Sayfa 675/972 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon
Arama sonucu : 7770 madde; 5,393 - 5,400 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI V ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Bu corona yı hafife alıyorsunuz diye 2 hafta önce söylemiştim.
    Hala aliyoruz ki
    Madem daha tehlikeli boyutta
    Bist neden kac gundur artida

2.  Alıntı Originally Posted by ahmetcabuk Yazıyı Oku
    ustad lar hangi altın fonu önerirsini??
    Altına yatırım yapmak isteyenlerin altın fonuna değil gram altına yatırım yapmaları daha iyi.
    Çünkü,
    Fon alım satımı valörlü olduğundan al sat yapayım derken onsun hızına ayak uyduramayıp zarar ediyorsunuz.Gramı ise anında al sat imkanı var
    Fonda %10 vergi var gramda yok.
    Altın fonu sandığınız fonların çoğunda altın azınlıkta, içinde kira sertifikası vs dolu.

İlla fon olacaksa bildiğimiz TEFAS fonu değil borsa yatırım fonu olan GOLDTR düşünülebilir.Mesai satinde al sat kolay ve seri ama ondada %10 stopaj var.

İlla TEFAS fonu diyorsanız içinde altın oranı yüksek gözüken fonları seçebilirsiniz mesela FIB

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Hala aliyoruz ki
    Bu hafta imf ve swap hattı dedikodusu bisti yükseltti üstad..ben mayista 95k rakamlarini bekliyordum ama erken ulastik artık 95k destek gibi geliyor..haftaya telekonferans var imf ile gelisen ülkeler arasinda..bu haftada ayni durum devam gibi ..tabi dow ve daxda yükseldi bu hafta onlardanda destek aldik

4.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Hala aliyoruz ki
    Uçmayan uçakları olan firmalar neden artıdaysa ondandır.Anlayamıyorum.Herhalde çok ucuz oldukları düşünülüyor.

5. çok tşk ederim ustadım ilginiz için

6.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Anladim mustafa ustad cok tesekkurler. yani aslinda sormak istedigim . Kap sayfasinda yazan nominal deger = lot sayisi demek oluyor degil mi ? Rayic degerle ilgili bir islem yapmam gerekli mi ?
    Evet Nominal lot sayısı oluyor. Rayiç değer anlık fiyat ile nominal değerin çarpımı ve otomatik hesaplıyor tablo o kısmı.

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Evet Nominal lot sayısı oluyor. Rayiç değer anlık fiyat ile nominal değerin çarpımı ve otomatik hesaplıyor tablo o kısmı.
    Tesekkurler ustad. Peki sizin tablonuzu sablon olarak kullanarak Aft , yay , aes gibi yabanci hisse senedi iceren fonlarin bilgilerini tabloya nasil cekebilirim ? Sizin tablonuza gore B ve J kolonlarinda oynamalar yapmam gerekli fakat ne eklemem gerekli onu bilemedim

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Tesekkurler ustad. Peki sizin tablonuzu sablon olarak kullanarak Aft , yay , aes gibi yabanci hisse senedi iceren fonlarin bilgilerini tabloya nasil cekebilirim ? Sizin tablonuza gore B ve J kolonlarinda oynamalar yapmam gerekli fakat ne eklemem gerekli onu bilemedim
    Orada işler biraz karışıyor üstadım. B kolonu ilgili hissenin işlem gördüğü borsanın kodu. Normalde tabloya hisse kodunu yazdığınızda işlem gördüğü borsadan Google Finance servisi vasıtasıyla fiyat bilgisini alıyor. Fakat bazı hisse kodları farklı borsalarda olduğu için farklı fiyatlar gelebiliyor. Bu karışıklığı gidermek için ilgili borsa koduyla yazarak formüle etmek için oluşturuldu. Söz gelimi BIST'te işlem gören hisse için IST:Hisse Kodu, Londra'da işlem gören için LSE:Hisse Kodu gibi yazmanız gerekiyor.

J kolonu ise hisse grafiğini görmek için sonradan eklemiştim. İsterseniz o kolonu direkt iptal edin.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Sayfa 675/972 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •