Sayfa 987/1001 İlkİlk ... 487887937977985986987988989997 ... SonSon
Arama sonucu : 8003 madde; 7,889 - 7,896 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - III

1. ALINTI

SOKRATES DEMOKRASİ'DEN NEDEN NEFRET ETTİ? Bir gün Sokrates yine taleberiyle sohbet ederken bi talebesi Sokrates' e sorar ki: - "Eğer demokrasi çoğunluğun kararını kabul etmekse, adil olan da bu değil midir? Mesela yüz kişinin oy kullandığı bir yerde, elli bir kişinin kararına mı uymak daha adil ve doğru olur, yoksa kırk dokuz kişinin kararına uymak mı? Hem çok mümkündür ki, daha çok insanın daha az insandan yanılma ihtimali daha azdır. Şu halde sizin demokrasiye karşı çıkmanız doğru olmadıgı gibi haklı da sayılmaz." Bunun üzerine Sokrates her zaman oldugu gibi soru cevap yöntemini kullanarak o talebeye önce sorar: - "Bize söyler misin bilge olmak mı daha zordur yoksa cahil olmak mı daha zordur? " Talebe: - "Elbette ve hiç şüphesiz bilge olmak daha zordur. Bilge olmak için çok okumak araştırmak ve yorulmak gerekirken cahil olmak için bir şey yapmaya gerek yoktur." Sokrates: - "Peki o halde bize yine söyler misin toplumlarda cahil insanların sayısı mı çok olur, yoksa bilge insanların sayısı mı çok olur? " Talebe: - "Elbette ve hiç şüphesiz cahil insanların sayısı fazla olur." Sokrates: - "Peki bize yine söyler misin, bir gemide yüz yolcu bulunsa, geminin nerde nasıl hangi yönde yelken açması gerektiğini kaptan mı daha iyi bilir, yoksa o yüz yolcu mu?" Talebe: - "Eğer yolcular içinde Denizcilik bilgisi olan yoksa pek tabi en iyi bilen kaptandır." Sokrates: - "Peki o halde diyebilir miyiz ki herkes her konuda karar veremez . Herkes bildiği yerde konuşmalı. Her iş ehline verilmeli...." Talebe: - "Pek tabi olması gereken budur." Sokrates: - "Peki o halde, bize yine söyler misin, kimin hangi konuda bilgili olup olmadığını bilmeden, sadece çoğunluk oldukları için kararlarını doğru bulmak adil ve doğru olabilir mi ? Hem sen de kabul ettin ki, bir toplumda cahillerin sayısı bilgelerden hep daha çok olur.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. samiko'ya bir tebligat gelmiş vergi dairesinden. defterlerini alıp gitmesi gerekiyor! beş buçuk atmış tabii samiko, rebeka'ya demiş:

- en eski, solmuş, lekeli ne varsa ver giyeyim, vergi dayresine gideceyim!

kafa dağınık, yolda koşarken, karşılaşmış albert ile!

- nereye böyle samiko?

- sorma! çağırdılar vergi dayresinden, tefterleri istiyorlarmış! ben de dedim rebeka, "ne varsa eski ver giyeyim!"

- olur mu bre samiko? böyle daha tikkat çekersin! diyecekler bu maksus giyindi böyle yıtık pırtık!

- eeee?

- ne eee? git eve giyin daha orta bir şey!

samiko bir koşu dönmuş eve. giyinmiş bir gömlek bir kazak, muhasebeci işi, çıkmış gene yola. karşıdan gelmiş izak:

- hade bereket samiko, nereye bu telaş?

- sorma, izakito. çağırdılar sabah sabah vergi dayresinden! böyle. böyle. çıktım gidiyordum, yolda gördüm albertiko. dedi olmaz böyle yırtık gitmek, git eve deyiş dedi, ben de giydim bu kazak, gidiyorum şimdi. dua et olmaz mı?

- sen vazo musun? böyle de olmaz ki? giy kostüm kravat! normal görün, adamlar desin bunun korkacak bir şeyi yok!

- sen da haklısın!

demiş, dönmüş gene eve samiko. kostüm gravat, çıkmış gene yollara. oooo karşıdan gelen kim? yeşua!

- meraba samiko? nereye?

- meraba, meraba yeşua. kusura bakma, sora konuşuruz. çağırdılar sabah sabah vergi dayresinden! böyle. boyle. çıktım gidiyordum, yolda gördüm albertiko. dedi ''olmaz böyle yırtık gitmek, git eve deyiş''. ben de giydim bir kazak, gidiyordum. gördüm yolda izak. dedi sen vazosun! böyle daha kötü. dedi kostüm giyeyim, ben de değiştim, gidiyorum şimdi. bakalım ne olacak?

- bre samiko bre! ben da seni akıllı sanıyordum, sen deli misin? öyle onun bunun dediği ilen ne kanıyorsun? herkes bir şey söylemiş! cık cık cık. gideceksin hahambaşına! o en iyisini bilir sen ne yapacaksın!

kafasını kaşımış samiko. yeşua haklı! doooğru hahambaşına!

kapıdaki birkaç merdiveni nefes nefese çıkmış. tam kapıdan girecek, kapı açılmış, nefis bir genç kızla burun buruna gelmiş:

- buyrunnnn! demiş, yol vermiş çıksın. dalmış içeriye, hahambaşının yanına.

- sorma sayın hahambaşı. sabahtan git -gel, git- gel bittim. bittim. çardılar vergi dayresinden, tefterleri istiyorlar. giydim yırtık-pırtık, yolda gördüm albertiko. dedi olmaz böyle yırtık gitmek, git eve deyiş dedi, ben de giydim bir kazak, gidiyordum. gördüm yolda izak. dedi sen vazosun! böyle daa kötü. dedi kostüm giyeyim, ben de değiştim, gidiyordum ki, gördüm yolda bizim yeşua, dedi deli olma, en iyisi gidesin hahambaşına, o sana söylesin, akıl versin! ben de işte geldim. para dio! söyle bana! ne yapmam lazım?

hahambaşı bir an için durmuş, düşünmüş, sakalını sıvazlamış, sonra demiş:

- bak samiko olum. bunun cevabı açıkkk, çok açıkkk! çook basitttt!

- nasin yani?

- az once buradan bir genç kız çıktı, gördün mü onu?

- eveet! kapıda karşılaştık! güzel bir kız!

- eveeet! işte senin cevap o! pazara evleniyor, düğün var, gelmiş bana sormaya : düğünde mini giyeyim? midi giyeyim? maxi giyeyim?

- ben de ona dedim: "bak yavrum, ister mini giyin, ister midi, ister maxi. ne giyersen giy. pazar akşamı seni zikecekler! annadiiinn samiko?

Bizde Samiko gibiyiz kim gelirse Gelsin bizi zikecekler Sorun maalesef Duzende degil duzulenlerde
     Alıntı Originally Posted by Okacha Yazıyı Oku
    İktidarın,yandaş iş adamının,yazarının,tv sinin icraatlarının,konuşulacak bir şeyi var mı? Neresinden tutarsan elinde kalır,Muhalefeti de aynı bok çok afedersin,yaptıkları şey sadece konuşup koltuklarını garantiye almak,Muhalefetin dediği insanlara anlattığı hiçbirşey bugüne kadar gerçekleşmedi,nedeni saçma sapan korkularla insanları kendi taraflarına alabilmek,Sermaye kontrolü oldumu bu ülke de yada şeriat geldi mi, Türkiye ödemelerinde default oldu mu,sürekli korkuyla yaşarsan insanları da buna alıştırmaya çalışırsan ne senden bir halt olur nede bu ülke den.Benim anlatmak istediğim nokta bu,yoksa kim ne kadar servet yapmış ne vergi ödemiş ülkeye ne kadar katkıda bulunmuş beni alakadar etmez ilgilendirmez de.Demem o ki iktidarı da muhalefeti de geçmişte neyse şuan da durum bu gelecekte de böyle olacak.İktidarın yandaş kanalları ne kadar gereksiz ise muhalefetin kanalları da bir o kadar boş,sabahtan akşama negatiflik pompalıyor.Rte ye diktatör diyen Kılıçtaroğlu da kendi partisinde diktatör,değişiklik var mı yok malesef,bundan sonra da olmayacak,
    SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by investment34 Yazıyı Oku
    samiko'ya bir tebligat gelmiş vergi dairesinden. defterlerini alıp gitmesi gerekiyor! beş buçuk atmış tabii samiko, rebeka'ya demiş:

- en eski, solmuş, lekeli ne varsa ver giyeyim, vergi dayresine gideceyim!

kafa dağınık, yolda koşarken, karşılaşmış albert ile!

- nereye böyle samiko?

- sorma! çağırdılar vergi dayresinden, tefterleri istiyorlarmış! ben de dedim rebeka, "ne varsa eski ver giyeyim!"

- olur mu bre samiko? böyle daha tikkat çekersin! diyecekler bu maksus giyindi böyle yıtık pırtık!

- eeee?

- ne eee? git eve giyin daha orta bir şey!

samiko bir koşu dönmuş eve. giyinmiş bir gömlek bir kazak, muhasebeci işi, çıkmış gene yola. karşıdan gelmiş izak:

- hade bereket samiko, nereye bu telaş?

- sorma, izakito. çağırdılar sabah sabah vergi dayresinden! böyle. böyle. çıktım gidiyordum, yolda gördüm albertiko. dedi olmaz böyle yırtık gitmek, git eve deyiş dedi, ben de giydim bu kazak, gidiyorum şimdi. dua et olmaz mı?

- sen vazo musun? böyle de olmaz ki? giy kostüm kravat! normal görün, adamlar desin bunun korkacak bir şeyi yok!

- sen da haklısın!

demiş, dönmüş gene eve samiko. kostüm gravat, çıkmış gene yollara. oooo karşıdan gelen kim? yeşua!

- meraba samiko? nereye?

- meraba, meraba yeşua. kusura bakma, sora konuşuruz. çağırdılar sabah sabah vergi dayresinden! böyle. boyle. çıktım gidiyordum, yolda gördüm albertiko. dedi ''olmaz böyle yırtık gitmek, git eve deyiş''. ben de giydim bir kazak, gidiyordum. gördüm yolda izak. dedi sen vazosun! böyle daha kötü. dedi kostüm giyeyim, ben de değiştim, gidiyorum şimdi. bakalım ne olacak?

- bre samiko bre! ben da seni akıllı sanıyordum, sen deli misin? öyle onun bunun dediği ilen ne kanıyorsun? herkes bir şey söylemiş! cık cık cık. gideceksin hahambaşına! o en iyisini bilir sen ne yapacaksın!

kafasını kaşımış samiko. yeşua haklı! doooğru hahambaşına!

kapıdaki birkaç merdiveni nefes nefese çıkmış. tam kapıdan girecek, kapı açılmış, nefis bir genç kızla burun buruna gelmiş:

- buyrunnnn! demiş, yol vermiş çıksın. dalmış içeriye, hahambaşının yanına.

- sorma sayın hahambaşı. sabahtan git -gel, git- gel bittim. bittim. çardılar vergi dayresinden, tefterleri istiyorlar. giydim yırtık-pırtık, yolda gördüm albertiko. dedi olmaz böyle yırtık gitmek, git eve deyiş dedi, ben de giydim bir kazak, gidiyordum. gördüm yolda izak. dedi sen vazosun! böyle daa kötü. dedi kostüm giyeyim, ben de değiştim, gidiyordum ki, gördüm yolda bizim yeşua, dedi deli olma, en iyisi gidesin hahambaşına, o sana söylesin, akıl versin! ben de işte geldim. para dio! söyle bana! ne yapmam lazım?

hahambaşı bir an için durmuş, düşünmüş, sakalını sıvazlamış, sonra demiş:

- bak samiko olum. bunun cevabı açıkkk, çok açıkkk! çook basitttt!

- nasin yani?

- az once buradan bir genç kız çıktı, gördün mü onu?

- eveet! kapıda karşılaştık! güzel bir kız!

- eveeet! işte senin cevap o! pazara evleniyor, düğün var, gelmiş bana sormaya : düğünde mini giyeyim? midi giyeyim? maxi giyeyim?

- ben de ona dedim: "bak yavrum, ister mini giyin, ister midi, ister maxi. ne giyersen giy. pazar akşamı seni zikecekler! annadiiinn samiko?

Bizde Samiko gibiyiz kim gelirse Gelsin bizi zikecekler Sorun maalesef Duzende degil duzulenlerde

Beni anladığınız için teşekkür ederim.Aldığın her nefes yediğin içtiğin her lokma kar bu ülkede,o yüzden üzülmeye değmez.Düzen aynı kalır,düzmeye devam eder kim gelirse gelsin başa.Elektrik,doğalgaz,mtv ötv muayene zamlarına sesini çıkartan var mı,50.000 liralık araba 150.000 lira,5 sene sonra 500.000 lira olacak,millet yine alıp binecek.Atatürk bile görse değmezmiş der.

4. Hayırlı Bayramlar Forumdaki herkese
    Beni anladığınız için teşekkür ederim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Bayram bitti....
    Kurbanlıklar satıldı.Paralar cebe indi..
    Şimdi sıra yatırım da..
    O kazanılan paralar nereye gider.??
    Evler,Arabalar pahalı deniyor..
    Borsa da kumar olarak görülüyor..
    Altın fiyatları da uçtu.
    Geriye ne kaldı..??

6. 20 yıldır olup biteni görmeyip, suçu muhalefette aramak = o saatte mini etekle dışarı çıkmasaymış
    İktidarın,yandaş iş adamının,yazarının,tv sinin icraatlarının,konuşulacak bir şeyi var mı? Neresinden tutarsan elinde kalır,Muhalefeti de aynı bok çok afedersin,yaptıkları şey sadece konuşup koltuklarını garantiye almak,Muhalefetin dediği insanlara anlattığı hiçbirşey bugüne kadar gerçekleşmedi,nedeni saçma sapan korkularla insanları kendi taraflarına alabilmek,Sermaye kontrolü oldumu bu ülke de yada şeriat geldi mi, Türkiye ödemelerinde default oldu mu,sürekli korkuyla yaşarsan insanları da buna alıştırmaya çalışırsan ne senden bir halt olur nede bu ülke den.Benim anlatmak istediğim nokta bu,yoksa kim ne kadar servet yapmış ne vergi ödemiş ülkeye ne kadar katkıda bulunmuş beni alakadar etmez ilgilendirmez de.Demem o ki iktidarı da muhalefeti de geçmişte neyse şuan da durum bu gelecekte de böyle olacak.İktidarın yandaş kanalları ne kadar gereksiz ise muhalefetin kanalları da bir o kadar boş,sabahtan akşama negatiflik pompalıyor.Rte ye diktatör diyen Kılıçtaroğlu da kendi partisinde diktatör,değişiklik var mı yok malesef,bundan sonra da olmayacak,
    SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Katılıyorum.

Her kez kendine demokrat

Aldatmaca gırla

O zaman Din bunun neresinde

Niye din varki

Anayasa ve Kanunlar

Gücü gücü yetene

Ahlak ve adalet tabelada

Böyle gelmiş böyle gider

Baştakiler milyar dolarları götürsün bizlerde bin lirayı.

Bu düzen patlar bir yerde.Düdüklü tencere gibi.

YTD.

Ben bunları kabul etmiyorum.Sağ ,sol yada dinci olsun yapanları.

Bu dünyada görmez isek bile bir yaradan varsa öteki dünyada göreceğiz.

Karun kadar zengin olan hatta dünyanın sahibi bile olsalar ölünce bir yere götüremiyorlar.

Tarihte eninde sonunda gerçekleri çıkarma gibi bir huyu vardır.

Dünya 11.liğinden dünya 20 .ciliğine geçişi birileri ilerde yazar.

Ben tek kalsamda bu siyasete bu ahlaka bu iki yüzlülüğe sokayım.

Tek başıma doğruları aramaya devam edeceğim.Haramdan uzak duracağım.Ahlaklı ve dürüst mert açık sözlü dik yalın olmaya devam edeceğim.

Babamın oğlu yamuk yapsa söyleyeceğim.

Benim haram dediğim konularda başka yani.(içki,kumar,faiz gibi konulara takılınmasın)

Rüşvet,çalmak,iftira,yalan(beyaz olmayanı)gibiler haram.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

8. Corona dünya rekoru kırıyor du...
    Abd,Avrupa da Ekonomiler rekor küçülüyor du....
    2.3.4. dalga geliyor du....
    Dış borsalar coşkulu !!!!

Sayfa 987/1001 İlkİlk ... 487887937977985986987988989997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •