Sayfa 594/690 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644 ... SonSon
Arama sonucu : 5515 madde; 4,745 - 4,752 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    Ben XU100 3300 ü geçmeden ana kağıtlardan uzak dururdum, TTKOM ve TCELL tam primlerini yapmadılar ama yine de borsa düşerse onlar da takip edebilir, SAHOL çok hızlı gitti geri de gelebilir, F/K sürdürülebilir değil, ULKER hakkında iyi şeyler söylemem zor, patron ne isterse PD/DD ya da F/K o olur. Yan primsiz kağıtlarda yüzde 25 i geçmeyecek şekilde bir dağılım yapardım, Gıda şirketlerinden ucuz olanlar portföyümde öncelik alırdı. Sanayi şirketleri ve bankaların geçmiş performanslarına ulaşamayacağını düşünüyorum, büyüme artık yapısal sınırlarında, bankacılık sektörünün ballı kar dönemi de sürdürülemez halde. Bu dönemde portföyün yüzde 25 i fiziksel altında dursa hiç de fena olmaz. Yüzde 25 i dolarda tutar diğer yüzde 25 i de para piyasası fonunda likit tutardım. Ekim ortasına kadar sürecek bir dinlenme döneminden sonra borsanın Kasım Aralık aylarında 4200 puan hedef olmak üzere yükselişe geçmesini bekliyorum. O dönemde az primli ve karlı ana hisselerde yüzde 50 pozisyon alır ve Ocak ortası ile Şubat başına kadar konjonktür izin verirse tutardım. YTD
    Yorumlariniz için teşekkürler .

Saholdaki karın %50 si akbankdan geliyor. Banka karı sürdürülebilir değil katılıyorum ama diğer yarısında artış olacak. Bu sebeple hala en ucuz fk li holding olduğunu düşünüyorum.

Ttkom ve tcell deger yatırımı olarak görüyorum

Ulker riskli ama fd/favok en ucuz sirketlerden biri.
    Dolar borcu yüzünden kendi portföyumu hedgeledim gibi düşünüyorum

Klgyo .. zaten %75 TL iskontolu gayrimenkul ..

Ykbnk ve akbank, maliyetimi sıfıra dusurecek sekilde satis yaptim. 0 maliyetli tutuyorum bunlari

2. Sn. Hkm sanırım bir yanlış anlama var. Benim borsa için ayırdığım miktarın yüzde 80 i 3600 seviyesi aşağı kırıldığında nakte döndü, sadece yüzde 20-25 oranında yan kağıtlarım var, AKFGY, GOZDE, OZGYO, CEMAS, IEYHO, SKTAS, VANGD vs bunlarda günlük haftalık al sat yapıyorum. Yani ben de yüzde yüz ile sahadayım ama şimdilik yüzde 80 yedek kulübesinde bekliyor.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Siz misal paranızın yüzde 20 si ile borsadasınız,ben diyelim ki misal yüzde 60 ile borsadayım.Siz yüzde yirmiyi ikiye katlasanız yüz liranız 120 olur,ben borsadan yüzde 33 kazansam benim de 120 liram olur.Tek kağıtda benim yüzde 33 kazanç olasılığım sizin on kağıtdaki paranızı ikiye katlamanızdan daha fazla.Ama elbet tersi de geçerli benim yanlış hesabımda da canım aynı ölçüde fazla yanar )))))))) Eh borsadayız adrenaline dayanıklı olmak lazım.Ha sizin gibi bir trader parayı ikiye katlar mı bence katlar,risksiz olarak o yüzde 20 ile sürekli para kazanır mı kazanır,benim ne bilgim ne yapım buna müsait değil,o yüzden size saygı duyuyorum ve takdir ediyorum sn tahminci keşke ben de becerebilsem.
    Yorumlarım sadece kendim için nottur. Asla yatırım tavsiyesi olarak almayın.

3. Günaydın tüm dostlara, Bol kazançlı bir gün diliyorum.. Bankalardan sıyırdık.. Nakit nakittir, KKM ler bile nakite döndü.KKM deki 100K Euro 4.113 tl, yine aynı tarihli 100K dolar 11.186 tl kazandırmış farka bak. İyi ki birisini euro birisini dolar yapmışız. bir hesap yanlışlıkla 3 aylık değil de yıllık yaptığım için aralık sonu dolacak, biri de 10. ayda halt etmişiz bunları da euro yaptığımıza Neyse bankalarda nefes alamadığım ve yolculukta olduğum için ilk göz ağrımı ihmal etmişim ancak oda zaten yerinden bir gram uzağa gitmemiş

4. 1.45-1.50 aralığında nadasa bıraktık hisseyi.. sizin gelmenizi bekliyorduk Sn. ŞEKERLİ

5. 28 EYLÜL 2022 - Planımda hala değişiklik yok XU100 de 3100 KLGYO da 1.40 beklentim devam ediyor. Yüzde 20 yan hissede trade yüzde 80 nakit devam.. YTD

Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    21 EYLÜL tarihli paylaşımım, bir strateji kurguladığım zaman plana sadık kalmam gerekli. 3100 ün test edilme ihtimalini yüksek görüyorum, 3100-3300 arası hareketsiz kalacağım çünkü mayınlı bölge, 3100 kırılırsa ana kağıtlarda kademeli alım yaparım, 3300 kırılırsa trende göre yeniden oyuna dahil olurum. Yüzde 20 yan kağıdım ile trade yapmaya devam ediyorum aralarında tavan olanlar dahi çıkıyor ama portföyün yüzde 80 i likit kenarda bekliyor, para zor kazanılır kolay kaybedilir, bunu hiç unutmamak lazım. YTD

6.  Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    1.45-1.50 aralığında nadasa bıraktık hisseyi.. sizin gelmenizi bekliyorduk Sn. ŞEKERLİ
    Merhabalar, alışkanlık işte ben yine 1.44 den 30k aldım çerezlik için 46-47 görsün hiç affetmem 100k baki

7. Alım noktama yaklaşıyoruz bu seviye aşağı kırılırsa daha sonra taban oluşumunu gözleyip kademeli alım yapacağım ancak 3100 güçlü bir mumla yeniden geçilirse daha hızlı hareket edebilirim. KLGYO da artık 1.40 barajının tutması zor görünüyor, izlemeye devam ediyorum. YTD

Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    28 EYLÜL 2022 - Planımda hala değişiklik yok XU100 de 3100 KLGYO da 1.40 beklentim devam ediyor. Yüzde 20 yan hissede trade yüzde 80 nakit devam.. YTD

8. 39 lar geldi

Sayfa 594/690 İlkİlk ... 94494544584592593594595596604644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •