Sayfa 205/350 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon
Arama sonucu : 2798 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. Boinge 850 ml usd hukumet yardimi.
    Sira sende thy

Ytd

2. Tarihinde doğru düzgün temettü vermemiş olan bir şirketin hisse geri alımında sermaye maliyeti yönetimi gibi bir güdüsü yoktur sanki. Havacılıkta hisse fiyatına dayalı finansman maliyeti klozları da en azından ben şahsen pek duymadım. Eğer ki düşük hisse fiyatında yararlanılmak isteniyorsa da mal sahibi olan TVF'nin bu işe girişmesi daha makul olurdu. Zaman herkes için olduğu gibi şirketler için de nakit kraldır zamanı ve genel kanının aksine şirketler, borçları yüzünden değil elde olan veya olmayan nedenler ile yaşadıkları nakit akış yönetimi sorunları yüzünden zor duruma düşerler. Hele ki 6,5 mia $ kısa vadeli borcum, cüzdanımda da 2.5 mia $ var ise ve kısa / orta vadede operasyonel sorunlar ortadayken bu konuya biraz daha dikkat ederdim herhalde

3. Sarı Kafa petrol fiyatlarını twitle manipule etti.
    Petrol fiyatları ile birlikte ABD petrol şirketleri yükselişe geçince Dow artı kapattı.

Uçaklar uçmadığı ve otomobiller durduğu için petrol fiyatları düştü.

Petrol ihraç eden ülkeler birliği OPEC varda ithal edenlerin niye birliği yok.

Türkiye ve Petrol ithal eden ülkeler için iyi olmadı bu artış.Doğal gaz ithalin deki fiyat formulu petrol fiyatına da bağlı oldu için doğal gazıda etkileyecek bu durum.

Döviz gelirinin azaldığı bu dönemde döviz giderin artması doların TL karşısında artışına sebep olabilir.

4. 9.XX üstü tutunamadık gitti

5. Selamlar saygılar
    Hayırlı cumalar.

Belki ben biraz karamsarım lakin. Dolar artıyor. Durmuyor maalesef. İktisat kuralları belli. Kur artışına karşı ihracat yapmak gerek. İhracat şu an bir tek Thy nin hava kargo ve vagon taşımacılığı ile oluyormuş. O da gıda un, deniz ürünleri ve tıbbi malzeme ve ilaç ,ekseriyetle. Eee o zaman malını iç piyasaya satacaksın ki, ihracat eksiğine ve artan kura karşı iyice eksiye düşme ,geriye gitme, zarar etme batma. O da şu an gıda un ilaç tıbbi malzeme kolonya dezenfektan hariç yok gibi.. bi tek bunlar iç piyasada para ediyor.
    Yani bana göre fiyatlar içinde vs deselerde benim naçizane fikrim piyasalarda olumlu duygusallık var. Fordun müdürü dün iyi senaryo Haziran gibi kepenkleri tekrar açabiliriz dedi.
    Artan kura, kapalı kepenklere rağmen, şu an çalışan para kazanan
    Bir Thy var, hava kargo taşımacılığından, öğrendiğim hava kargosundan epey memnunlarmış, vızır vızır, bir de Gıda un makarna ilaç tıbbi malzeme dezenfektan kolonya satan şirketler fabrikalar, hasar almaz. Diğer şirketler 3 ay zarar yazar, o da iyi senaryo, haziran iş başı yaparlarsa, sonra da ekonomiler toparlanırsa.
    Diğer şirket fabrika dükkan vs İşleri çok zor. Allah kolaylık versin.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.

6. Şirketler neden hisse geri alımı yaparlar???
    Çünkü oluşan fiyatlardan memnun değillerdir..

7. İyi günler.coin me şifresi var mıdır

8.  Alıntı Originally Posted by fettullah Yazıyı Oku
    İyi günler.coin me şifresi var mıdır
    yok

Sayfa 205/350 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz