Sayfa 110/690 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon
Arama sonucu : 5516 madde; 873 - 880 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

1. Kapta aciklamis bedelliden gelen parayi nerede kullanacagini.Elindeki devam eden projelerde kullanacakmis.

aslına bakıldığında kasa da mevcut para var, yok değil ?

ama 2 tane yeni ve büyük proje abbasağa ve pendik için ciddi kaynak lazım ?

ikincisi ise beylikdüzünde ki arsa da ihlas ile yapılması gereken Marmara-5 projesi iptal edildi. Bu projeyi de şirket finanse etmesi lazım.

abbasağa ve pendik arazileri için kamu payları için ödenecek para ile ayrıca proje finansmanı için para lazım.

iki yöntem vardı birincisi banka kredisi ikincisi ise özkaynak. Şirket özkaynak yöntemini seçip, bedelli sermaye artırımı yönünde karar almış. aslına bakıldığında güzel bir hikaye, finansman gideri olmayacak ve projeler bitecek.

Bu 3 projeden 6 milyar gelir sağlanacak, muazzam bir para !

burada asıl problem şu , geçen sene %400 bedelli yapılmış bu sene de üstüne %125 !! yine problem olmaz aslında ama bu işte geçen seneden beri muazzam bir yatırımcı magduriyeti yaşatılmış. Yatırımcılar çok sinirli ve mutsuz. Ayrıca tahta dibe gelmiş, hala daha abuk subuk hareketler yapıyor. Adam şu süreçte en azından bir gaz alma hareketi yapar, o da yok ! üstüne üstlük nerdeyse 45 gün olmuş, 1 gün dışında tepki bile yok ? şaka gibi

cuma 1.60 fiyat çaluştırıyordu ? 1.60 + 1.25 = 2.85 / 2.25 = 1.26 lira hisse fiyatı yapıyor.

zaten.yatırımcı 1.25 seviyesinden kuponları kullanması gerekiyor. Bu hesaba göre spk kesinlikle bu fiyattan bedelliyi onaylamaması gerekir. Ya da fiyatı bir miktar yukarı çekmeliler
     Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Daha yakın gecmişte yüksek oranda bedelli yapmıştı ve projeleri destekleyici yeterince nakiti vardı. Neden şimdi yeni yüksek bir bedelli!? Varlık alımı olabilir mi acaba!?

3. DFDS'ye ait 530 TIR'ın birbirini engellemeksizin park edebileceği Pendik Ro-Ro Limanı, Başbakan R.Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile çok sayıda davetlinin de katıldığı bir törenle 29 Nisan 2006 günü hizmete açılmıştır.
    Hızlı Ro-Ro Projesi" çerçevesinde 100.000 m² arazi üzerine kurulan Pendik Ro-Ro Limanı sayesinde taşımacılar, Haydarpaşa'ya göre her bir seferde 3 saatlik zaman kazandı. Ayrıca İçerenköy-Harem arasındaki TIR trafiği de ortadan kaldırıldı.
    Muhtemelen bu İller Bankasindan gelir paylasimi ile alinan Pendikteki 11 dönüm araziye Lojistik Merkezi yapilacak. Cunku Limana uzakligi sadece 900 metre.

4. Sayın hayek son 1-1.5 yılda bedelli bölünme sonrası işlem fiyatı 1,05-1,20 arası olan şirketlere verilen bedelli onayları mevcut. Aslında bedelli şartlarının düzenlenmesi gerek ancak ibre her zaman patronlardan yana olduğu için yatırımcıyı düşünen olmuyor. Üstelik şirket Hükümet e yakın ve onayın yakın zamanda geleceğini düşünüyorum. Bir önceki bedelli öncesi ve sonrası döneminde ciddi bir mağduriyet yaratıldı. O gün dahi bedelliye katılanlar geçen onca zamana rağmen hala zarardalar. (Bölünme fiyatının %15 üstünü gördü diye hatırlıyorum) Patronlarına duyulmayan güven de cabası.

Bu yılın BİST te bedelli furyasının hakim olacağı bir yıl olacağını düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi içermez.

burada %125 bedelli söz konusu ve şu anda hisse 1.26.

kupona ödenecek para 1.25 olmaz diye düşünüyorum.

spk'ya bu konuda şikayet metni yazdım, dikkate alırlarsa tabi.

onay bu hafta gelebilir bu arada, açıkçası bende 50K hisse var umursamıyorum. ama bu şekilde de olmaz diye spk ya yazdım

Alıntı Originally Posted by small_investor_0 Yazıyı Oku
    Sayın hayek son 1-1.5 yılda bedelli bölünme sonrası işlem fiyatı 1,05-1,20 arası olan şirketlere verilen bedelli onayları mevcut. Aslında bedelli şartlarının düzenlenmesi gerek ancak ibre her zaman patronlardan yana olduğu için yatırımcıyı düşünen olmuyor. Üstelik şirket Hükümet e yakın ve onayın yakın zamanda geleceğini düşünüyorum. Bir önceki bedelli öncesi ve sonrası döneminde ciddi bir mağduriyet yaratıldı. O gün dahi bedelliye katılanlar geçen onca zamana rağmen hala zarardalar. (Bölünme fiyatının %15 üstünü gördü diye hatırlıyorum) Patronlarına duyulmayan güven de cabası.

şu an 1 58 ve hisse fiyatı kafa kafaya geldi.

eğer fiyat bu şekilde kalırsa ve spk bedelliyi onaylarsa hakikaten yazıklar olsun derim.

ama onaylayacağını kesinlikle zannetmiyorum "yatırım tavsiyesi değildir"
    Son düzenleme : hayek; 24-01-2022 saat: 17:53.

7. Kimse yazmıyor ben yazayım dedim. İyi ki hisselerin çoğunu 1.69 civarı satmışım. O günden sonra al-sat ile ortalamayı 1,63 civarına düşürdüm ama göbeğim çatladı şuan elimde 18.000 lot kaldı. Al-sata devam maliyeti kurtarayım topuklayıp kaçacağım izin verirlerse. YTD

nasıl olduysa spk bugünde bedelli onay haberi göndermedi sn. milletvekilinin şirketi için.

demekki sn. milletvekili daha uygun görmedi ! yoksa ne haddine efenim
    Son düzenleme : hayek; 27-01-2022 saat: 21:00.

Sayfa 110/690 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •