Sayfa 412/1001 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 3,289 - 3,296 arası.

Konu: Viop - XIV

1. Aşı bulduk, ilaç bulduk gibi haberlerin çoğu hikaye. Hikaye olduğunu bildiği için piyasa da hiç sallamıyor zaten. Mutasyona uğrayan bir virüs. Öyle aha biz aşı bulduk deyince çözülmüyor malesef. Keşke bulunsa. Normal gribin bile 400 çeşidi var.

Yukardaki arkadaşın da dediği gibi sarımsak gerçekten çok çok özel bir besinmiş. Ben pek sevmem ama fakat iki gün önce grip oldum. Normal grip tabi ateşim yoktu :D
    Herneyse bi sürü antibiyotik, grip ilaçları vs içtim hiç bir faydasını görmedim. Dün akşam hanım bikaç diş sarısak koydu önüme. Şunları ye bakalım dedi. Çiğ çiğ yedim onları.
    Yedikten sonra ağzımı,boğazımı,dilimi,genzimi öyle bir yaktı ki gözümden yaş geldi. Kıvrandım resmen. Sarımsak acı olduğu için değil. Ağzım,genzim,boğazım enfeksiyon olduğu için sarımsak resmen ateş etti oralara.
    Sonuç : yarım saat sonra ne geniz akıntısı, boğaz ağrısı hiç bir şikayetim kalmadı. Boğazım pamuk gibi oldu.

Böyle şeylere pek inanmazdım. Ama gerçekten sarımsak mucizevi bir bitkiymiş. Grip falan olacağınızı anladığınız anda çiğ halde yutun eğer yiyemiyosanız. Hatta her gün bir diş yutmak lazım.

2. Secbul, alem adamsın...

Şu anda insanların çaresizliğini fırsata çevirme peşinde olan çok fazla insan var..
    Dikkat etmek gerekir..
    Bence herşey şuanda çok belirsiz....
    Gerçeklerle yalanlar içiçe geçmiş durumda.

3. 158 benden.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Yöntem kalmadı evde ne yapalım...

Amuda kalkıp ters durunca ciğere girmiyormuş da deniliyor onu da paylaşıp rahatlayayım iyice..
    Bunu uygulayacak kişi en az 24 saat o şekilde durabilmek için tüm hazırlıklarını yapsın ki, bu türlerden komple kurtulalım.

5.  Alıntı Originally Posted by Karatay Yazıyı Oku
    Secbul, alem adamsın...

Şu anda insanların çaresizliğini fırsata çevirme peşinde olan çok fazla insan var..
    Dikkat etmek gerekir..
    Bence herşey şuanda çok belirsiz....
    Gerçeklerle yalanlar içiçe geçmiş durumda.

Yazdıklarınızın tümüne katılıyorum fakat bir tane ilaç var dün konu ile ilgili yazdım ve paylaştım .Borsa gündem , cumhuriyette yayınlandı .......... onaylanmış bir ilaç var ismi Plaquenil 200 Mg 30 Film 1955 yılında Amerikada bulunmuş ve eczanelerde satılan sıtma ve eklem ağrıları için kullanılan ilaç bu internete yazdığınız da çıkıyor özelliklerine bakabilirsiniz yani bi eczacı arkadaşım olsa sorcam Türkiyede satılıyormu diye ....İstanbul eczacılar birliği yazı yayınlamış reçeteyle dağıtımı konusunda . hatta eczanelerden şu anda toplatımı yoktur diyede yazmışlar paniğe sebep olmasın diye yani bu onaylanmış ve yıllardır sıtma ve eklem ağrıları için kullanılan bir ilaç ....fransa bunu koronavirüsde denemeye kullanmaya başlayacak 20-25 kişide denemişler İngilizcesinide buldum okudum antibiyotikle beraber doktor kontrolünde veriyorlarmış yapılan deneyde hastaların % 70 korodan kurtulmuş temiz çıkmış Trump da bu konuda deneyelim demiş.Yani şunu iyi anlayalım bilinen sıtma ilacı koronovirüs de denenecek yenilik orada yeni icat edilen bir ilaç değil.Şu anda eldeki tek imkan bu şimdi ölüm döşeğinde ölümü beklemek yerine son çare insanlara umut olur benim bildiğim ilaç bu , diğer ilaçlar hakkında bilgim yok , internette dolaşanlara da itibar etmeyin fırsatçılar mutlaka olacaktır Allah korusun ölümcül bile olabilir.Bu konularda doktorun onayı olmadan bilmediğiniz ilaçları kullanmayın kötü sonuçlar olabilir.Bu ialcın fransa tarafından denenmesini bekleyelim.Fiatına baktım 20 tl pahalı bir ilaç da değil.Ama doktorlardan eczacılardan daha detaylı bilgi almalıyız ve Fransada yapılacak olan deneyin sonucunu beklemeliyizçİnşallah bir an önce kullanıma sunulur bu belayı defederiz.Koronavirüssüz günler dileğiyle sağlıcakla kalın.
    FAİZLE ALIŞVERİŞ YAPANIN , FAİZLE YATIP KALKANIN BURNU B.....K DAN KURTULMAZ.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Bizim halde hep sarımsak konuşan bir kişi var "Bak geçmez ise gel beni ..." der hep. Gerçi bizde iddaalar hep bu sekilde biter.

Her gün ailecek 1 dış sarımsak hippo suyla yutuyoruz. Tabi tansiyon sorununuz olmayacak. Pamık gibi oluyoruz ailecek.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

7.  Alıntı Originally Posted by Karatay Yazıyı Oku
    Secbul bu tür şeylere nasıl inanabiliyorsun...
    Sinüslerini yakacaksın., internet bu yüzden tehlikeli, delinin biri kuyuya bir taş atıyor 40 milyon akıllı çıkarmakla uğraşıyor sonra...
    Eminim bu tür fikirleri ortaya atanlar daha sonra iyi eğleniyordur..
    Abi yüksek ateş de mikroplar kırılır yada günümüzdeki savunma sanayi elemanları galip gelebilir ama bir riskte beyin hasar görebilir. Hani grip olunca terleyince geçiyordu ya onun için yorganları kat kat örter terler kurtulursun. Ama özellikle çocuklar 40 derece de beyin hasarı oluşur. Büyükler dayanıklı ama o da ne kadar belli olmaz. Çok sakincali

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Sarımsak yoğurt ıspanak bence. Yoğurt yalnız evde yapılanlar olur ise daha doğru olabilir bence.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Sayfa 412/1001 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •