Sayfa 459/1002 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: Viop - XIII

1. Feddden 750 milyar dolar geldi.. Corono, morono, ölü, diri piyasanın takacağını düşünmüyorum bence 1000 2000 eksi açıp cuma günü bi sert döner

Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    aslında biz bunu avantaja çevirebilir miyiz diye düşünüyorum,bizden daha fazla turist çeken ülkeler bunlar,eğer ki coronodan vaka sayısı az olur ve ölüm olmazsa,oraya gidecek turist bize gelir mi acaba???????
    turizme olan bağımlılığımızı azaltmamız lazım.. Turkiye nin çıkarları açısından 40-50 milyon turistten 10-20 milyon arasına inmemiz gerekiyor.. turizm kontrolsuz bir insan hareketi demek.. doğanın katledilmesi demek.. şu anda vizesiz isteyen çok kolay geliyor ülkeye.. artık işin içine sağlık taraması da katılmalı..zorlaştırılmalı.. parası olan ve sağlıklı olanlar gelsin.. yeni dünya gerçekleri bir sürü paradigma değişikliğini gerektirecek..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3. Akşam seansı bugün kapalı mı

4.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Caydilar gibi hocam İngiltere sert onlemler aliyor. Hani uzmanina sormak lazim ama bana pek mantikli bir is gibi gelmedi.

Ulkede ya da salgin bolgesinde tam karantina uygulayarak salgin durdurulabilir belli bir sure sonra. Ama asi yok, net bir tedavi yok. Karantina kalkinca ne olacak. Eskiye, normale donus net tedavi ve asi cikmadan cok zor.
    Yani Cin sov yapiyor ama kuresel de durum normale donmeden, salgin oncesi haline gelemez ki civarindaki bir cok ulkede yeni yeni gorulmeye baslandi virus.

şu anda yurtdışı uçuşlarda alınan kararlar aslında geleceğe bir pencere açıyor..

proaktif davranmalıyız..şartları zorlaştırarak gelen turist profilini ve sayısını (tavan) biz belirlemeliyiz..

eğer geleni geçeni alırsan ülkeye turist olarak, ülkede salgın olduktan sonra bırak 40-50 milyon turisti sıfır turiste bile inersin hızlıca.. o nedenle az öz kaliteli olsun.. kendi insanında faydalansın ülkenin güzelliklerinden.. bir denge olsun..

o nedenle sınırlarımızın güvenliği kritik önemde.. sadece turizm meselesi değil aynı zamanda yurda girişlerde ciddi inceleme altında olmalı.. doğu ve güney sınırları ciddi kontrola tabi olmalı..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    Feddden 750 milyar dolar geldi.. Corono, morono, ölü, diri piyasanın takacağını düşünmüyorum bence 1000 2000 eksi açıp cuma günü bi sert döner
    merkez bankaları artık borsaları tersine çeviremez,2008 den durum farklı değil 750 milyar dolar 7 trilyon dolar gelse farketmez,artık hastalığa çare lazım,çünkü bu iş psikoloji işi,üretim duruyor,talep duruyor,tüketim azalıyor,borsaların ara tepkiler hariç artması imkansız,ha kara bulutlar dağılır, ozaman borsalar zaten dip yapmış olur,o zaman yükseliş başlayabilir,ama en azından önümüzdeki 1-1.5 ay kalıcı yükseliş zor.......

İngiltere'de koronavirüs tedbirleri: Hastaneleri ve süpermarketleri askerler koruyacak https://sptnkne.ws/BFH5

Nike, ABD ve diğer birçok ülkedeki tüm mağazaları kapatacak - CNBC https: // reut.rs/39QZWva

Sayfa 459/1002 İlkİlk ... 359409449457458459460461469509559959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •