Sayfa 523/972 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon
Arama sonucu : 7770 madde; 4,177 - 4,184 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI V ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Bu varlığa dayalı menkul kıymet işi nedir?
    Çok acayip şeyler var...
    Acaba diyorum inşaat sektörüne el ver mi?
    VDMK bayadır dillendiriliyordu. Para olmayınca alternatif yaratılmaya çalışılıyor sanırım.
     Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Sadıcım çok teşekkürler.
    Rica ettim emmim

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Kökenini belki hatırlarsınız Özal döneminde köprü gelirlerine dayalı tahvil ihracı yapmıştı devlet.
    İlk VDMK örnekleri bu GOS'lardı.
    Sonraları gelişti bu piyasa vıdımıkı diye espriler bile yapıldı.

Varlığa dayalı menkul kıymetler (vdmk), çeşitli finansal kurumların alacakları karşılığında çıkardıkları araçlara verilen isim. bankalar ve benzer şirketlerin açtığı bazı krediler, finansal kiralama sözleşmelerinden doğan alacaklar, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının portföylerindeki gayrimenkullerin satışından doğan alacaklar bu araçlara dayanak olabilir. vdmk ihracı yoluyla finansal kurumlar vadesi henüz gelmemiş bu alacaklarına likidite sağlar. yatırımcı ise farklı niteliklere sahip bir alacak havuzunun getirisinden faydalanır.
    2008 yılında amerika merkezli oluşan ve lehman brothers iflası ile başladığı kesinleşen mortgage krizinin ana kaynağının vdmk'lar olması piyasadaki bir çok kişinin gözünde vdmk ihracını piyasa bozucu olarak göstermektedir.
    Çok mübarek bir şey.
    Bankalar inşaatçılardan alıp merkez bankasına paketleyip satacak şimdi, hangi bankalar bunlar belli mi?
    Peki merkez bankası ödemeyi nasıl yapacak?
    Peşin mi taksit mi, dolar mı TL mi?
    Bakın son satır çok önemlidir, yetiş ya Webster üstadım.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Kökenini belki hatırlarsınız Özal döneminde köprü gelirlerine dayalı tahvil ihracı yapmıştı devlet.
    İlk VDMK örnekleri bu GOS'lardı.
    Sonraları gelişti bu piyasa vıdımıkı diye espriler bile yapıldı.

Varlığa dayalı menkul kıymetler (vdmk), çeşitli finansal kurumların alacakları karşılığında çıkardıkları araçlara verilen isim. bankalar ve benzer şirketlerin açtığı bazı krediler, finansal kiralama sözleşmelerinden doğan alacaklar, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının portföylerindeki gayrimenkullerin satışından doğan alacaklar bu araçlara dayanak olabilir. vdmk ihracı yoluyla finansal kurumlar vadesi henüz gelmemiş bu alacaklarına likidite sağlar. yatırımcı ise farklı niteliklere sahip bir alacak havuzunun getirisinden faydalanır.
    2008 yılında amerika merkezli oluşan ve lehman brothers iflası ile başladığı kesinleşen mortgage krizinin ana kaynağının vdmk'lar olması piyasadaki bir çok kişinin gözünde vdmk ihracını piyasa bozucu olarak göstermektedir.
    Hay allah VDMK meselesi bana neler anımsattı.
    Satamazsınız efendim denmişti.

Hepimiz seyrederdik o açık oturumları.

İşte ilk VDMK tartışması.Mutlaka seyredin.1983 seçimleri öncesi liderler tartışması.
    https://www.youtube.com/watch?v=P0ei580fjhI

Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Çok mübarek bir şey.
    Bankalar inşaatçılardan alıp merkez bankasına paketleyip satacak şimdi, hangi bankalar bunlar belli mi?
    Peki merkez bankası ödemeyi nasıl yapacak?
    Peşin mi taksit mi, dolar mı TL mi?
    Bakın son satır çok önemlidir, yetiş ya Webster üstadım.
    Emmi sizin bilemediginizi ben nasil bilebilirim
    Ben alayliyim
    Siz fakulte hocasi
    Hem de ekonomistsiniz
    Bu da newstr ye ... Olsun

Agalar
    20 nisan da goruselim...
    Tekrar basliyoruz...
    Nerede kalmistik ?????
    Adam sabah ogleni tahmin edemiyor
    Ben taaaaaa 20 gun sonrayi soyluyorum
    Bir webster kolay yetismiiiiiyorr
    Allah vergisi super bir zekam var
    Cok sansliyim

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Emmi sizin bilemediginizi ben nasil bilebilirim
    Ben alayliyim
    Siz fakulte hocasi
    Hem de ekonomistsiniz
    Bu da newstr ye ... Olsun
    Üstad ben manavım...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Şimdi Webster üstadı destekleyen bir karikatür atıyorum. Nüvüs bakmasın o kıskanıyor. Duyumlarıma göre küresel piyasalarda zenciler işlem yapmaya başlamış:

Olabilir ama tek gerçek şey var. O da Nüvüs kıskanıyor seni ya da beni. Zaten çok değişen bir şey yok:

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Emmi ben de cerkezim
    Medwig macır olabilir mi?
    Eskisehirde gocmenlere macır derler de

8. [QUOTE=jmk99;4297977]Şimdi Webster üstadı destekleyen bir karikatür atıyorum. Nüvüs bakmasın o kıskanıyor. Duyumlarıma göre küresel piyasalarda zenciler işlem yapmaya başlamış:

Benzer mi benzemez mi bilemiyorum ama tam da kafamdaki senaryoya uyuyor, bu sene sonuna doğru, yani yılın ikinci yarısı hastalık ile ilgili iyimser haberler gelecek, borsalarda müthiş ralliler yaşanacak ama ne var ki virüsün verdiği zarar kolay kolay toparlanmaya izin vermeyecek. hatta bitti derken corona ben bitti demeden bitmez diyecek, birkaç yıl 2-3 ayda bir virüs ile ilgili yeni salgın dalgaları gelecek.

Sayfa 523/972 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •