Sayfa 210/1002 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: Viop - XIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,707
     Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    önceleri bovespa bizden hep öndeydi ve aramızda en az 4-5 bin fark olurdu..2008 den önce yani..
    Bist 100 ekim 2007 zirvesi yaklaşık 58.000, dax 8.000 dediğiniz gibi.

Türkiye Merkez bankasının sitesinden enflasyon hesaplaması ile o tarihteki Bist 100 un 58.000 puanı bugünün şubat sonu ile yaklaşık 162.000 puanlı endeksine tekabül ediyor. Ynai enflasyona göre değer kazansak o tarihten bu yana değer kaybı olmaması için 162.000 puanda olmamız lazımdı..
    Kısaca dax ın enflasyonu önemsiz sayılabilir ama bizimkisini önemsememek hata olur.

Bu hesaplama o tarihteki dolar kuru ile de yapılabilir. ekim 2007 de usd tl kuru:1,20 TL imiş..ekim zirvesi 58.000/1,2=48.333 usd ediyor..
    bugün ise aynı zirve için 48.333*6,30TL=304.500 endeks değerine ulaşmamız gerekir..

şu anki 93.640 endeks değeri usd bazında sudan ucuz.. (tabii sadece bu şekilde ucuz olmamız alım için çok uygun anlamına da gelmez.)

Biz endekse doğal olarak TL bazlı bakarız ancak yabancı yatırımcı da usd bazlı bakıyor bunu da unutmamak gerekir..

2. Borsanın her grafigine baktıgımda 72 .000 tek ben mi görüyorum arkadaşlar ytd

3. TV de ihracatçı konuşuyordu, mal göndermişler paraları gelmemiş. Bir tanesini aramış burada biz can derdindeyiz ne parası demiş.

Mart geçsin o zaman alım düşünülebilir. S&P , DJI vade sonu ne zaman o da önemli.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    Son bir gap daha olusacaktir ki o muhtemel yarin olusmus olacak zaten. Oradan bir tepki gelebilir. Herkes 20k altini beklemeye koyulacakken bunu simdi degil sonraya birakabilir diye dusunuyorum.

Eger yarinda bugunku gibi satis olursa haftasonu kesinlikle cok boktan bir haber gelecek.

Ya da kiyamet cuma kopacak derlerdi belki de yarin kopar

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Gün içi fiyat marjı ile oynayarak bir şey yapmış gibi bir görüntü veriyor yetkililerimiz. Sevsinler yaptığınız işi. Kaç zamandır yazdık, dövizi bu seviyelerde tutarak adamlara ucuzdan döviz verip kaçmalarını sağlıyorlar diye.
    Sizin ekonomi yönetiminizi seveyim.
    Devre kesici de, vbts de, brüt takas da, açığa satış yasağı da tabelaya hakim olana yarayan şeyler. Açıkcası ben piyasa yapıcı olsaydım yukarıda yazdığım şeylerin olmasını isterdim. Bilinenin aksine, piyasa yapıcıyı en çok zorlayan ve daha fazla zaman/sermaye ile spekülasyon yapmasını gerektiren şey “Serbestlik’tir”. Ve en çok da bunun olmamasını ister.
    Son alınan kararlarla Bist’in tamamı brüt takası alınmış gibi oldu.

Esen kalın.

6. GARAN aylık..dibi bulmak için bize önce zirveden dönüş lazım..
    bizim borsa alem valla..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,707
    bu iki hesaplama yönteminde puan olarak ciddi farkların olması uzun zamandır eleştiri konusu olan enflasyon rakamlarının hesaplanış yöntemlerindeki farklılıklar,eksiklikler, hatalar olabileceği ile ilgili tartışmalarla da ilgili kabul edilebilir. Dolar bazlı rakamlar müdahaleye daha az açık ve görece serbest belirlendiği için için daha doğru bir ölçüt kabul edilebilir kanaatindeyim..

Kanada basbakani tradeu ve esi koronavirusu belirtileri gosterdikleri dusunup kendilerini karantinaya almislar

Ulan neler oluyor ya

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 210/1002 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310710 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •