Sayfa 368/1002 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418468868 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 2,937 - 2,944 arası.

Konu: Viop - XIII

Sonradan şurdan böyle ordan şöyle diye yazmadık hiç malum..

2.  Alıntı Originally Posted by ahfado Yazıyı Oku
    Akşam seansı başladığında dow 21500 gibiydi vadeli 115 deydi....
    Kapanışta ise dow 23185 vadeli 114800 bir terslik var...
    %7 artıya karşılık tık yok...
    Olumsuz bir haber gelmezse pala pazartesi hesap keser gibi..
    Kısa pozisyonumu nedense kapatamadım vardır bir hayır..
    Bizim vadeliye güvenmemek lazım dostum. Ky a kısa açtırmak için yapmışlardır. Baksana dow çıkıyorken bizimki çıkmadığı için kaç kişinin kafası karışmış. Pazartesi sabah endeks açılışını görmeden vadeliye inanmam.

3.  Alıntı Originally Posted by BeerIsGold Yazıyı Oku
    yıl başından bu güne 4 milyar dolar satmışlar gelen mi ha ha ha
    TVde Merkez Bankası önlemleri 6-9 ay sonra ortaya çıkar deniyor, ABD, Çin, AB de para dağıtıldıktan sonra bize gelmesi bir miktar süre alır. Draghi dağıttığımız paranın bir kısmının dışarı sızdığının farkındayız dedi, oradan sızan bize yeter.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Haydaaaaa,
    Canımıza ne kastınız var yahu
    Yoo aslinda bende yaşlıyım.
    Korkuyorum
    Panik atak oldum iyice.

5. Vatandaş eline geçen para ile sürekli dolar alıyor, kamu da dolar satıyor dolarizasyon kritik seviyeleri aslında geçti. Bir şekilde ortalık karışacak. O gün için şimdiden strateji belirlemek gerekir, 1-2 günde olacak olan oluyor, ondan sonra çok çıktı, çok indi derken fırsat kaçıyor.

Çiller 1994 de sanırım 3 ay vadeli %50 faizli (yıllık %200 basit faiz) bono çıkardı, o fırsat kaçınca ben de gidip %200 ile 1 yıllık mevduat yaptım iyi sermaye olmuştu. O bonoyu alanlara sürekli vade dönüşlerinde yüksek faiz verilip kaçmamaları sağlandı ama faiz o kadar da yüksek olmadı.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6. Longda olanlar dj u da görünce ağzı kulaklarında.
    Pzt yukarı almalı biraz daha.
    Son zamanlarda doalresteki alıcıların azmi düşündürmüyor değil tabii.

YAZIP ÇİZDİKLERİM
    YATIRIM TAVSİYESİ OLMAYIP
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ
    Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

7.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Vatandaş eline geçen para ile dolar allıyor, kamu da dolar satıyor dolarizasyon kritik seviyeleri aslında geçti. Bir şekilde ortalık karışacak. O gün için şimdiden strateji belirlemek gerekir, 1-2 günde olacak olan oluyor, ondan sonra çok çıktı, çok indi derken fırsat kaçıyor.

Çiller 1994 de sanırım 3 ay vadeli %50 faizli (yıllık %200 basit faiz) bono çıkardı, o fırsat kaçınca ben de gidip %200 ile 1 yıllık mevduat yaptım iyi sermaye olmuştu. O bonoyu alanlara sürekli vade dönüşlerinde yüksek faiz verilip kaçmamaları sağlandı ama faiz o kadar da yüksek olmadı.
    Dolar 6.30 dthlar 230 milyar dolara dayanmis tarihi rekor. İki ay once usd 6.30 oldugunda dth ne olur deseler 210 civari derdim. En az bi 10 milyar usd bozulurdu. İlginc isler gercekten.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    Sanki bir güç short tarafındakileri korumuş. Dowun rallisini gören short pozisyonlu olsam fiyata bakmadan tuşa basar kapatırdım ama yine beyin yanması olmuş. 23,200 e sen nasıl yükselmezsin longa niyetliye o rakamlardan posizyon açtırırsın. Gerçi bizim pili bitiklerde 5.95 6 - 6.10 dan yükseleceğini bile bile dolarları dağıtmıştı.
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

Sayfa 368/1002 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418468868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •