Sayfa 982/1001 İlkİlk ... 482882932972980981982983984992 ... SonSon
Arama sonucu : 8003 madde; 7,849 - 7,856 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - III

1. Benim anlamadığım birşey var,sahil yerleri ana baba günü,açık lüks otellerde yer yok,insanlar deli gibi ev araba alıyor,en kötü hisseler 20 kat yükselmiş,dolar 7 tl yi geçince yine kriz söylentileri sermaye kontrolleri havada uçuşuyor,burayı okuyunca yarın türkiyenin batacağını koronadan yok olacağını düşünüyorum.ama dışarıya bakınca bu işin burda yazdığı gibi olmadığını düşünüyorum.yani teorik ile pratik birbirinden farklı.230 milyar dolar dth ın olduğu bir ülke nasıl batacak.kebapçının önünde kuyruk var mekanlar full dolu gece saatlerinde midyecilerde sıra var,yani kriz varsa dar gelirliye var.fakir her zaman fakir zengin her zaman daha zengin bu ülkede.o yüzden sıkmayın canınızı.iş bilenin kılıç kuş*****n.hükümet gitse zengin daha zengin olur.sistem bozulmaz.sistemden faydalanıp gelir düzeyinizi arttırmaya bakın,yoksa insan söylenir deli olur kendi kendi ile kavga etmeye başlar.Türkiye de düzen hiçbir zaman değişmez kimse de değiştiremez.Fatih Portakal ekranda adalet dağıtır,yatında yazın keyfini çıkartır.Kılıçtaroğlu diktatörlüğe son vereceğiz der her kurutayda başkan olur.Rte 3 dönem sonra bırakacağım der hayatta bırakmaz.Bahçeli ona keza.korana maske falan hikaye,hayattan zevk almaya bakın.yoksa tımarhaneden farkı kalmaz.siyasetten uzak kalıp işinize gücünüze bakın yoksa hayat kalitesiniz yok olur gider.

2. Bu arada hiçbir siyasi görüşüm yok,hepsi aynı şeyin laciverti.

Alıntı Originally Posted by Okacha Yazıyı Oku
    Benim anlamadığım birşey var,sahil yerleri ana baba günü,açık lüks otellerde yer yok,insanlar deli gibi ev araba alıyor,en kötü hisseler 20 kat yükselmiş,dolar 7 tl yi geçince yine kriz söylentileri sermaye kontrolleri havada uçuşuyor,burayı okuyunca yarın türkiyenin batacağını koronadan yok olacağını düşünüyorum.ama dışarıya bakınca bu işin burda yazdığı gibi olmadığını düşünüyorum.yani teorik ile pratik birbirinden farklı.230 milyar dolar dth ın olduğu bir ülke nasıl batacak.kebapçının önünde kuyruk var mekanlar full dolu gece saatlerinde midyecilerde sıra var,yani kriz varsa dar gelirliye var.fakir her zaman fakir zengin her zaman daha zengin bu ülkede.o yüzden sıkmayın canınızı.iş bilenin kılıç kuş*****n.hükümet gitse zengin daha zengin olur.sistem bozulmaz.sistemden faydalanıp gelir düzeyinizi arttırmaya bakın,yoksa insan söylenir deli olur kendi kendi ile kavga etmeye başlar.Türkiye de düzen hiçbir zaman değişmez kimse de değiştiremez.Fatih Portakal ekranda adalet dağıtır,yatında yazın keyfini çıkartır.Kılıçtaroğlu diktatörlüğe son vereceğiz der her kurutayda başkan olur.Rte 3 dönem sonra bırakacağım der hayatta bırakmaz.Bahçeli ona keza.korana maske falan hikaye,hayattan zevk almaya bakın.yoksa tımarhaneden farkı kalmaz.siyasetten uzak kalıp işinize gücünüze bakın yoksa hayat kalitesiniz yok olur gider.
    İyi o zaman anlatayım.

İktidar Dindarmı?

Geçmişte yaşananları biliyormu?

Tansu hn. zamanını gecelikler yüzde 2500 lere gelmişti.

TÜRKİYE üretim yapıyormu yoksa ithalatmı yapıyor.

Geçmişe göre avantajı varmıydı bu iktidarın.

VARDI .Neydi dersen.

Bol dolar ve sıfır faiz politikası.

Yararlandıkmı?

Yolsuzluk ve israf varmı?Dolara baglımıyız göbekten.

Doğrular yapılaydı şuan faizlerimiz düşük dolarda 1,80 lerde kalırdın.

Yap işletlerle (Yani TÜRKİYE de hizmet sekterüne yapılan yatırımlarla dolar borçlandık)

Torunlarımız bu yatırımları 25 yıl daha ödeyecek.Hazine garantili.

Dış borcumuz ne kadar 450 milyar dolar özelin biraz azaldı.Kamu arttı.

Niye ucuz borç bulamıyor iktidar.Cds lerimiz niye yüksek.

Kamu bankaları Ve Merkez swap hamleleri ile ne kadar dolar sattı yerine koyabilecekmi.

Buz dağının ardındaki kara delik tusinami bu.

Daha nereye kadar.Müslüm baba der.

Yunanda olduğu gibi iktidar değişiminde tüm reçete önümüze çıkacak.

Yada yalanlarla biraz daha gideceğiz.

Olacak şu Faiz patlayacak.10 cent olsa bulamıyacağız.

Gene geriye sarıp bir arpa yol gdemediğimiz göreceğiz.

Yollarımız,arabalarımız,hastanelerimi,köprülerimiz ,havaalanlarımız,Camilerimiz vb olacak.

Doğru dürüst katma değer yaratamıyacak bunlar.Türizm var tek kalem oda bu iktidara ALLAH'ın tokadı gibi çarptı.

Gerçekler

Atalarımızın dediği ayağını yorganına göre uzat.

Kara günler bitti dersende bitmez.

Gavurun parasıylada gerdeğe girme.

Kendi üretimini kendin yap yabancıya satma.(Fabrikalar,şeker,kağıt,,elektrik vb)

5 milyon dolar için fabrika satılırmı hiç.

TÜRK telekomdan giren 20 milyar dolardan kimler nemalandıda bize niye geri döndü.

Piyango ya %100 zam yap enflasyon %12 de
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

4. Geçen sene 2001 model arabamı servisi artık TR'de olmadığından 20bin TL'ye sattım .
    (tamir ettirebilseydim hayatta satmazdım)

Şu anda o araba 40-50bin TL olmuş !
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Kötüyede uy

Kendi çıkarın içinde iş yap

Ha bu ha o fark etmez.

Namuslu olan kimse yokmu.

ÜLKEM ne olacak bu durumda.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

6.  Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    İyi o zaman anlatayım.

İktidar Dindarmı?

Geçmişte yaşananları biliyormu?

Tansu hn. zamanını gecelikler yüzde 2500 lere gelmişti.

TÜRKİYE üretim yapıyormu yoksa ithalatmı yapıyor.

Geçmişe göre avantajı varmıydı bu iktidarın.

VARDI .Neydi dersen.

Bol dolar ve sıfır faiz politikası.

Yararlandıkmı?

Yolsuzluk ve israf varmı?Dolara baglımıyız göbekten.

Doğrular yapılaydı şuan faizlerimiz düşük dolarda 1,80 lerde kalırdın.

Yap işletlerle (Yani TÜRKİYE de hizmet sekterüne yapılan yatırımlarla dolar borçlandık)

Torunlarımız bu yatırımları 25 yıl daha ödeyecek.Hazine garantili.

Dış borcumuz ne kadar 450 milyar dolar özelin biraz azaldı.Kamu arttı.

Niye ucuz borç bulamıyor iktidar.Cds lerimiz niye yüksek.

Kamu bankaları Ve Merkez swap hamleleri ile ne kadar dolar sattı yerine koyabilecekmi.

Buz dağının ardındaki kara delik tusinami bu.

Daha nereye kadar.Müslüm baba der.

Yunanda olduğu gibi iktidar değişiminde tüm reçete önümüze çıkacak.

Yada yalanlarla biraz daha gideceğiz.

Olacak şu Faiz patlayacak.10 cent olsa bulamıyacağız.

Gene geriye sarıp bir arpa yol gdemediğimiz göreceğiz.

Yollarımız,arabalarımız,hastanelerimi,köprülerimiz ,havaalanlarımız,Camilerimiz vb olacak.

Doğru dürüst katma değer yaratamıyacak bunlar.Türizm var tek kalem oda bu iktidara ALLAH'ın tokadı gibi çarptı.

Gerçekler

Atalarımızın dediği ayağını yorganına göre uzat.

Kara günler bitti dersende bitmez.

Gavurun parasıylada gerdeğe girme.

Kendi üretimini kendin yap yabancıya satma.(Fabrikalar,şeker,kağıt,,elektrik vb)

5 milyon dolar için fabrika satılırmı hiç.

TÜRK telekomdan giren 20 milyar dolardan kimler nemalandıda bize niye geri döndü.

Piyango ya %100 zam yap enflasyon %12 de
    Millet itiraz ediyor mu bu dediklerine,gidiyor veriyor oyunu,milletin umrunda olsa şimdiye kadar iktidar elli kere değişirdi.Herkes cebine ve yaşantısına bakıyor.Torunlarına servetini yine bırakacak,100.000 olan araba 160.000 olmuş,satılmıyor mu satılıyor hemde isim yazılarak,dolar 7 lira oldu ticaret durdumu fabrikalar kontak mı kapattı bak bilançolara pandemi de bile kar yazdı büyükler,kriz olur bu millet dolarını bozar gider faize basar parasını yaşantısına devam eder.üzme kendini paralama bu kadar.yıllardır hep böyle oldu.Mutlu olmaya bak.Burayı yıllardır okur takip ederim,bugünden itibaren bırakıyorum çünkü burada yazılanları uygulasaydım başka bir konumda olurdum,o yüzden yazma hissiyatı hissettim.Değiştirmeye gücün yoksa kendini paralamaya değmez.Sisteme sövenler bile gününü gün ediyor.

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Sayfa 982/1001 İlkİlk ... 482882932972980981982983984992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •