Sayfa 521/972 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon
Arama sonucu : 7770 madde; 4,161 - 4,168 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI V ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Duhul
    Feb 2020
    İkamet
    Cincinnati, Ohio, USA
    Gönderi
    1,700
    Dolar yükselişte: Yılın en yüksek seviyesinde

Ünlü Menkul Değerler TL üzerindeki baskının artarak devam ettiğini belirterek "Gelişmekte olan ülke para birimleri genel olarak dolar karşısında zayıf bir performans sergilerken hafta başındaki negatif ayrışmanın etkilerini hisseden TL ise dolar karşısında 6,60 seviyesinin üzerini test etmeye başladı. Kısa vadeli teknik göstergeler bozulmaya başlarken TL üzerindeki baskının hafiflemesi için kurun 6,55’in altına gerilemesi gerektiğini düşünüyoruz. Aksi bir senaryoda TL’nin destek bulması giderek daha fazla zorlaşacaktır. Kaldı ki küresel olarak resesyonun konuşulduğu bir dönemde reel faiz desteğinden yoksun olması da TL’nin cazibesini azaltan bir faktör olarak öne çıkıyor" değerlendirmesini yaptı. https://ahvalnews-com.cdn.ampproject...eviyesinde?amp

2. Bugün BİST'te Petkim show'u varmış.
    %10 artmış petkim.
    Petkim içeren fon varsa baya etkiler o fonu.

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Acc 0,89%
    eıd 0,56%
    fph -0,08%
    gl1 -1,31%
    gmr -0,24%
    mac -0,75%
    mps -1,27%
    tcd -0,23%
    tkf -0,11%
    tte -2,85%
    ydı -1,45%
    Sarı kız üzmedi bugünde beni ..

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bugün BİST'te Petkim show'u varmış.
    %10 artmış petkim.
    Petkim içeren fon varsa baya etkiler o fonu.
    Bugün oglen bu konu hakkında yazmistim aslinda petrolde anlasma olacak onumu fiyatladi diye düsünmedim degil ama arkasindan kremlin petrol fonu ile ilgili hayalleri olanlari biraz daha beklemelerini soyledi

Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Sarı kız üzmedi bugünde beni ..
    İngiliz kiziyla sari kiz candir can
    Gerisi heyecan
    Yaz onurum bunu 😀

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Altınla ilgili birşeyler demişmi sn admustafa?
    Altınla ilgili sabah demişti üstadım.

"Altın 1580 seviyesine geri çekildikten sonra hafif primli işlem görüyor. Satışların 1450 dibinin altına gelecek şekilde biraz daha sürmesini bekliyorum."

7.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    Bugün oglen bu konu hakkında yazmistim aslinda petrolde anlasma olacak onumu fiyatladi diye düsünmedim degil ama arkasindan kremlin petrol fonu ile ilgili hayalleri olanlari biraz daha beklemelerini soyledi
    PETKM aşağıdaki haberden sonra tavan yaptı.

** Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin* iştiraki Petkim, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs
    (KOVID-19) salgınına karşı verilen mücadelede, üretim planını iç* piyasanın ihtiyacına yönelik olarak sürdürüyor. Plastik, medikal ve* ambalaj sanayii için hammadde tedarikinde kritik bir role sahip olan
    Petkim, Türkiye’de bu zor dönemde ihtiyaç duyulan hammaddeleri tedarik* etmeye aralıksız olarak devam ediyor.
    * * Türkiye’nin ilk ve tek entegre petrokimya tesisi Petkim, virüse* karşı önlem amacıyla kullanımı artan ambalaj, tek kullanımlık plastik* ve medikal ürünlerin hammadde talebini 24 saat kesintisiz üretim* yaparak karşılıyor. Söz konusu ürünler için petrokimya sektörünün* tedarik zincirinin kritik bir önem taşıdığını kaydeden SOCAR Türkiye
    Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Anar
    Mammadov, “Dünya plastik endüstrisi, yeni tip koronavirüs salgını ile* mücadelede ürünleriyle ön saflarda yer alıyor. Türkiye’de bu sektörün* en önemli oyuncusu olarak 55 yıldır iç piyasaya tedarik sağlıyor,* petrokimya ürünleri ihtiyacının yaklaşık yüzde 18’ini karşılıyoruz.
    Hammadde sağladığımız plastik sektörü, hastaların tedavisi ve sağlık* personelinin korunması için gerekli olan malzemelerin üretimini* yaptığı için hammadde sorunu yaşamamalı. Bu zorlu dönemde ithalat* yerine iç piyasadaki üreticilerle ivedi ve yerli çözümler* geliştirebilmenin ülkemiz için ne kadar değerli olduğunu bir kez daha* görüyoruz. Petkim olarak bu süreçte yerli üreticinin hammadde* taleplerine kesintisiz yanıt vererek üzerimize düşen sorumluluğu büyük* bir özveri ile yerine getiriyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

* * ‘ÜRETİM VE DAĞITIM KESİNTİSİZ KARŞILANIYOR’

* * Yeni tip koronavirüs nedeniyle global ekonominin olumsuz* etkilendiğine de dikkat çeken Anar Mammadov sözlerine şöyle devam* etti: “Bu süreçte Petkim olarak operasyonlarımız devam ediyor.
    Üretimimizde, bu dönemde ihtiyaç duyulan tıbbi malzemelerin ve* ambalajların girdi türlerine ağırlık verirken, gelen talepleri* karşılamak için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Örneğin son günlerde* çok fazla gündemde olan maske ve tulum kumaşı üretiminde kullanılan* ‘polipropilen nonwoven’ türünden gelen taleplerin tamamını* karşılıyoruz. Bu kritik süreçte Petkim olarak, bu ürünlerin satış* fiyatlarında herhangi bir artışa gitmezken üretim ve dağıtımı* kesintisiz yerine getirmek için de var gücümüzle çalışıyoruz.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Altınla ilgili sabah demişti üstadım.

"Altın 1580 seviyesine geri çekildikten sonra hafif primli işlem görüyor. Satışların 1450 dibinin altına gelecek şekilde biraz daha sürmesini bekliyorum."
    1450'ye inecek beklentisi var.Çok ilginç baya ciddi bir geri çekilme bu.Acaba 1550 demek isteken hataen mi 1450 dedi
    1450'ye kadar çekilme beklentisinin sebebi nedir? Kaç vakte kadar bu çekilme olacak?
    Keşke bunlarla ilgili de bilgi verseymiş.

Sayfa 521/972 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •