Sayfa 353/1001 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 2,817 - 2,824 arası.

Konu: Viop - XIV

Alıntı Originally Posted by alihaydar Yazıyı Oku
    LUTFEN OKUYUN.. Herkese saglikli huzurlu haftasonlari..
    Dun geceden beri beynim yandi. Haber turke konu olan ve koronavirus vakalariyla ilgilenen 2 prof konugun aciklamalari beni pert etti. Bu pozitif vakalarin hepsi hastanede mi dedi mehmet akif.. doktorlarin cevabi hayir.. nasil hayir dedi. Evde izole oluyorlarmis. Hastaneye tahlil icin geliyorlarmis ve olasi vaka kaydiyla ormek aliniyirmus. Sonuclar cikinca kesin vakaya aktarilip evde karantinada kaliyorlarmis durumu agir olmayanlar. Mehmet akif delirdi ben bunu kabul etmiyorum yani kendi insiyatiflerine birakiyorsunuz ortada gezinip bulastimalarini. Doktorlar da evet bu konuda yapilmasi gereken karantinaya alinmalari dedi..
    Sonuc olarak sen evde otur ben oturayim. Bu 600 vakanin bilmemkac tanesi sokaklarda. Rezillik
    Bugün sabahta foxta tam tersini söylendi. Yatak olduğu sürece tutacağız. Herkesin kapısına adam dikemeyiz dedi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Umarım bu olaylardan ders çıkarırız, 1 haftada unutmayız. Her yol yabtık, hastane yabdık diyeni alkışlamayız.. dışarıya bağımlıyız temelde, kendi ekonomimiz kendimize yetecek mi?

Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Virus vakaları durulduğunda cds lerde düşecektir. Şuanda 1 yıl vadeli eurobond %6 faiz veriyor. İnanilmaz faiz rakamları dolar bazinda. Herşey normale döndüğünde sıfır faizli trilyonlarca dolar, euro, sterlin ve yen getiri arayışına girecek.
    Birde diğer yandan bakın inanılmaz bir zarar var demektir. Amerikada kimler battı merakla bekliyoruz.

O egeli ben değilim

4. İtalya, ispanya ekonomik kriz içerisindeydi. Dikkat ederseniz olaydan yırtamayan bu ülkeler oldu. Çin de para bol olduğu için, hastaneler, cihazlar tekin edip vakalara müdahale etti paçayı azda olsa yırttı.. keza almanya da yırtacak.. ekonomik krizde ilk batması beklenen ülkeler italya ve ispanyaydı, bunu bende dile getirmiştim, çünkü 10 yıldır konuşuluyordu..
    amerika tüketen ülke gibi gözükse de tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek, üretebilecek, kendi kendine yetebilecek bir ülke.. kezaa almanya da öyle..

5. Daha hastanelerde yetmeyecek kadar pozitif sayimiz yok. Bastan karaya vurmak bu olsa gerek. Ve foxda soyleneni bilemem ama lutfen dun geceki programin tekrarini izleyin bu 2 prof bayan direkt bu vakalarin tespit ve tedavisini birebir yapan doktorlar. Ve ne yazik ki durum bu. Teshis konulanlarin cogu evlerinde ve takip eden kolluk gucu falan yok. Yani cok sikildim cikayim diyen cikip dolasip donuyor.. yazik ki ne yazik. Haa bunlar 100 bininci vakadan sonra duyulsaydi tamam yer kalmadi hastanelerde derdim.

6.  Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Virus vakaları durulduğunda cds lerde düşecektir. Şuanda 1 yıl vadeli eurobond %6 faiz veriyor. İnanilmaz faiz rakamları dolar bazinda. Herşey normale döndüğünde sıfır faizli trilyonlarca dolar, euro, sterlin ve yen getiri arayışına girecek.
    Serkan kardeşim.. hala işin ciddiyetini kavrayamadınız. Bu bir finansal kriz değil, bu bambaşka bir kriz adı yok. Sorun para değil, fed deli gibi para basar krizden bir şekilde çıkılır.. soru bu vaka biter mi? Ne zaman bu virüs biter normale dönmeye başlarız. Bitse dünyanın toparlanması 3 ay.. soru şu ne kadar sürecek?

7. Biz insanoğlu katı kurallara maruz kalmadıkca tersini yapıyoruzmaalesef .....

https://twitter.com/sputnik_TR/statu...595211777?s=20

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bugün sabahta foxta tam tersini söylendi. Yatak olduğu sürece tutacağız. Herkesin kapısına adam dikemeyiz dedi.

Fırça gelince dönmüştür.

Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Beni en çok ekonomik yanı tedirgin ediyor. Milyonlarca insan dar gelirli, bu iş 1 sene sürse bu insanlar ne yer ne içer, nasıl gıda temini yapar? Yeni doğan bebeler. Tam bir felaket gerçekten. İşte bu yüzden dedik, milli sermayemizi yemeyelim, dışarı aktarmayalım, ürettiğimizden fazla tüketmetmeyelim.. fed, devamlı para bastı, biz devamlı borçlandık, onlar bastı biz borçlandık. Almanya, fransa, ingiltere bunlar cari fazlaları, fonları var bir şekilde halleder, peki ya biz? Milyonlarca maaşla kıt kanaat geçinenler ne yapacak arkadaşlar? Coronadan da vahim maalesef. En fazla sabredeceğimiz 2 ay. Üstü olmaz bence..
    Sadece Swap hariç MB rezervi - 1.13 milyar dolar, Swap ve altın hariç -21.6 milyar dolar.
    Müthiş ekonomi yönetimi dövizi ucuz tutarak yabancının hisse ve dibs satışı yapıp kaçmasını kolaylaştırıyor. Sivri zekalı trollerden birisini ekonominin başına getirelim. Yardımcı olup, iyice sıvasın.

Sayfa 353/1001 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •