Special Days Image
Sayfa 219/1001 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319719 ... SonSon
Arama sonucu : 8003 madde; 1,745 - 1,752 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - III

Kırklareli valisi’nin covid 19 testi pozitif çıktı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,245
    ABD dağıttığı paralardan Türkiyeye zırnık yokmuş,sebebi aşağıda.

Fed dünyaya ABD tahvili karşılığı dolar verecek

Corona virüsü salgını sırasında küresel dolar talebini karşılamak üzere 14 ülkenin merkez bankasıyla swap line (takas hattı) kuran ABD Merkez Bankası (Fed), diğer ülke merkez bankalarının da dolara erişimi için bir adım attı. Yabancı merkez bankaları ellerindeki ABD Hazine tahvilleri karşılığında dolar alabiliyor olacak ancak Türkiye elindeki ABD tahvili miktarını Washington ile ilişkilerin gerilmesi üzerine 77 milyar dolar seviyesinden 2,8 milyar dolara kadar düşürdüğü için bu imkandan sınırlı şekilde yararlanabilecek.

ABD Merkez Bankası (Fed), yabancı merkez bankalarının corona virüsü krizi süresince dolara erişimini sağlayacak bir imkan başlattı. Buna göre yabancı merkez bankaları ellerindeki ABD Hazine tahvilleri karşılığında gecelik dolar alabiliyor olacak.

Program 6 Nisan’da devreye girecek ve en az 6 ay boyunca faal olacak.

TÜRKİYE’NİN İMKANI SINIRLI

Türkiye ile ABD merkez bankaları arasında dolar swap hattı bulunmuyor. ABD Hazinesi’nin verilerine göre Türkiye’de yerleşik kişi ve kuruluşların elinde Ocak itibarıyla yaklaşık 2.8 milyar dolar değerinde ABD Hazine tahvili bulunuyor. Bu rakam, 2014’te 77 milyar dolar, 2017’de 52,6 milyar dolar seviyesindeydi.

Ankara ile Wasington arasında son yıllarda artan siyasi sorunlar nedeniyle, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), elindeki ABD tahvili miktarını sert biçimde azaltmıştı.

ABD kincidir,yaplanı hiç unutmaz,EYYY dersen olacığı budur

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonom...recek-5716095/

İtalya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı son 24 saatte 837 artarak 12 bin 428'e yükseldi

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Koronavirus sebebiyle dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 40bini geçti

TBMM Başkanlığı, koronavirüs şüphesiyle hastanede bulunan Meclis Hastanesi doktoruna yapılan ikinci koronavirüs testinin pozitif olduğunu duyurdu.

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 219/1001 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •