Sayfa 783/1001 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 6,257 - 6,264 arası.

Konu: Viop - XIV

Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Benimki gedik, ben mi yanlis hesapliyorum diyeceğim ama 2 kat gibi
    Belki bazı pay vadelilere ekstra teminat alıyordur. Bi ara pegasusla tskb de vardı.
    Belki de kafasına göre takılıyorlardır. Sanki müşteriyi çok düşünuyorlar ya.

2. Kazanmak gerçekten imkansız hale geldi. Sağı solu kim girse çarpıyor kardaki pozisyonu maliyete verdim sonunda.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Köpekler gibi malda ama herkes dışarıda..O nedenle daha sürmeli yukarı..
    Sabah Garan 7,93 gördü oradan 7,76'ya kadar verdi şimdi tekrar aldı 7,87..
    Ciddi mal almışlar ki korkutup yukarı kaçırıyor hemen. Bu malları 1-2 günde satamaz en az 4-5 gün buralarda ve yukarılarda tutmalı ki satabilsin. Yön yukarı bu günlerde

Serkan yanlis hesapliyorsun. Gedikte 2 kat teminat yok. Yuzde 25 ek teminat var. Ha bilmem hsngi hisselerde islem yapiyorsun ama benim yaptiklarimda hic oyle bir sey olmadi.

Ornegin thy su anda 231 TL bir kontrat

Dow jones a yatirim yapma imkanim var. Turkiyeden de yapilir ama masrafli. Yok komisyon yok islem ucreti yok saklama vs.

Dolar hep dolar. Adamlar teknik calisiyor. Eger olurda firsat verirse bist yerine dow a yatirim yapacam.

6. EED Başkanı/Kumbaroğlu:Elektrik ve doğal gazda indirim masaya gelebilir

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Koronavirüs nedeniyle öğrenciden veliye, 65 yaş üzeri yaşlılardan onlarca farklı sektörde çalışan binlerce vatandaşa kadar milyonlarca kişi gününü evinde geçiriyor. Bu durum hane içi enerji tüketimindeki dengeleri de değiştirdi. EED Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu hem salgın nedeniyle artan enerji tüketim rakamlarını açıkladı, hem de vatandaşlar için indirim ve ödeme kolaylığı seçeneğine vurgu yaptı.

Çin'de ortaya çıkan, ardından bir anda tüm dünyaya yayılan ve Avrupa'yı adeta kasıp kavuran koronavirüs ülkemizdeki hayatı da doğrudan etkiledi. Tatil edilen okulları, eğitimine ara verilen üniversiteler, ardından kamuda atılan adımlar ve özel sektörün iş saati düzenlemeleri izledi. Sonuçta milyonlarca vatandaş sağlıkları için kendilerini izole etti ve evine kapandı. Bu durum Türkiye'nin enerji tüketim alışkanlıklarını değiştirdi.

Elektrikte akşam 8 yerine öğlen 11'de yük artıyor

Enerji Ekonomisi Derneği Başkanı, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, hem son dönemlerdeki enerji tüketim verilerindeki artışı açıkladı.

Yakın zaman öncesine kadar akşam 8 sularında hane içi elektrik tüketiminin en üst düzeye çıktığını anımsatan Prof. Dr. Kumbaroğlu, "Evde geçirilen günler bunu da değiştirdi. Okulların kapatıldığı 16 Mart Pazartesi'nden bu yana en çok tüketim öğlen 11 sularında gerçekleşiyor." dedi.

Geçen yıla göre elektrik tüketimi yüzde 6'ya yakın arttı

"16 Mart'tan sonraki bir haftalık zaman dilimindeki toplam elektrik talebi bir önceki haftaya göre yüzde 2.2 yükseldi." diyen Kumbaroğlu, "Bir önceki yılın aynı dönemiyle kıyasladığımızda ise artışın yüzde 5.9 olduğunu görüyoruz." ifadesini kullandı.

Doğal gaz tüketimi 2 katına çıktı

Koronavirüs nedeniyle evde geçirilen dönemde hane için doğal gaz tüketiminde de ciddi artışlar olduğunu anlatan Prof. Dr. Kumbaroğlu şöyle devam etti:

"16 Mart'tan sonraki bir haftalık zaman dilimindeki referans fiyat üzerinden eşleşme miktarları bir önceki haftaya göre yüzde 65 yükselmiş. Bu verileri 2019'un aynı dönemiyle kıyaslarsak artışın yüzde 116 olduğunu görüyoruz. Vatandaşlar ve çocuklar evdeyken doğal gaz tüketimi neredeyse 2 kattan fazla artmış."

İndirim ve ödeme kolaylığı masaya gelebilir

Bu dönemde satışları artan enerji şirketlerinin kesintisiz arz için gerekli altyapı yatırımları ve planlamaları yapması gerektiğini anlatan Gürkan Kumbaroğlu, "Fiyatların düşürülmesi ve ödeme güçlüğü olan vatandaşlara kolaylık sağlanması çok önemli. Gelecek günlerde bu adım masaya gelebilir. Böyle bir dönemde rekabetçi piyasanın sağlıklı işlemesini sağlayacak düzenlemeler, denetim ve şeffaflık önem kazanmakta." dedi.
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Serkan yanlis hesapliyorsun. Gedikte 2 kat teminat yok. Yuzde 25 ek teminat var. Ha bilmem hsngi hisselerde islem yapiyorsun ama benim yaptiklarimda hic oyle bir sey olmadi.

Ornegin thy su anda 231 TL bir kontrat
    231 tl ye kontrat mı olur ya
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    231 tl ye kontrat mı olur ya
    Hesapladım %50 ek teminat görünüyor
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

Sayfa 783/1001 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •