Sayfa 883/1001 İlkİlk ... 383783833873881882883884885893933983 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 7,057 - 7,064 arası.

Konu: Viop - XIV

1. Bakalım ne kadar süre gidecek. Şu süreçte imf ye gidemezler, giderlerse inşaat, kanal istanbul işleri durur. İmf anında keser çünkü onları.
    Emin olun ekonomiyi imf yönetirse mevcut hükümetten daha tasarruflu ülke oluruz. Olan bizlere olur tabii.

Bu corona mevzusunda devletin kasasının boş olduğunu bir çok kişi anlamıştır. Biz bu işlerle uğraştığımız için borçlanarak yürütüldüğünü, bir yerde oatlayacağını hepimiz tahmin ediyorduk, coronaya nasip oldu. Herkes anlamamıştır ama yüzde 10 u bile anlasa ne mutlu. O gereksiz yollar, gereksiz yapılan şehir hastaneleri, gereksiz havalimanları karnımızı doyurabilecek mi? Bizi bu krizden çıkarabilecek mi? Hayır. Bu işin fed in para basmasıyla olabileceğini sanıyor muyuz? Ben sanmıyorum bu daha büyük kriz oluşturacak, çünkü dünya enflasyona boğulacak. Şimdilik enflasyonlar düşük olduğu için bir süre daha az hissedilir ama daha sonra hissiyat artmaya başlayacak.
    Biz ise para bile basamıyoruz, çünkü borçlanabilecek gücümüz yok cds ler uçuk. Borçlansak bile geri ödeme sorunu var.
    Bu corona bitince her şey eskisi gibi olacağını sananlar, piyasaların bu para bolluğunda uçacağını, kaçacağını sanan büyük yanılgıya düşer

Seçimlerin bedelini ödeyeceğiz, bu kaçınılmaz sonumuz.

Borsa tarafında 55-65K lar kaçınılmaz sonumuz.

2.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Pgsus vadeli spot tavan oldugu icin mi hareket etmiyor. 31.08 e takildi kaldi ama tavan degil
    Vadeli tavan degilse hareket etmesi lazim. 1 kontrat dene

3.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Pgsus vadeli spot tavan oldugu icin mi hareket etmiyor. 31.08 e takildi kaldi ama tavan degil
    Piyasa yapıcı çakal. Onu yedirir mi sana bana? Tavana gelince 20 milyonluk short aç, sıfır risk. Kesin para kazanırsın. Bunlar büyük çakaldır.
    Öyle tavana falan değdirmezler.

Hissede ise açığa satılmıyor, rahat tavana değdirebiliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Havayollarında pilot hostes yer hizmetlerine uçak uçmuyorsa şayet diye ücretsiz süresiz izin vermiş olabilir mi acaba .

Tekstilde perakendede birçok firmada öyle oldu diye duyuyoruz da o yüzden sormak istedim .

Pilot maaşları en büyük gider sorunu değil mi

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    İşten çıkarılmak yerine, önce ücretli izinlerin kullandırılması, sonra bu dönemde evde kalmak isteyen çalışanlara ücretsiz izin verilebilir ( çocuklu anne babalar, ya da risk grubunda olan 60 yaş üzeri çalışanlar)...bu iş daha da uzarsa, birer aylık dönüşümlü ücretsiz izinler gündeme gelebilir...bu tür zamanlarda çalışanını hemen gözden çıkarmayan, sonraki yıllarda çalışan bağlılığı ile karşılığını kat kat alacaktır...Pegasus özel olmasına rağmen, çalışına sahip çıkma noktasında thy ye göre daha iyi galiba.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Piyasa yapıcı çakal. Onu yedirir mi sana bana? Tavana gelince 20 milyonluk short aç, sıfır risk. Kesin para kazanırsın. Bunlar büyük çakaldır.
    Ne guzel arbitraj sansi var. Spotta malim olsaydi degerlendirirdim. Spot sat vadeli long

6.  Alıntı Originally Posted by integrating-factor Yazıyı Oku
    Benim çıkışa inancım bitti

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Son 20 entry' nizi okudum...

Çıkışa inandığınızı gösteren bir tane bile gönderi göremedim...

Yani birşeyin bitmesi için önce var olması gerekiyor teorik olarak da olsa...

7. Dolar neden halen artıda çözebilmiş değilim. asdas. :P
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by metalurjist_88 Yazıyı Oku
    Ne guzel arbitraj sansi var. Spotta malim olsaydi degerlendirirdim. Spot sat vadeli long
    Ahah bir yap bakalım ne oluyor. Hisse düşer vadeli sabit kalır, fiyatı dengeler. Sende baka kalırsın. Arbitrajmış...
    Hisselerde açığa sat olmadığı için tavana değdiriyorlar çok rahat. Viop da değdirmiyorlar
    Gelirse short açarım garanti para.

Açığa sat yasağı kalksın. Hisseleri yine tavana değerken göremezsiniz. Yüzde 3 yakınlaşır en fazla.

Sayfa 883/1001 İlkİlk ... 383783833873881882883884885893933983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •