Sayfa 352/1001 İlkİlk ... 252302342350351352353354362402452852 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 2,809 - 2,816 arası.

Konu: Viop - XIV

Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    izolasyon günü 6
    Çocuk hanım uyuyor. Çayı demledim.
    Başlığı okudum. Sn Aleni nin kararı üzdü. Çocuklar önemli değil demiş ama çocuk sorumluluktur. Kesintisiz rol model ararlar. Olmadığında yoldan sapmaları kolaylaşabilir. Diğer yandan tek atımlık kurşundur insan hayatı. Kendine ait olanı yaşamak güzeldir. Ama kendini düşündüğünde en önemlisi karakterin ve yalnızlığa olan bağışıklılığın ön plana çıkar. 5 kez evlenip sonunda hayatını rezil edenler bilirim. Yalnızlık senin işin ise çocuklar için de su akar yolunu bulur diyorsan, affedilmeyecek bir konu varsa seçim senin...
    Artık insanlar evde kaldıkça başlık vioptan aile toplantısı haline dönecek. İlginç bir süreç.
    Beklentim 3 ay içinde 500 bin vaka idi dünyada.İtalyadaki kontrolsüzlük, ispanya ve fransanın katılması almanyanın sınırda olması düşündürüyor. Gençler çok ulaşmak istediği avrupaya ulaşacak bu salgın geçtiğinde. Acayip iş gücüne ihtiyaç duyacak avrupa.
    gelgör ki 22 yy da kapitalizmin sona ermesi düşüncemi daha öne çekebilir bu virüs. Tüm dünyada insanların evlere kapanması ile üretim azalacak, tüketim azalacak. Üretim daha çok robotlarla yapılmaya başlanacak belki de. Bu salgın büyük ihtimal yapay zekanın daha az denenerek kullanılmaya başlamasına da neden olabilir.
    Kendine yeten site devletleri 22 yy ın ortasında beklerken bu fikrimi de öne çekebilir salgın.
    Sözün özü hava su temizlense de kimyasallar açısından salgın nedeniyle
    artık hiç bir şey tüm dünyada eskisi gibi olmayacak.
    iyi tatiller...
    Bende benzer fikirlerdeyim. Ulus devletin parlayacağı, zenginlerin servetlerini gizlemek zorunda kalacağı bir dönem bizi bekliyor olabilir

Düşünün 1930ların temel ürünlerini kendin üret, fabrikaların lojmanları olsun. Banka bankolarında camlı bölme olsun gibi geçmişe ait kavramların bugün işe yarayacağı gerçeği insana garip geliyor.

Veya

Bu ülkede cuma namazında cemaat camiye sokulmayacak dense ve bunun ak parti iktidarında olacağını söyleseler güler geçerdim. Ama bugün bu gerçek oldu. Bu nedenle geçmişi yargılamayı seven halkımızın bugünlerden ders çıkarması gerekiyor.

Son olarak şu olay sonrası gerek toplum bilimlerinde, sağlıkta, mühendislikte ve finansta inanılmaz bilgi oluşmuş olacak akademisyenlere şimdiden kolay gelsin. Doğru noktadan yakalarsa ses getiren teoriler ortaya çıkabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Gemiler için eskiden kullanılan karantina terimi de değişmeli bu salgınla.
    Bu bir izolasyon. Sosyal izolasyon.
    Karantinada toplu halde insanların bulunduğu mekanlar vardır. Diamond gemisinde vaka 700 lere çıkınca birinin aklına geldi. Evli evine köylü köyüne dediler. Böylece bulaş azaldı. Aynı gemide devam etselerdi yolcuların tümü hastalanabilirdi.
    Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

3. LUTFEN OKUYUN.. Herkese saglikli huzurlu haftasonlari..
    Dun geceden beri beynim yandi. Haber turke konu olan ve koronavirus vakalariyla ilgilenen 2 prof konugun aciklamalari beni pert etti. Bu pozitif vakalarin hepsi hastanede mi dedi mehmet akif.. doktorlarin cevabi hayir.. nasil hayir dedi. Evde izole oluyorlarmis. Hastaneye tahlil icin geliyorlarmis ve olasi vaka kaydiyla ormek aliniyirmus. Sonuclar cikinca kesin vakaya aktarilip evde karantinada kaliyorlarmis durumu agir olmayanlar. Mehmet akif delirdi ben bunu kabul etmiyorum yani kendi insiyatiflerine birakiyorsunuz ortada gezinip bulastimalarini. Doktorlar da evet bu konuda yapilmasi gereken karantinaya alinmalari dedi..
    Sonuc olarak sen evde otur ben oturayim. Bu 600 vakanin bilmemkac tanesi sokaklarda. Rezillik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Virus vakaları durulduğunda cds lerde düşecektir. Şuanda 1 yıl vadeli eurobond %6 faiz veriyor. İnanilmaz faiz rakamları dolar bazinda. Herşey normale döndüğünde sıfır faizli trilyonlarca dolar, euro, sterlin ve yen getiri arayışına girecek.
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

5. Haa kolluk gucleri takip ediyor mu diye sordu nagehan yada digeri onun da cevabi hayir..

6.  Alıntı Originally Posted by alihaydar Yazıyı Oku
    LUTFEN OKUYUN.. Herkese saglikli huzurlu haftasonlari..
    Dun geceden beri beynim yandi. Haber turke konu olan ve koronavirus vakalariyla ilgilenen 2 prof konugun aciklamalari beni pert etti. Bu pozitif vakalarin hepsi hastanede mi dedi mehmet akif.. doktorlarin cevabi hayir.. nasil hayir dedi. Evde izole oluyorlarmis. Hastaneye tahlil icin geliyorlarmis ve olasi vaka kaydiyla ormek aliniyirmus. Sonuclar cikinca kesin vakaya aktarilip evde karantinada kaliyorlarmis durumu agir olmayanlar. Mehmet akif delirdi ben bunu kabul etmiyorum yani kendi insiyatiflerine birakiyorsunuz ortada gezinip bulastimalarini. Doktorlar da evet bu konuda yapilmasi gereken karantinaya alinmalari dedi..
    Sonuc olarak sen evde otur ben oturayim. Bu 600 vakanin bilmemkac tanesi sokaklarda. Rezillik
    Tüm dünyada bilgiye kolay ulaşım başladığında herşeyi bilenler ortaya çıktı. Zamanla bilgilerin doğruluğu ve sonrasında gerçekliği azalmaya başladı. Bunun sonucu tüm dünya toplumlarında konusunda daha az uzman ama öz güveni tavan yapmış bireyler ortaya çıktı.
    SOnra bu uzman bireyler tıpkı ingilteredeki gibi zaten bu virüsten kaçış yok (%80 i virüsle karşılaşacak)toplum buna direnç geliştirmeli gibi tezler üretmeye başladı. Nedensel açıdan doğru idi, dünyadan izole bir ülke imkansızdı.
    Bir tek şunu es geçtiler sağlık sistemleri toplamda populasyonun % 5-10 unu tedavi etme kapasitesi üzerine kurulmuştu. Hele ki bu hastalıkta gerekli olan solunum cihazı çok daha az oranda idi. İngiltere bu hatasından döndü. Ama bu hatanın hesabını vaka sayısı kesecek. izleyeceğiz.
    büyük ihtimal avrupa yaşlanan nüfusu gözden çıkardı ilk planda.
    Bizdeki programı izlemedim. Ama evde karantinada olanlar da toplu taşıma ile gidip gelmiyordur herhalde. Yoksa benim kendimi izole etmemin hiç bir faydası olmayacak. Sonsuza kadar evde kalamıyacağıma göre daha geç olsa da ben de hastalanacağım.
    Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

7. Beni en çok ekonomik yanı tedirgin ediyor. Milyonlarca insan dar gelirli, bu iş 1 sene sürse bu insanlar ne yer ne içer, nasıl gıda temini yapar? Yeni doğan bebeler. Tam bir felaket gerçekten. İşte bu yüzden dedik, milli sermayemizi yemeyelim, dışarı aktarmayalım, ürettiğimizden fazla tüketmetmeyelim.. fed, devamlı para bastı, biz devamlı borçlandık, onlar bastı biz borçlandık. Almanya, fransa, ingiltere bunlar cari fazlaları, fonları var bir şekilde halleder, peki ya biz? Milyonlarca maaşla kıt kanaat geçinenler ne yapacak arkadaşlar? Coronadan da vahim maalesef. En fazla sabredeceğimiz 2 ay. Üstü olmaz bence..

8. Devlet bizim vergilere sırtını dayamış, kasada parası yok ekstra çıkarsın versin.. emekli maaşları var.. vergi baya düşmüştür.. nasıl dönecek bu çark?

Sayfa 352/1001 İlkİlk ... 252302342350351352353354362402452852 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •