Sayfa 522/972 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon
Arama sonucu : 7770 madde; 4,169 - 4,176 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI V ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    1450'ye inecek beklentisi var.Çok ilginç baya ciddi bir geri çekilme bu.Acaba 1550 demek isteken hataen mi 1450 dedi
    1450'ye kadar çekilme beklentisinin sebebi nedir? Kaç vakte kadar bu çekilme olacak?
    Keşke bunlarla ilgili de bilgi verseymiş.
    Öyle bir olasılık var üstadım.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Bu varlığa dayalı menkul kıymet işi nedir?
    Çok acayip şeyler var...
    Acaba diyorum inşaat sektörüne el ver mi?
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    PETKM aşağıdaki haberden sonra tavan yaptı.

** Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin* iştiraki Petkim, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs
    (KOVID-19) salgınına karşı verilen mücadelede, üretim planını iç* piyasanın ihtiyacına yönelik olarak sürdürüyor. Plastik, medikal ve* ambalaj sanayii için hammadde tedarikinde kritik bir role sahip olan
    Petkim, Türkiye’de bu zor dönemde ihtiyaç duyulan hammaddeleri tedarik* etmeye aralıksız olarak devam ediyor.
    * * Türkiye’nin ilk ve tek entegre petrokimya tesisi Petkim, virüse* karşı önlem amacıyla kullanımı artan ambalaj, tek kullanımlık plastik* ve medikal ürünlerin hammadde talebini 24 saat kesintisiz üretim* yaparak karşılıyor. Söz konusu ürünler için petrokimya sektörünün* tedarik zincirinin kritik bir önem taşıdığını kaydeden SOCAR Türkiye
    Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Anar
    Mammadov, “Dünya plastik endüstrisi, yeni tip koronavirüs salgını ile* mücadelede ürünleriyle ön saflarda yer alıyor. Türkiye’de bu sektörün* en önemli oyuncusu olarak 55 yıldır iç piyasaya tedarik sağlıyor,* petrokimya ürünleri ihtiyacının yaklaşık yüzde 18’ini karşılıyoruz.
    Hammadde sağladığımız plastik sektörü, hastaların tedavisi ve sağlık* personelinin korunması için gerekli olan malzemelerin üretimini* yaptığı için hammadde sorunu yaşamamalı. Bu zorlu dönemde ithalat* yerine iç piyasadaki üreticilerle ivedi ve yerli çözümler* geliştirebilmenin ülkemiz için ne kadar değerli olduğunu bir kez daha* görüyoruz. Petkim olarak bu süreçte yerli üreticinin hammadde* taleplerine kesintisiz yanıt vererek üzerimize düşen sorumluluğu büyük* bir özveri ile yerine getiriyoruz†değerlendirmesinde bulundu.

* * ‘ÜRETİM VE DAĞITIM KESİNTİSİZ KARŞILANIYOR’

* * Yeni tip koronavirüs nedeniyle global ekonominin olumsuz* etkilendiğine de dikkat çeken Anar Mammadov sözlerine şöyle devam* etti: “Bu süreçte Petkim olarak operasyonlarımız devam ediyor.
    Üretimimizde, bu dönemde ihtiyaç duyulan tıbbi malzemelerin ve* ambalajların girdi türlerine ağırlık verirken, gelen talepleri* karşılamak için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Örneğin son günlerde* çok fazla gündemde olan maske ve tulum kumaşı üretiminde kullanılan* ‘polipropilen nonwoven’ türünden gelen taleplerin tamamını* karşılıyoruz. Bu kritik süreçte Petkim olarak, bu ürünlerin satış* fiyatlarında herhangi bir artışa gitmezken üretim ve dağıtımı* kesintisiz yerine getirmek için de var gücümüzle çalışıyoruz.
    Sadıcım çok teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Öyle bir olasılık var üstadım.
    Öyleyse altında tehlikeli
    Birde dolarda düşüş başlarsa onstaki düşüşle birlikte tepetaklak olur.

Dolarda dusus den ziyade ,altin ons un cakilacagina bende inaniyorum. Ama zamannini tesbit etmek onemli
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Öyleyse altında tehlikeli
    Birde dolarda düşüş başlarsa onstaki düşüşle birlikte tepetaklak olur.
    SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    1450'ye inecek beklentisi var.Çok ilginç baya ciddi bir geri çekilme bu.Acaba 1550 demek isteken hataen mi 1450 dedi
    1450'ye kadar çekilme beklentisinin sebebi nedir? Kaç vakte kadar bu çekilme olacak?
    Keşke bunlarla ilgili de bilgi verseymiş.
    1550 pek ciddi bir çekilme değil üstadım Birgün önceki mailde aşağıdakileri demişti.

"Virüsün aylarca aktif kalması senaryosunu bir kenara koyarsak önce kısa vadeli bir deflasyon ardından 4. ekte petrolden kendisini ayrıştıran enflasyon beklentilerinde görüldüğü üzere yeni bir enflasyonist dönem söz konusu olacaktır. 2008'den sonra ortaya çıkmayan enflasyon şimdi neden çıksın? Çünkü bu kez sadece kredi hacminin artırılmasına yönelik olarak banka rezervleri büyütülmüyor doğrudan ekonominin içine likidite enjekte ediliyor. İşler normale dönse bile merkez bankaları ve kamu cari politikalarını aynı hızla geri çekemeyecek. Dahası globalizasyonda ticaret savaşı ile gördüğümüz tedarik zincirlerinin taşınması sorunu şiddetlenerek devam edecek.* "Dolar, daha sonra dolar ve altın ve en sonra altın" teorime uygun bir gelişme. Önce likidite kaynaklı biraz daha dolar değerlenmesi, ardından tüm ülkeler genişleyici para politikası uyguladığı için doların görece kuvvetli olduğu ama aynı dinamikle altının da yükseldiği bir dönem ve en son altının tek başına yükseldiği bir dönem. Dow/Altın endeksini de geçtiğimiz günlerde paylaşmıştım. Endekslerde bir satış sonrası yeniden büyük bir rally bekliyor olsam da oran artık büyük ölçüde altın lehine gidecektir. Altında 1670 aşılmadığı sürece net bir gerileme daha bekliyorum. "

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    PETKM aşağıdaki haberden sonra tavan yaptı.

** Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin* iştiraki Petkim, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs
    (KOVID-19) salgınına karşı verilen mücadelede, üretim planını iç* piyasanın ihtiyacına yönelik olarak sürdürüyor. Plastik, medikal ve* ambalaj sanayii için hammadde tedarikinde kritik bir role sahip olan
    Petkim, Türkiye’de bu zor dönemde ihtiyaç duyulan hammaddeleri tedarik* etmeye aralıksız olarak devam ediyor.
    * * Türkiye’nin ilk ve tek entegre petrokimya tesisi Petkim, virüse* karşı önlem amacıyla kullanımı artan ambalaj, tek kullanımlık plastik* ve medikal ürünlerin hammadde talebini 24 saat kesintisiz üretim* yaparak karşılıyor. Söz konusu ürünler için petrokimya sektörünün* tedarik zincirinin kritik bir önem taşıdığını kaydeden SOCAR Türkiye
    Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Anar
    Mammadov, “Dünya plastik endüstrisi, yeni tip koronavirüs salgını ile* mücadelede ürünleriyle ön saflarda yer alıyor. Türkiye’de bu sektörün* en önemli oyuncusu olarak 55 yıldır iç piyasaya tedarik sağlıyor,* petrokimya ürünleri ihtiyacının yaklaşık yüzde 18’ini karşılıyoruz.
    Hammadde sağladığımız plastik sektörü, hastaların tedavisi ve sağlık* personelinin korunması için gerekli olan malzemelerin üretimini* yaptığı için hammadde sorunu yaşamamalı. Bu zorlu dönemde ithalat* yerine iç piyasadaki üreticilerle ivedi ve yerli çözümler* geliştirebilmenin ülkemiz için ne kadar değerli olduğunu bir kez daha* görüyoruz. Petkim olarak bu süreçte yerli üreticinin hammadde* taleplerine kesintisiz yanıt vererek üzerimize düşen sorumluluğu büyük* bir özveri ile yerine getiriyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

* * ‘ÜRETİM VE DAĞITIM KESİNTİSİZ KARŞILANIYOR’

* * Yeni tip koronavirüs nedeniyle global ekonominin olumsuz* etkilendiğine de dikkat çeken Anar Mammadov sözlerine şöyle devam* etti: “Bu süreçte Petkim olarak operasyonlarımız devam ediyor.
    Üretimimizde, bu dönemde ihtiyaç duyulan tıbbi malzemelerin ve* ambalajların girdi türlerine ağırlık verirken, gelen talepleri* karşılamak için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Örneğin son günlerde* çok fazla gündemde olan maske ve tulum kumaşı üretiminde kullanılan* ‘polipropilen nonwoven’ türünden gelen taleplerin tamamını* karşılıyoruz. Bu kritik süreçte Petkim olarak, bu ürünlerin satış* fiyatlarında herhangi bir artışa gitmezken üretim ve dağıtımı* kesintisiz yerine getirmek için de var gücümüzle çalışıyoruz.
    Anlasildi tesekkürler

8.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Bu varlığa dayalı menkul kıymet işi nedir?
    Çok acayip şeyler var...
    Acaba diyorum inşaat sektörüne el ver mi?
    Kökenini belki hatırlarsınız Özal döneminde köprü gelirlerine dayalı tahvil ihracı yapmıştı devlet.
    İlk VDMK örnekleri bu GOS'lardı.
    Sonraları gelişti bu piyasa vıdımıkı diye espriler bile yapıldı.

Varlığa dayalı menkul kıymetler (vdmk), çeşitli finansal kurumların alacakları karşılığında çıkardıkları araçlara verilen isim. bankalar ve benzer şirketlerin açtığı bazı krediler, finansal kiralama sözleşmelerinden doğan alacaklar, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının portföylerindeki gayrimenkullerin satışından doğan alacaklar bu araçlara dayanak olabilir. vdmk ihracı yoluyla finansal kurumlar vadesi henüz gelmemiş bu alacaklarına likidite sağlar. yatırımcı ise farklı niteliklere sahip bir alacak havuzunun getirisinden faydalanır.
    2008 yılında amerika merkezli oluşan ve lehman brothers iflası ile başladığı kesinleşen mortgage krizinin ana kaynağının vdmk'lar olması piyasadaki bir çok kişinin gözünde vdmk ihracını piyasa bozucu olarak göstermektedir.

Sayfa 522/972 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •