Sayfa 722/1001 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: Viop - XIV

1.  Alıntı Originally Posted by gerekli Yazıyı Oku
    Dün ve bugün fed coronayı yendi.
    2020 yılında piyasalar coronAYı testinden geçiyor, yıl bitmeden kim kimi yendi bilemeyiz
    Aralık ayında kimler sağ kalmış topikte bakar sayım yaparız,sütcü bile isyan edecek bence

16.96 Since 27 Aralık 2023

2.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    TV de corona test kiti videosu var. Görevli pamuklu çubuğu deneğin gırtlağına kadar sokuyor. Sadece öksürük ile geçmesi normal.
    FED para basmıyor bu başlıkta çok kişi böyle yazıyor. 2009 da bu işi yaptılar nasıl oldu. Bu varlık alımı batmış şirketlerin kasalarındaki toksik assetler çöpe dönüştüğü için şirket bilancoları bozuktu. Basılan dediğimiz para kağıt üzerinde o şirkete açılmış kredi gibi. Bu yolla şirket bilancosu varlıklar anlamında düzeltilmiş oluyor. Yani ortada dolaşan nakit para yok halka yansıyan para yok o para sokağa inmiyor inmediği içinde enf. olmuyor. Pasif takipcinizden bir yorum.

3.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    orasını ben de anlamıyorum,onun onda biri para bassak tl olarak yüzde 10000 olur enflasyon bizde...
    Sorun da orada ya. O kadar çok finansal/finans dışı enstrüman ortaya saçıldı ki her biri sanki ayrı birer emtia imiş gibi soğuruyor basılanı. virüs gibi doğanın susturucu müdahaleleri ile bunların balon bile olmadığını arada fark edeceğiz sanırım. ortam sustukça daha da basıyorlar gazı, basıyorlar gazı. şişir babam şişir.

4.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    Sorun da orada ya. O kadar çok finansal/finans dışı enstrüman ortaya saçıldı ki her biri sanki ayrı birer emtia imiş gibi soğuruyor basılanı. virüs gibi doğanın susturucu müdahaleleri ile bunların balon bile olmadığını arada fark edeceğiz sanırım. ortam sustukça dahada basıyorlar gazı, basıyorlar gazı. şişir babam şişir.
    en büyük balon da bitcoin sanki,nedir karşılığı anlamadım........

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    FED den çıkan para vatandaşın cebine girmiyor muhtemelen, hazine tahvili, şirket hissesi, pahalı yat, ev vs enflayon yaratmayan şeylere gidiyor olabilir.

ABD doları güçlü olunca dışarıdan enflasyon değil deflasyon ithal etmiş oluyor belki, yani sürekli yerel üretim yerine daha ucuz olan ithal malları alıyorlar bence.
    Mantıklı..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

6. rezerv paranın enflasyon yaratması zor. basılan para dünya dolaşımına giriyor. emtialara giriyor. merkez bankaları topluyor vs.
    bizde TL sadece yurtiçinde kaldığı için enflasyon canavarı oluyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,792
    Blog Entries
    1
    Bazen bizde bir fikir ortada duruyor ama azıcık düşünen olmuyor. Portakal corona başında aynı fiyat iken birden ülkede başlayınca çat çat fiyatı arttı. Yanı ülkeye geleceği biliniyor ama vatandaşın c vitamini diye saldıracağı o an akıllara gelmiyor.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

8.  Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    en büyük balon da bitcoin sanki,nedir karşılığı anlamadım........
    başlangıçta ben de meraktan daldım o zaman da hiç birşey ifade etmiyordu bana şimdi de şu coin dünyası. buffetın kızdığı kadar var.

viopta yokken burda yazardım. viopa sırf hedge amaçlı girdiğimden beri ise pek yazmadım. uzun süre sonra ilk kez bugün zararla kapattım pozisyonu. paradigma değişiyor, yönü anlamak için biraz köşeden seyretmek makul olabilir.

Sayfa 722/1001 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •