmış ama sermaye de bu görünmüyor
    bu yazdıklarımın bazıları doğru olmayabilir yani gördüklerim yanlış görmüş ve değerlendirmiş olabilirim
    hafta sonu araştırayım ilgimi çekti

2. 7 OCAK 2020 tarihinde yabancı oranı 10.95 iken , 7 ocak 2021 yabancı oranı 0.64 olmuş adeta cüzzamlı gibi hisseden kaçmış ,bu normal bir kaçış değil
    incelemeye devam ....

3.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Çok garip bir hisse ilk izlenimlerim
    1 Günlük işlem hacmi 50 milyon civarı olmasına rağmen kademelerde 1 milyon üzeri lotlar var (normalde sıkışmış denilir aşağı yukarı hız kazanabilir diye yorumlanabilir ama bu hisse bana normal gelmedi)
    2) şirketin internet sitesinde projelerimiz kısmında 2019 yılında biten inşaatları bile yayınlanıyor ,proje geleceğe yönelik olur
    3) son 3 ay takasına baktığımızda hissenin alım satımı el değiştirmiş alanlar belli ama satanları bulamadım
    4) şirketin sahibi veya ortağı AKParti li
    5) Bedelli sermaye aktarımı yapılmış ama sermaye de bu görünmüyor
    bu yazdıklarımın bazıları doğru olmayabilir yani gördüklerim yanlış görmüş ve değerlendirmiş olabilirim
    hafta sonu araştırayım ilgimi çekti
    Bu hissede tek umud kanal İstanbul un adımları...gerçi olmasa daha iyi.31.12.2020 bilancosunda gözükmesi lazım.....Peki bu hisse yine 2 lerden neredeyse 20 lere giderken ne olmuştu.Butun GYO larda kıpırdanma oluyor.belki bunuda hatırlarlar.takip edelim.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Şirkette önemli bir sıkıntı görünmüyor ,Ancak genel olarak gyo hisselerinde bir sıkıntı var son 3 haftaya bakıldığında 20 civarı gyo şirket hisselerinin 16 sı yataya sarmış ,killer de büyük sürüye uymuş

5.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Şirkette önemli bir sıkıntı görünmüyor ,Ancak genel olarak gyo hisselerinde bir sıkıntı var son 3 haftaya bakıldığında 20 civarı gyo şirket hisselerinin 16 sı yataya sarmış ,killer de büyük sürüye uymuş
    Emeğiniz için teşekkür ederim sayın Germiyan..
    Burada sizin gibi araştırmacı temel analizcilere ihtiyaç var..

6. 3-4 gündür derinliğe bakıyorum alış üst kademelere lot yığılıyor ama bu yukarıya sürmek için değil aşağı vermelerini önlemek için ,büyük ihtimal o yığınağı spek yapıyor ama alanlar 1 kademe yukarıdan sattıkları için çareyi böyle bulmuş diye düşünülebilir .
    Denilebilir ki ,mal topluyorlar , endeksin her gün yukarı gittiği bir ortamda 2 -3ay mal toplanmaz o ihtimali geçiniz .
    Bir başka ihtimalde hisse de çok fazla küçük yatırımcı var bunları dökmeden gitmek istemiyorlar ,bunun için takastakilerin maliyetlerine bakmak lazım düşük maliyetliyse çoğu o zaman bu tez geçerli olabilir başka bir ihtimalde daha önce yazdığım gibi gyo ların çoğu gitmiyor zaten bu hisse de geçmişte aşırı volatile li olduğu için uzun bir uykuya dalmış olabilir
    Sebebi ne olursa olsun gerçek olan hisseden alım yapanlar yukarı sürmek için değil 1 kademe yukarısında satmak için alıyor 2.54 den 100 bin lot alan hemen 2.55 e 100 bin lotu yığıyor bu gelenek haline gelmiş

7. Sabahki hareketler hiç hoşuma gitmedi ,sittin sene ilgi alanımdan çıkmıştır

8. 120 dk grafik...haydi yine iyisiniz...yarın hareket bekliyorum...

Sayfa 87/690 İlkİlk ... 3777858687888997137187587 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •