Sayfa 186/398 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon
Arama sonucu : 3180 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Rakamlar ordan alindi zaten, tablodan belli olmasi lazim. Bir sonraki sezona bakabilirsin, 2017-2018'de yuzdeler yok. https://www.cdc.gov/flu/about/burden/2018-2019.html

65+'da mortality rate %48 bu sene, gecen sene %66 influenzada. Kimsenin yaygara kopardigini gormedim. Burda korona zorona diye saga sola saldirilmasa ben dahil kimsenin de haberinin olacagi yoktu bu rakamlardan.

Domuz gribi 2009'da 2 milyar insana bulasti, 272 bin olu var dedi CDC.

Ayrica olum siniflamalarinda degisiklige gidildi. Italya'da %10 mesela, cunku korona varsa olum sebebi o olsun o olmasin korona hanesine yaziliyor. Olumlerin sadece %12'si sadece koronaya aitmis, %88'de olumcul baska problemler var zaten kanser, kalp yetmezligi gibi, uzatmalari oynuyorlarmis.

Evet sistem cokuyor. Medyanin ve apocalypsecilerin sayesinde. Herkes toplu olarak hastanelere hucum etti. Amac zaten kaostan para kazanmak. Cok korkuyorsan siginaklara in bence, oteki apocalypseciler coktan indi.
    Bence sen analiz yapmayi birak.
    O tabloya bakip mortality rate % 48 diyorsun.

65 Yas ustu 100000 kisinin 48 oluyor denilen tabloda mortality %48 demissin. PES

Insanlari yaniltiyorsun
    Hadi millete hisseyi aldirirsin en fazla para kaybeder ama hastalikla ilgili yanlis iddialar yaparak insan hayatina mal olursun.
    Vebali cok daha buyuk.
    Binlerce insan bu hastaligi kucumsedigi icin hayatini kaybetti.
    Bak sen dahil risk altindasin.

Para kazanilir kaybedilir ama hayat Geri gelmez.

Bence ozur dilemelisin

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    723
    Vay be en kral maaşlarda, nereden nereye

https://www.airporthaber.com/thy-hab...ilendirme.html

Havayollarının, yakıt fiyatları için ağızlarının suyu akıyor ama kedinin ciğere baktığı gibi bakıyorlar.

https://www.haberturk.com/petrolde-1...631363-ekonomi

Thy
    Çıksa çıkamaz (dünya, iletişim çağında yaşadığı en büyük krizi yaşıyor ve ne olacağını kimse bilmiyor)
    Düşse düşemez (varlık fonu ve thy pusuda bekliyor, dökülseler de alsam diye)

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku

Binlerce insan bu hastaligi kucumsedigi icin hayatini kaybetti.
    Bugün İngiltere'de hiç bir sağlık problemi olmayan turp gibi, 13 yaşındaki İsmail gitti.
    Benim karamsarlık katsayım hızla yükseldi.

Bizim ülkede de, kimsenin sesini çıkarmadığı garip bir karanlık hava var.
    Sosyal medyada, en ufak suç içermeyen paylaşımları göz altına alıyorlar.
    Şimdilik savcı serbest bırakıyor ama gidişat iyi değil.

Imamhatipliler mi ucurdu thy yi. Temel kotil thy yi thy yapti. Kendisi cok basarili bir egitim hayatina sahiptir. Thy nin yukselisi ile imamhatiplilerin alakasi yok olmasida mantik disi.

Not: ben imamhatip mezunu biriyim. Ama liyakatsizlige karsi bagnaz bir savunucu degilim.
     Alıntı Originally Posted by mozel Yazıyı Oku
    İmam hatip tartışması almış başını gidiyor. Meseleye birde şöyle bakalım 18 yıl önce 66 uçakla, 10.4 milyon yolcuyu 100 noktaya taşıyabilen, üçüncü dünya ülkeleri havayolu şirketleri seviyesinde bir THY vardı. Geldiğimiz noktada 361 uçakla 80 milyondan fazla yolcuyu 300 den fazla noktaya taşıyan dünya devi havayolu şirketleriyle rekabet eden bir THY var.

Yolcu sayısını 8 kat, uçak sayısında 6 kat, uçuş noktasında 3 kat büyütmek müthiş bir iş, bunu gözlüde kabul eder gözsüzde.

20 yıl önce THY için ortak aranıyordu, "Biz bu işi beceremiyoruz" diye yabancı bir hava yoluna satışı için uğraşılıyordu. THY'ye talip olan, sonra vazgeçen o yabancı şirket bir ara batmanın eşiğine geldi. THY'ye teklif vermedi. Aradan geçen sürede THY nin büyümesi ortada.

Yeni bir uçuş noktasını sadece uçuş olarak görmemek lazım, uçuş başlayan noktaya ihracat başlıyor, turizm gelişiyor. Havayolu işi Türkiye nin büyümesi için stratejik bir öneme sahip. Devlet bayrak taşıyıcı havayolu şirketini desteklemeyecekte, kimi destekleyecek.

Demek ki neymiş mesele İmam hatip li, Sen Jozef li olmak değilmiş, kim bu ülkeye hizmet ediyorsa, ileriye götürüyorsa başımızın üzerinde yeri var. Kim iktidar olsa kendine yakın kişilerle bu işi götürecek. Hatta zamanında bir adalet bakanı bu durumu "Bizden olmayanları değil de muhalif partinin adamlarını mı alacaktım" diye açıkça itiraf etmiştir.

Halkın oylarıyla gelenler ülkeye hizmet edip ileri götürdüğü sürece milletin teveccühüne sahip olur, herkesin buna saygı gösterecek demokratik olgunluğa sahip olması gerekir. Aksi bir durumda millet ne yapacağını bilir.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Vay be en kral maaşlarda, nereden nereye

https://www.airporthaber.com/thy-hab...ilendirme.html

Havayollarının, yakıt fiyatları için ağızlarının suyu akıyor ama kedinin ciğere baktığı gibi bakıyorlar.

https://www.haberturk.com/petrolde-1...631363-ekonomi

Thy
    Çıksa çıkamaz (dünya, iletişim çağında yaşadığı en büyük krizi yaşıyor ve ne olacağını kimse bilmiyor)
    Düşse düşemez (varlık fonu ve thy pusuda bekliyor, dökülseler de alsam diye
    )
    İki arada bir derede kaldık,,en iyisi al-sat a mı dönsek nedir
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

6. Pegasus 100 tl lere giderken thy nin 20 yi en fazla görebilmesinin nedeni kim ne o zaman madem bu kadar başarılılar? Defter değeri 30tl olan şirket sizin dediğiniz gibi başarılı olsa min 60 tl yi görürdük.

yatırım tavsiyesi değildir sadece tahmin.

7.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Bugün İngiltere'de hiç bir sağlık problemi olmayan turp gibi, 13 yaşındaki İsmail gitti.
    Benim karamsarlık katsayım hızla yükseldi.
    Sayin izmut
    Rakamlarla konusuyorum sadece.
    Sahadan gelen bilgilerimi paylasamam.
    Koskoca Devletler durduk yere ekonomilerini durdurmadi.
    Eger ilac bulunamazsa , milyonlarca insanin hayati risk altinda.
    Hala birileri para derdinde, burdan hisse alalim da para kazanalim.
    Bunlarin hepsi bos.
    Onumuzdeki 6 ayda ilac bulunamazsa sahibi oldugunuz hissenin, evin, paranin hic bir degeri kalmayabilir

Thy de pozisyon actigi icin covid19 u kucumseyen gordu bu gozler.

Anne babaniza dikkat edin. Hayatta degillerse cocugunuza, esinize..

Thy 5 olur , 1 olur , 50 olur , 10 olur ..

Yasam olmayinca 1*0 da 50*0 da 0 eder

8.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Imamhatipliler mi ucurdu thy yi. Temel kotil thy yi thy yapti. Kendisi cok basarili bir egitim hayatina sahiptir. Thy nin yukselisi ile imamhatiplilerin alakasi yok olmasida mantik disi.

Not: ben imamhatip mezunu biriyim. Ama liyakatsizlige karsi bagnaz bir savunucu degilim.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tam da bunu vurguladım mesele İmam hatip değil, her şey %100 liyakatla olduğunu da kimse iddia edemez

ama büyük resimdeki iyileşmeyide kimse inkar edemez, siyasi irade arkasında olmadan sadece genel müdürle falan

bu kadar iş becerilemez

Sayfa 186/398 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •