Sayfa 969/972 İlkİlk ... 469869919959967968969970971 ... SonSon
Arama sonucu : 7770 madde; 7,745 - 7,752 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI V ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Boyle bir sey yok diye biliyorum. Stopaj odeniyor. Siz odenmedigine emin misiniz ?
    Dün Ata yatırım genel müdürü ekoturk canlı yayınına katıldı isminde döviz geçen fonların stopaja tabi olmadığını söyledi

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Onemli olan bugun atacagi degil
    Yarinki atacagidir
    Yarin satis veren biri eksi on yazarsa sifirla cikar...
    Cogu kisi zaten ekside
    1 haftaya kadar yeni dip beklemiyorum üstad. güzel bi rakama gelirse mayısın ilk haftası zararda olan için(kısa vadeli düşünenler için) bir firsat olabilir. tabi sadece düşünce benimkisi. londra bugün iştahlı ama yarın nolur bilmem. yatırım tavsiyesi degildir

3.  Alıntı Originally Posted by ibrahim16 Yazıyı Oku
    http://www.uscfinvestments.com/holdings/uso

Petrol fonu almak isteyen arkadaşlar linkteki bilgileri incelesin. AES içindeki en büyük EFT in bilgileridir. %27 petrol kontratı var elinde. Onlarda haziran ve temmuz kontratları. Bu ay yapacakları işde haziran kontratlarını satıp ağustos kontratı almak. BNO dada durum aynı.
    bu fonların amacı fiyatı takip etmektir. Ani fiyat yükselişlerinde fonun fiyatı yükselir. Oda fondaki kontratlar oranında olur. ani fiyat yükseliş beklentiniz varsa para kazandırır. yükseliş trendi uzun zamana yayılırsa fonun değeri artmaz aksine düşer çünkü her ay ucuz kontratları satıp pahalı kontratları almak zorunda kalacaktır. YTD.
     Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Eger dedikleriniz dogruysa biz aes e bosuna yatirim yapmisiz. Siz diyorsunuz ki ornegin petrol fiyati kasimda 40-50 dolarlari bulursa. Biz yine zarar edecegiz. Bu aes fonu sadece kisa vadeli yatirim icin mi ?
    Hocam,

AES fonun linkteki açıklamadan gördüğüm kadarıyla %90 gibi bir ilişki ile s&p petrol endeksini takip ediyor.

Kıyas fonun son bir yıllık götürüsü %83 iken AES fonun son bir yıllık götürüsü %67 seviyesindedir.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    keşke benim hesaba göre %6 anca ediyor.
    doğru olabilir üstad ama %10 bekliyorum ben yine. şu manyak etf nin https://www.bloomberg.com/quote/UCO:US ortalama %25 i kadar kadar getiriyor aes. ama fonu yoneten kesin düşüş gordüğünde neden satip alttan almiyor anlamiyorum. aynı acc mantigi bekle ve bat. yatirim tavsiyesi degildir

5. bu fonların fiyatını değiştiren varlıklar vadeli petrol kontratları. Fonda şu anda sadece haziran temmuz kontratları var. piyasada şubat 2022 kontratına kadar bütün kontratlar var. bu kontratların tamamını bugünden alıp beklerse fonun fiyatı petrolün fiyatı 50 dolara geldiğinde artar.2 ay kala kontrat alımı yaparsa 50 dolarlık kontratı 45 dolara alacak. bugün alsa 25 dolara alacak. %30 civarında kontrat var ellerinde.Bugün şu ana kadar ham petrolün fiyatı %30 arttı USO nun değeri %12 arttı. o kadar bile artmazdı içinde amerikan tahvili olmasa. ETF ler bu stratejiyle giderlerse beklediğiniz karlar bugünkü gibi ani yükselişler haricinde oluşamaz diye düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Dün Ata yatırım genel müdürü ekoturk canlı yayınına katıldı isminde döviz geçen fonların stopaja tabi olmadığını söyledi
    Kaynağını da söyleseydi keşke.
    %80 hisse içeren fon dışında stopaj vardır.

7. Tv yayınların sonunda bize inanarak işlem yapmayın yazıyorlar

Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku

KT portföyde stopaj var yazmış.

https://www.ktportfoy.com.tr/yatirim...aktadir.2.aspx
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

isbank ululararsi piyasa hesabı açıyorum. uc bes kuruş petrol emtia bakayım batarsam söylerim ) ytd

Sayfa 969/972 İlkİlk ... 469869919959967968969970971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •